Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    Az én macskám egy bűdös éhenkórász. 11, lassan 12 éves, imádja a csilis babot, és reggel ha nincs betakarva a lábam, szeret beleharapni, vagy nyalogatni.
    Nagyon kíváncsi természet, órákig képes az akváriumot nézni, sőt a karácsonyi halat is, mikor a kádban gubbaszt. Különben, ha bemegy valaki zuhanyozni, akkor úgy rohan kifele, hogy a parkettát is rendszeresen fölkarcolja.
    Minden nap pontban 6:15kor ébreszt, vagy úgy hogy felugrik az ágyamba, a fejem mellé mászik, és ordítva nyarvog, vagy csak egyszerűen az arcomra fekszik. Mikor hogy. Ebben a nagyon szép időben, mikor napozhatna, csak döglik a lakásban és őrzi a kamrát, ahol a kajája van.
    Van a hazban egy fehér galamb. Az egyik lakóé. Ha látja rázendít valami hülye hangú nyávogásra, mintha beszélgetne vele.
    Ugyanennek a szomszédnak a hófehér kutyájával haverkodot össze, de annyira, hogy egymáson feküdtek. Ami mondjuk egy 10-en éves kutyától, és 6-7 éves macskátol nem semmi.


    A legfontosabb kimaradt: ivartalanított nőstény. Keverék, és a legszebb, hogy a füle hegyén levő hosszú szőrök arra utalnak, hogy vadmacska vér is lehet benne.

    [Szerkesztve]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Xantomas #547 üzenetére

    Így néz ki ha egy állat lopja a kajádat. 10 percre maradt magára. Már kilopta a túrós derejét és nudlit.

    [kép]
    Ma délután, ebéd közben elmentem pár percre, mert szólt a telefon aztán a postás érkezett meg. Kavarodásomban letettem a tányért a konvektorra. Ez lett az eredménye.:DDD

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz nRu3 #550 üzenetére

    Egy fárszt! Rendszeresen lopja a kaját.
    Nem egyszer csinálta, hogy a kutricájába egy egész grillcsirkével menekült be. Aztán meg sunnyogott mint sz*r a gazban.
    Naponta megeszik 2 és fél konzervet, + amit összefog a kertben. Ez rendszerint, nem télen, 3-4 patkány, veréb, vagy hasonló rágcsáló, néha sikló. Álandóan fölhozza az erkélyre. Volt mikor a lakásban a szájában egy fehér egeret hozott be. Élve. Ha, meg el akart szaladni, megfogta, és pofozta.

    [Szerkesztve]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz vtechun #554 üzenetére

    Egyszer kölkedzett, de akkor 7et. Majd ivartalanítva lett, mert a következőbe valószínüleg belepusztul volna. Nagy céda a kicsike, mert volt hófehér, vörös és fekete is. A többi négy pedig cirmos, és foltos. Sajna ezekből már csak 2 él. A fekete és egy foltos. A fehéret, és a vöröset ellopták, a többit pedig levitték a tanyára, ott meg elötötte őket egy autó.:(

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Templ@r #1927 üzenetére

    A mi macsekunk, is kijárós, földszinti társasházi macska. idén lesz 15 éves
    Egyik átlagos téli du mikor mentünk haza öcsémmel az iskolábol, macska sehol, pedig megszokott volt, hogy a kapuban ácsorog ha hallja hogy jön valaki. Benyitunk a lakásba, kicsit tevékenyledünk, majd ki az erkélyre.
    Az egész erkély tele vérnyomokkal, sőt a fal is, ill az aszfalt ami az erkélyre vezet, a macsek pedig fekszik a kutricájában, keservesen nyivákol, és a szőre el van ázva a vértől.
    Én üvöltöttem, öcsém sírt, macska nyivákolt. Hozzá nem mertünk nyúlni, anyánkat hívtuk, de annyia sokkban voltunk öcsémmel, hogy nem tudtunk mit mondani, csak sírtunk. A macsek szüleinek a gazdája jött át, megnézni hogy mi történt. Szép hosszában a mellső (asszem bal) lába hónajlig végig volt nyílva, kilátszódott a csont szinte teljes hosszában.
    A mai napig nem tudjuk, hogy hogyan jutott fel oda, pedig 2,5m-t kellett másznia (ugrania) a földtől az erkély pereméig.

    Anyám hazaért, egyből rohantunk vele a bejárotott állatorvoshoz (mit ad Isten, a macska nagyanyjának a gazdája :) ) Először el akarta altatni, sőt javasolta is, mert ha ebből fölépül, de járni nem fog tudni már az is csoda lesz.
    Kapott a cica inyekciókat, megtisztították a sebet, röntgenezték, vizsgálták, stb. Izmokat varrtak, bőrt pótoltak. 4 napot volt az állatorvosnál, utánna 3 hétig 2-3 naponta járt kivizsgálásra.
    A csak műtétek anyagi vonzata 30E volt, plusz az oltások.

    Mindezt 4 éves korában, 10 éve, Januárban. A seb teljesen begyógyult, a macsek még 1-1,5 évig sántított, vagy felemelte a lábát mikor ült. Pechére 2 évre rá, megint megsérült, de sokkal könyeben, csak a börét nyisszantotta fel, igaz, akkor a másik lábán.

    A macs él és virul. Megöregedett, álandóan fekszik, de ha kergetik, olyan mint egy rakéta. Egyáltalán nem húzza a lábát, nem sántít.

    A család kedvence, álandóan visszabeszél, és mikor káromkodva szídjuk, valami teljesen más, mélyebb hangon, és halkabb hangerővel fölnyaffan, mintha csak annyi mondana: ''Anyád''. Elfordul, és elmegy. ;]

    Sajna rosz szokása, hogy miko kicsi volt egy fekete bárányszőr volt a fekhelye, és megszokta hogy a fekete az ő színe. Azóta táska, póló, gatya, se a laptopom teteje nincs biztonságban, mert ráfekszik. Többnyire az éjszaka folyamán, mikor mindenki alszik. Ha felébredek, és rajta van valamin elzavarom, de reggel megint ott van. Pedig már nem egyszer kapott érte...

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Xantomas #1929 üzenetére

    Ami még fontos:
    Kép majd este, ki lett zavarva, barátkozzon csak a hóval, már nem látott egy éve. Bár tuti úgyis bekéreckedett valakihez melegedni. A haldoklót nagyon jól alakítja. A legjobb, mikor vonaglik és a mellső két lábát a parafa parkettába mélyesztve húzza magát a földön.

    Kövér mint egy disznó, egyszerűen nincs meg kajálás nélkül. Ha a szőnyegen van egy morzsa, már puszilja is befele. Ha esetleg kilöttyen valami folyékony táplálék a földre, ő elöbb lesz ott, és nyalja fel, mint valaki odaér egy felmosóronggyal.
    Ha anyám nyer hússal dolgozik, a macs bezsong, üvöltözik, és ágaskodik a konyhában.
    Kiskorában nem egyszer rohant el az étkezőből az erkély felé egy egész lopott grillcsirkével. Hasonlóan viselkedik a pirizsival is.
    úgy 9 éves koráig rendszeresen hordta az egereket, patkányokat, siklókat, madarakat az erkélyre, amiért kötelezően meg kellett dícsérni, mert ugyebár bemutatóként csinálta. Csak akkor vált idegesítővé az egész, mikor a nagyszoba közepére tett le, egy élő kisebb méretű egeret, ami veszedtül elrohant az első bútorok közti lyuk felé.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz nRu3 #1931 üzenetére

    Sajnos hasonló árakban van benne a macsek is. Bár lekopogom 5 éve nem volt semmi baja. Csak a farka elött, a háta végén kopott ki a szőr, ill sebesedett ki neki. Doki ajánlására kezeltük kenőcsökkel, bánfi hajszesszel, de csak nem múlt el. Végül meglett az a pinceajtó ami alatt még kiskorában átfért, de mostanában már nem fér át. Egyszerűen be lett rácsozva. Azóta meggyúgyult.

    A széttépett fülhallgató zsinórokat, tapétát, plüsöket, ill más keszrecseket nem is számoltuk. Pl egy ideig a dracénákat pusztította, mostanában az Aloe Verás tálam tartalmát.

    Két hete össze vissza rókázott mindent. Mire hazaértem a pince lejárót ki kellett takarítani. Valaki megmérgezhette, vagy megevett valami mérgezettet. Erős gyomra van. A biztonság kedvéért tejjel lett itatva, bár attól meg gyakrabban járt a slozijába.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz bocX #1966 üzenetére

    Frontline. Mi is ajánljuk. A macs se bolhászik, vakaródzik, meg nekünk se kell félni a bolháktól. Ki-bejárós, de inkább csak kint-bent alvós macsek. :)

    Meg is kéne már fürdetni a drágát. Álandóan tiszta kosz a hasa, ahol fehér. Ha lépcsőzik, álandóan ''koppan a bele'', és összeszed minden koszt a lépcsők széléről. Szabályosan hallani lehet mikor megy felfele a lépcsőn: két gyors koppantás a mancsival, majd a hasa puffan, majd megint két kis koppanás.
    Nem kövér, csak rövidek a lábai :D

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    Egy macska szokott bosszút állni?
    Tegnap elött a macsekunk (15 éves, ivartalanított nőstény), kapott a fejére, illetve ki lett zavarva az udvarra. Mostanában megint azzal tölti az idejét mikor nem alszik, hogy a korlátokat feszegeti. Mit szabad, és mit nem. teljesen meg van őrülve. Volt egy fekvős, halkan virnyogós időszaka, de megint elemében van. Lopkodja a kaját, ugrál, mindenkit fekelt reggel, karmolászik. Mint aki fel van pörögve.

    Este bejön, és minden további nélkül belecsurgat (értsd: bele pisil) a komód kihúzott, alsó fiókjába, majd írtózatos sebességgel, húz kifele a szobából.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz rlazol #2228 üzenetére

    Olyat szokott még csinálni, (bár arról leszokott) hogyha nem kap enni, akkor letépkedi a tapétát a fal olyan részéről ahonnan tudja. Nem a körmét élesítette, mert azt kifejezetten 2 helyen szokta: egy fűzfa tövében, és a lakásban egy kiszögelésen.

    Nem hosszú távon csinálta, hanem még aznap, mikor kapott a fejére.
    Ha pisilhetnékje van, mindíg jelzi. Vagy a wc elött toporog, és nézi a kilincset, vagy a bejárati ajtó elött fekszik le, és hempereg, vagy az erkély elött nyarvog. Ha nem a macskawcbe akar dolgozni ami az erkélyen van, akkor még a fürdőszoba padlóján levő lefolyóba engedi a dolgot. Ha az zárva van, akkor pedig a konyha sarok ülőgarnitúrája alá, ha talál ott szatyrot.
    Mindíg megadott helyre ürít, jelzi ha dolga lenne, de ez kifejezetten szándékos volt.

    Egyszerűen hülyét kapok már tőle. Ha rájön a játszhatnék, onnantól kezdve nincs megállás. Éjjel 3-kor ha netántán talál valamit a földön, addig püföli, míg valaki meg nem unja, fel nem kel, és el nem veszi tőle. Ilyenkor pedig egyből éhes lesz, és addig nyivákol míg kaját nem kap. Olyan elementális erővel, ami emberi mértékkel is, az éjszakában, kiabálásnak hangzik.

    Öregszik? Már most egy vén picsa :)
    A legjobb akkor is az volt, mikor az erkély párkányán felcsapott farokkal mászkált oda vissza, miközben lent a kutyák hörögve örjöngtek. Ha megunta lejött.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    Harmadik napja a macskám kicsit meg van zakkanva.
    Életunt feje van, nem dorombol, nem bújik, de nem is tol el magátol, mint amikor rossz kedve van.

    Folyamatosan azt csinálja, hogy megáll a lakás frekventált pontjainál, és állva, hátsóját a fal, radiátor fele fordítva, farkát felcsapva, de kérdőjel alakban tartva remegteti, és úgy csinál, mint amikor pisilni készül. Viszont a hasa meg perisztartikusan mozog, és néha csúnyán, fájdalmasan nyávog.
    Kimenni nem hajlandó, mert hideg van. Jelzi, hogy kimenne, az ajtóig eljut, de megcsapja a hideg levegő, visszarohan a melegbe.

    A macskaalomra is ráül, próbálkozik, majd mikor nincs eredmény, visszaül a helyére, nyalogatja az alsó részeit, lefekszik, msj 5-6 perc mulva megint körbe járja a lakás pontjait, és megint azt csinálja amit leírtam.

    Ha úgy alakul, és van eredmény, a wcjében akkor pár órát pihen, majd megint kezdi újra.

    Eddig nem is lenne baj, mert azt mondom, ok, valamit evett, székrekedése van, vagy megfázott. De pár perce nagyon enyhén véres, de inkább naracssárgás-rózsaszín cseppeket spriccelt a radiátoromra, majd utána elment wc-re, és azon meg nem látszódik elszíneződés. Kisdolog, nagydolog megvolt, és most alszik.

    17 éves, picic túlsúlyos, ivartalanított nőstény és állandóan annyit pisil mint egy ló, ezért a veséjével nem hiszem hogy baj lenne.

    Volt már ilyen, vagy hasonló valakinél?

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Mr.Grincs #5690 üzenetére

    Felfázásra tippelek én is. Meg talán hólyag gyulladásra, esetleg kőre.

    Holnap állatorvos lesz belőle mindenképpen. Ismerős azt mondta agyjak neki gyulladáscsökkentőt. de mit? A macska vitaminokat sem hajlandó megenni, csak egy fajtát, amit az egyik Veres Péter úti kisállatkereskedésben lehet kapni darabra. Iszonyatosan édes, gyümölcsös illata van, és egér formája.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Mr.Grincs #5694 üzenetére

    Bár kandurról van szó, de a tünetek megyegyeznek. [link]

    "Korai stádiumban az hívja fel az állattartó figyelmét a bajra, hogy a macska gyakran megy az alomra, és rendszerint kis mennyiségű vizeletet ürít, vagy az "akció" sikertelen. Később a vizelet már elszíneződik, rózsaszínű, majd élénk vörös (véres) lehet. Az állandó (csillapíthatatlan) vizelési inger (irritáció) következtében az állat már nem csak a megszokott helyén (alomban) próbál vizelni, hanem - több-kevesebb sikerrel - szokatlan helyeken is "nyomot hagy".
    Előrehaladott stádiumban a vizeletürítés lehetetlenné válik, az állat fájdalmat jelez (nyávog), hasa kidomborodik, bágyadt, rosszkedvű és étvágytalan lesz. A betegek gyakran nyalogatják a péniszüket. A húgycső végén (és annyak környékén) gyakran szürkés-fehér törmelékes anyag jelenik meg, a pénisz vége élénkvörös, vagy lilás árnyalatúvá válhat, kissé kiöltött (előesett) lehet.
    A betegség tüneteinek észlelésekor haladéktalanul állatorvoshoz kell fordulni, mert húgyvérűség, hólyagrepedés jöhet létre, ami az állat elpusztulásához vezethet.
    A betegség felismerése nem jelent gondot. Súlyos esetben már egyszerű klinikai vizsgálattal megállapítható a diagnózis. Enyhébb esetekben a kórelőzmény, vizelet vizsgálat ill. ultrahang vagy röntgen vizsgálat alapján juthatunk el a diagnózishoz. "

    Az étvágytalanság nem jellemző rá. Mindig éhes. Viszont vizet nem iszik, csak abból gazdálkodik, amit az alutasakos kajából nyer ki.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Mr.Grincs #5696 üzenetére

    Ügyeletet nem találtam, de reggel 8kor első leszek az egyik dokinál.

