Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Z_A_P #1785 üzenetére

    Itt? Mindenki.

    Nekem a legmegdöbbentőbb az volt, hogy 1 hete jártam meg Boszniát, meg hazafelé Horvátországot. Szigorúan pálya nélkül. Csak úgy kiváncsiságból, nézelődve.. Hát ledöbbentem, hogy úgy át lehet autózni Horvátországon, hogy az ott lévő legszarabb út is jobb, mint itt a legújabb legjobb. Hihetetlen, hogy még a legutolsó faluban is tökéletes minőségű út volt.
    Volt egy város valahol Sisak környékén, ahol mondjuk Magyarországon éreztem magam hirtelen, mert rettentő szarok voltak az utak, csatornafedelek mindenütt besüllyedve, de azon kívül.. Minden út patika. A jelzőlámpákról nem is beszélve, hogy szinte mindenütt fektetve van fent az oszlopon, így a hátsók is látják a fényeket, nem csak a pirost, mint itthon, és VILLOG A ZÖLD, mielőtt sárga lenne. Hihetetlen nagy mérnöki csodák.

    Makarskán a Lidl parkolóban oldalanként 20-20 cm el több helyen van, dupla vonallal elválasztva, az autók fölött meg napvédő mindenütt. Az új utakról nem is beszélve.

    Boszniában sem kellett azért defektektől tartani. És az is épül szépül. Pedig az még EU sincs.
    Horvátok meg jövőre vezetik be az eurót úgy, hogy sokkal később csatlakoztak, mint mi. Itt mindenki hülye? Mindenki is. :(

    Az már csak hab a tortán, hogy igénytelen udvart szinte sehol nem látni, az épületek is nagyobb része felújítva.

    Ha meg elindul az ember nyugatra, Németország Ausztria még jobban megdöbbentő a különbség. Hanyatló nyugat. Undorító. :D

Új hozzászólás Aktív témák