Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blasius

    tag

    Sziasztok!

    Hozzám került egy 18" proline LVD1985WD. Ez inkább TV mint monitor.
    Van rajta, egyebek mellet d-sub és hdmi bemenet.

    Ha a d-subot használom, akkor 1440x900@60Hz en tolja a wondows. Elég éles a kép, a pixelek klappolnak.

    De ha hdmi-vel küldöm meg, akkor ezt a felbontást nem is lehet választani. Ha abból választok ami van, akkor elég homály a kép. Egy CRU nevű progival hozzá lehet tenni felbontásokat a választékhoz. De ha be is teszem az 1440x900-t, nem jól néz ki a kép. Lelóg a széle, és nem is éles. A CRU-ban mindenféle paramétereket meg lehetne adni (front/blank porch, blanking, sync width), de ezeket nem tudom hogyan kell eltalálni.

    Ha az analóg bemenetet használom, akkor előjön az auto config, az helyrerakja a képet. Viszont hdmi-n nincs autoconfig.

    Valaki tudna adni tippet, hogy lehet belőni ezt a monitort hdmi-n, ha valami miatt nem közli le az ajánlott felbontást?

    Üdv!

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz El Kebir #11539 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Ezekről a hdmi-pc hdmi-av módokról még nem hallottam... Az av az analóg videó lenne? Hmm, van ilyen hdmi-n? Hol találok infót hdmi av/pc módokról? Elméletileg sem lehetséges valahogy megbuherálni a videókártyát/
    drivert hogy olyan jelet adjon ki ami pixel pontosan megjelenik a képernyőn?

    A bemenetek között "pc-rgb" a d-sub. A hdmire a menü pc-t nem ír, az csak szimplán "hdmi". Viszont van kölön "av" nek hívott bemenet.

    Ha hdmi-n megküldöm egy felbontással, akkor az osd kiírja hogy milyen felbontáson működtetem. szerintem tehát le/felskálázás nem történik.

    A menüjében lépkedtem, de hdmi részleteket nem lehet állítani. Manualom nincs (a "hozzám kerültet" úgy kell érteni hogy egy kuka mellől szedtem föl :B ... )

    Üdv!

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    Sziasztok!

    Van egy nvidia quadro nvs290 win 8alatt, DMS-59 kimenettel. Van egy átalakítom DMS-59 ről 2xDVI re. 2 monitor van, az egyik DVI bemenetes, ezzel nincs gond. A másik viszont D-Sub. Bekitattam egy DVI-Dsub átalakítót is.

    Többnyire minden ok, de valami miatt néha a windows az analóg monitort digitálisnak ismeri fel, és csak DVI-d jelet küld, és akkor persze gond van.

    Hogy tudom rávenni a windowst hogy ne variálgassog?

    Köszi a tippeket :)

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

Új hozzászólás Aktív témák