    Viszont, most békésen szunyál a helyén, és az almában egy nagy adag kisdolog, és egy kis adag nagydolog.

    [ Szerkesztve ]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz dunc #5701 üzenetére

    Felfázott, és csak szimplán szorulása van. Reggel már szinte semmi baja nem volt.
    Tejet kell neki adni, hogy meghajtsa, folyadékot, meg macska vitaminokat... Illetve melegben tartani, és folyamatosan pisiltetni.

    3 napja, egész nap nem akart bejönni, valószínűleg kint döglött a hideg kövön. Hívogattam, eljött az ajtóig, nyávogott kettőt-hármat, majd fogta magát, és visszament. Gondolom brusztolt amiatt, hogy előző nap házibuli volt, és nem tudott a szokásos helyeire lefeküdni.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz dunc #5704 üzenetére

    Jah, kivéve ha a veséjét támadja valami meg. Az két nap alatt elviszi :(

    Rendbe még nem jött, mert a felfázás nem egy napig tart, de nincs komoly baja, ha csak nem alakul ki valami szövődmény.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Mr.Grincs #5706 üzenetére

    Én nem, de a macskát bevittem. ;)
    A doki mondta, hogy nincs nagy baj, csak az előbb említett szoulás, és felfázás. Hívjam ha mégis lenne új panasz. Ilyen idős, ki-bejárós nőstény macskáknál előfordul. Egész nap alszik a radiátor előtt/alatt a jó meleg 30-35 fokban, majd kimegy, és kicsit szenilisként megfeledkezik, hogy neki az nem jó.
    Arra viszont felhívta a figyelmem, hogy már kezd rosszabbodni a hallása, és a látása, valamint, már kicsit szenilis is.
    Viszont jó húsban van, tiszta izom. Akkora mint egy kandúr.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz dunc #5701 üzenetére

    Na akkor nagy vonalakban az elmúlt hónap történései.

    Miután 2 napon keresztül semmi javulás nem történt el lett víve másik orvoshoz, ahol anno kezelték mikor egy év difivel szétvágta a két mellső lábát, a talpától a mellkasáig, és izmot kellett varrni, és bőrt pótolni.

    Az új diagnózis szerint felfázott, és ez elindított nála egy hugyúti fertőzést, aminek az eredménye hugykristályok kiválása a hólyagjában. A fertőzés pedig elég makacs mert a hólyagban kivált, és a folyamatos fekvés miatt leülepedett, kristályok között megmaradt, és folyamatosan visszafertőzte magát. Az egyik ottani orvos müteni akarta, vagy katéterezni, de az idős macska létére megviselte volna az altatás, lehet hogy ébredt volna belőle fel, így maradt a gyógyszeres kezelés, ami a veséjét, és a máját teheti tönkre.

    Kapott egy hónapom keresztül tartó kezelést, majdnem minden nap egy antibiotikumus injekció a sejhajába, hétvégénként pedig ugyan az, csak tablettában. Ez nem volt egyszerü, mert miután ráharapott az egyik sonkába, és margarinba rejtett tablettára, mindent bizalmatlanul fogadott. Még a májkrémet is nyalta, amit előtte disznó módon hörögve falt fel pillanatok alatt.
    A fertőzés szépen elmúlt, de a kristályok még megvannak ugyanúgy, így most arra egy spec diéta szerint kell gyúrnia, hogy mozgással felkeverni, és kihajtani belőle mindent szépen fokozatosan.

    Mozognia kéne, de nem hajlandó Már a pórázon gondolkodok. Még többet alszik mint előtte.

    (nincs hosszú ü-m)

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz dave93 #5781 üzenetére

    Lehet hogy kemény a vize. Amúgy a macskák sivatag iállat révén nagyon jó vízraktározók.
    Némelyiknek elég annyi folyadék egy napra, ami a konzerves macskakajákban van.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák