Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adik

    őstag

    válasz Mercutio_ #5247 üzenetére

    A hazai márkaképviselet egy másik történet az tényleg valami katasztrófa

    perpill _nincs haza márkaképviselet. :(

    [ Szerkesztve ]

    Kettő, csipkebokor vessző!

  • Slowman

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #5247 üzenetére

    De az egy macro obi, nem hinném, hogy a legalkalmasabb portrézásra, minek nekem az 1:1-es leképzés mikor nem kell. Meg az a baj, hogy engem nem érdekel a 2.8-as makrósor, mert a büdös életbe nem fogok olyan szinten makrózni, hogy kihasználjam.
    Az a bajom a Pentaxal, hogy oké még bele is törődök abba, hogy nincs 85/1.8 vagy ilyenek, de nem szívesen költök rá több százezreket mikor tudom, hogy felesleges mert, másik márkánál esetleg kevesebb szenvedéssel többmindeni tudnák kihozni. Sok a kompromisszum amit meg kell kötni, és azért nem annyira high-tech a termék. Alap dolgok hiányoznak amik minden gyártónál jól beváltak már, ami meg jó volna iszonyatosan túlárazott. Próbál a Pentax mindig különcködni, de semmi értelmét nem látom, csupa "lehetetlen" gyújtótávolságú obikkal jön ki meg ilyenek. Ha lenne 85/1.4 még akkor azt kb olyan áron adnák, hogy azt senki nem tudná megfizetni, sacc 350 akár 400 namost ezért már a vérprofi kategóriát (135/2 L-et és 70-200/4 IS USM L meg 50/1.2-őt) kapok. Azért nem hinném, hogy ilyen horror ár jár minden Pentax obiért, kissé túlértékelik magukat. Amúgy meg ott a 16-50/2.8 meg az 50-135/2.8 amire azt mondják, hogy így egy kicsit rossz, meg nem jó az SDM, de ha én kiadok 300k-t egy obiért az legyen patent! Nem akarok kompromisszumot kötni a highend kategóriába, és Pentaxéknál erősen kell, és ez baj. Ha a 70/2.4-et 100ért adnák máris jobb szívvel venném meg. Rövidebb mint és rosszabb fényerővel rendelkezik mint egy 80/1.8 és még 40k-val drágább is. Cserébe pancake, hurrá ez az amire nincs igény, nem érdekel mekkora, meg, hogy divat most a pancake, de mire jó ez, semmire.

    De nekem már ezer éve van 50/1.4-em és innen hova tovább? Semmi lehetőség nincs, csak az amit az előbb leírtam, sok százezrek elverése és a rengeteg kompromisszum. meg most nem azért, de Canon 50/1.4-et szintén ennyiért lehet beszerezni használtan nem nagy durranás ennyi az ára az 50/1.4-nek. Ha szerencséd van Sigma 50/1.4 HSM-et fogsz ki ennyiért vagy kicsit drágában az azért komolyabb darab mindkettőnél. Amúgy az az FA 50/1.4 akkor volt jó party mikor Magyarországon 70-ért adták én ennyiért vettem újonnan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák