Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Winner_hun #16474 üzenetére

    Igen, sajnos a valóság általában messze van a megadott számoktól, ezért is vártam volna én is gyakorlati tapasztalatot, de ahogy írod is, ez egyrészt emelési magasság függvénye is. A Makita PF1010 esetében így néz ki a hivatalos skála, szóval az a ~14000 liter valahol 2 méter körül teljesülhet. Másrészről pedig a mérésem a legkevésbé sem volt optimális, szóval max. tájékoztató jellegűnek felel meg a LIDL-s búvárral szemben, azonos feltételek mellett. A helyzet az, hogy még a LIDL-s szivattyúnak 3/4" a legkisebb kivezetése, addig a Makitának 1", de a maximális kapacitás eléréséhez nyilván kéne a nagyobb, talán 1,5"-os tömlő rá. Na most mivel nekem ilyenem nem volt otthon, így hőlégfúvóval megmelegítve és némi WD40-el befújva ráhúztam a 3/4"-os tömlőt az 1"-os csonkra, de ez ugye kapásból megint sokat ront a hatásfokán. Ezen a videón látszik, hogy azért kis mélységből és vastag tömlőn tolja az rendesen, itt megvan a 7.5mp/12L is.

    Majd még gondolkodom rajta, de abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy nekem megéri ezért 25 méter vastagabb (1, vagy 1,5") tömlőt venni. Ráadásul az nehezebben is kezelhető a kertben, kevésbé hajlékony, és rohadt nehéz is lehet tele vízzel, szóval szerintem marad rajta a 3/4-es.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés