Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Corsair90

    tag

    Sziasztok.

    Épp most rakok össze egy számítógépet, 775-ös alaplapról van szó, amin egy IDE csatlakozás van.
    Szeretnék egy dvd meghajtót és egy winyót is beletenni, ami szintén IDE-s.
    Kérdésem az lenne, hogy össze lehet kötni IDE kábellel ezt a 3 db hardvert?
    Mindegy hogy a HDD és DVD meghajtó master vagy pedig slave lesz?
    Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat, segítségeteket! :R

  • Corsair90

    tag

    Sziasztok!

    Socket775-ös konfigról van szó.
    Cpu: E5200
    Vga: Asus HD4670
    Alaplap: Asus P5KPL-AM
    Memóra: 2 Gb
    Táp: Mercury (Made in China)

    Nyilván régi a gép, de tökéletesen működött, kizárólag netezés, video és kisebb irodai munkára van használva.

    Faterom azzal a problémával fordult hozzám, hogy gond van a gépével. Bekapcsolja, a táp és cpu ventije felpörög, aztán néhány másodperc múlva újra megáll a gép. Képet sem ad. Ezt követően kb 1-2 perc múlva automatikusan újra elindul, aztán ismét ugyan úgy leáll.

    Amivel eddig próbálkoztam:
    - Vga-t kivettem, átdugtam az alaplapiba. Utána az alaplapi vga-t is kihúztam, nem jó
    - memóriát átdugtam másik slotba , nem jó
    - memóriát kivettem, ekkor is ugyan úgy leállt, csak mellette pittyegett is
    - cpu-t kivettem, nem jó
    - DVD írót leválasztottam, nem jó
    - hdd-t leválasztottam a rendszerről, nem jó
    - alaplapon púpos kondi-t nem látok
    - másik táppal próbáltam, de csak félig meddig, mert egyedül a cpu slotba való ág nincs rajta, így úgy csináltam, hogy a tutira biztos tápon volt minden rácsatlakoztatva, kivéve a cpu, az a régiről ment, de így ugyan az a jelenség

    Hát gondolom azért a táppal nem lehet gond, nyilván a vga-val sem és a DVD íróval sem?
    Mi okozhat ilyen problémát? Alaplap, cpu? Talán a memória és hdd esélyes lehet még?

    Minden segítség jól jönne a megoldáshoz. Mivel próbálkozzak, mit nézzek meg, mit tanácsolnátok? A gépet minél előbb hadi rendbe szeretném állítani, mert kellene neki a gép. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Corsair90

    tag

    válasz MrDerekas #41524 üzenetére

    Köszi!

    Beragadt gomb is lehetséges, ránézek.

    Az elem csere könnyen megoldható, de a táp 4 pin-es cpu csatlakozója miatt nem lesz egyszerű, mivel nekem nincs ilyen régi tápom otthon.
    Ami van: Corsair RM650, Corsair CX750, Seasonic s12ii 620w (Ez régebbi már kb 5 éves lehet).
    Gondolom egyikkel sem megoldható?

    [ Szerkesztve ]

  • Corsair90

    tag

    Sziasztok!

    Fejlesztettem kicsit a gépemen és kapott egy Thermaltake TH360 ARGB cpu hűtőt, illetve egy Asus GT501 házat. Illetve egy új m.2 ssd-t is, így újra is telepítettem a rendszert.
    A többi alkatrész maradt a régi, többek között az Asrock Z370 Extreme 4 alaplapom is.

    Az volna a problémám, hogy a cpu ventilátorai maximum fordulattal 3280 RPM-en üzemelnek és nem lehet mellette megmaradni annyira hangos. BIOS-ban mindent megpróbáltam, de hiába állítok bármit bárhova nem változik a fordulat. Kíváncsiságból a speedfan programmal is kipróbáltam a windows-ból, de semmi hatás.
    A cpu hűtő 3 db ventilátorát, egy kábelre szűkítve (ezt is hozzá kaptam alapból) a cpu fan 1-re dugtam a lapon, ami 4 pin-es.
    A pumpa kábelét pedig a cpu/opt w_pump-ra, ez pedig 3 pines, alaplapon 4 tű van ugyan, de szerintem így is kell hogy legyen. A pumpa is működik egyébként illetve a LED-es világítása, valamint a hőfokok is jók.
    Előzőleg is hasonló vízhűtésem volt csak az más gyártótól, de ott a szabályzás úgy működött, ahogy én a bios-ban beállítottam.
    Tudnátok segíteni tanácsot adni mi lehet a gond? Miért mennek 100%-on? :R

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés