Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsyx

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy ingatlan örökléses/adásvételes ügyem amellyel kapcsolatban érdekelne szerintetek milyen lehetőségeim vannak. Bocsi, nagyon hosszú lesz :B

    Az ingatlan egy családi ház, melyet apám halála után hárman örököltünk:
    -1/2 részben apám élettársa, továbbiakban nevezzük Texasnak :)
    -1/4 részben az élettárs gyereke (már nagykorú)
    -1/4 részben én.

    Az ingatlanban kb. 7 éve senki nem lakik és két éve húzódik az eladása, mivel kb. 2018-ban egyeztünk meg szóban, hogy el szeretnénk adni. Ezalatt a két év alatt többször kértem Texast, hogy az épületen belüli szemetet, lomot, évek óta feketedő szalonnát, bútorokat, feketére rohadt zuhanytálcát, stb. pakolja ki, tisztítsa meg, tegye rendbe, hogy az ingatlan az eladáshoz fotózható állapotba kerüljön és hogy a benti körülmények az ingatlan vételárát ne csökkentsék. Ezeknek ő mai napig nem tett eleget, minden ugyanúgy áll bent, amennyire az ablakokból meg tudtam figyelni. Ugyanis többszöri kérésemre sem volt hajlandó számomra kulcsot adni az ingatlanhoz. Eközben egy korábbi szóbeli megállapodásunk szerint én rendszeresen gondozom az udvart, a kertet, az utcai zöldterületet - cserébe az ő dolga belül rendet tartani. Megjegyzem, még a kapuhoz sincs kulcsom, gyakorlatilag a fűnyíráshoz minden alkalommal be kell törnöm a saját ingatlanomba...

    Két hónap könyörgés után végre sikerült rábírni, hogy tegyen ki az ablakba egy eladó táblát. Lett is az ingatlanra vevő rögtön, holnap mennénk szerződést kötni. Az ügyvéd tegnap elküldte a szerződéstervezetet, melyben a témához kapcsolódó lényegi rész annyi, hogy a 25 millió forintos vételár a tulajdoni hányadok szerint oszlik meg. Részemről ez rendben is van, de Texas sérelmezi, hogy az ő felújításra költött pénze nincs számára ebből a 25 millióból levonva és úgy elosztva az összeg. A felújítás nem tudom pontosan mikor történt, de több mint 7 éve és 3 nyílászáró csere történt, meg teljes homlokzati szigetelés 5 centi vastagságban. Erre 4,5 millióval hivatkozik, amely mai árakkal is határeset véleményem szerint. Állítása szerint az ingatlan az ő felújítása nélkül 15 millióért sem kelne el.
    Én nem vagyok hajlandó a felújítási költségét elszámolni, mivel... és akkor most jönnek a legszebb részek:

    Apám alkoholista volt amióta csak az eszemet tudom. A házat az ő szülei építették fel. Mivel masszívan ivott, megerőszakolta édesanyámat, engem gyerekkoromban megpróbált fogdosni, minden nap mentek az üvöltözések és gyerekként sokszor nekem kellett fizikailag visszafognom, hogy ne történjen nagyobb baj, az édesanyámmal 13 éves koromban elköltöztünk majd elváltak. Édesanyám hogy legyünk túl ezen minél előbb és mivel a nagyszüleim mindig mellettünk álltak, nem perelte el az ingatlan felét. Később apám összejött a kedvenc kocsmája kocsmárosnőjével, ő lett Texas ugyebár és nekik lett gyerekük aki most a másik 1/4 részt tulajdonolja. Családi nyomásra apámat elvonóra küldték, kapott is a hátsójába gyógyszeradagolót. Ettől függetlenül közben amennyit tudott, ivott továbbra is. Ekkortájt történt az ingatlanon a Texas által emlegetett felújítás és ekkortájt íratta alá a szerződést apámmal, amely által Texas 1/2 rész tulajdont szerzett az ingatlanban. Rá néhány évre apám részegen lefejelte az útpadkát és meghalt. A hagyatéki tárgyalás során az örökösök ugyebár 1/2 rész Texas, 1/4 rész Texas gyereke, 1/4 rész én mint másik gyermek.
    A hagyatéki tárgyalás után vártam a hivatalos levelet a végzésről, illetékről, etc. Nem érkezett meg és már nem tudom pontosan, de nagyon sok idő eltelt, mire érdeklődtem a Földhivatalnál, hogy miért nem jön értesítés. Ott a nevemen nem találtak semmit az ingatlanról. Texast kérdőre vonva ekkor elárulta, hogy ő megkapta a levelet és azon 1/1 tulajdoni hányadban ő a tulajdonos. A hagyatéki szerződésben ugyebár nem így szerepelt, de erről az 1/1-ről sem Texas sem az ügyvéd nem értesített engem. Magyarul próbálta elsunnyogni, hogy elévüljön... Ezt az ügyet végül rendbe tettük, nem kis fejfájással.

    Tehát Texas most visszakozik az eladástól, de én mindenképpen szabadulni akarok már ettől az ügytől és örökre elfelejteni ezeket az embereket.
    Sajnos észérvekkel nem tudok hatni rá, mivel vagy nem hallgat meg, vagy nem képes épelméjű ember módjára gondolkodni. Az elmúlt pár hétben az ingatlant megtekintő személyekről sem adott semmilyen tájékoztatást, gyakorlatilag minden folyamatból ki vagyok zárva. Ezek után elhatároztam, ha holnap nem jön össze miatta az adásvétel, akkor akár pereskedés árán is érvényesíteni akarom a jogaimat.
    Végigmatekoztam pár eshetőséget, de nem értek a joghoz, tehát nem tudom mennyire életszerűek az élképzeléseim:
    1. Holnap összejön az eladás, mindenki megkapja a tulajdoni hányadát és boldogság. Ez lenne a legegyszerűbb.
    2. Pereskedünk és mivel megegyezni nem fogunk tudni -miatta- az ingatlan értékéről, ezért árverés és mondjuk 15 millióért kel el, ergo sokkal kevesebbet kap mindenki mint az első pontban.
    3. Pereskedünk és esetleg bizonyítani tudom, hogy Texas egy nem beszámítható embertől szerzett tulajdonjogot az ingatlanban. Gondolom ekkor a két gyerek örököl, ergo Texas még rosszabbul jár. Kicsivel jobban járhat, ha a felújítási költségét el tudja számoltatni, de még akkor is sokkal rosszabbul, mint az első pontban.
    +1.: A perköltség ahogy olvastam, megoszlik tulajdoni hányad szerint. (ügyvédi költséget és értékbecslést leszámítva)

    Nem látok olyan eshetőséget, amelyben számára jobb feltételek születhetnek, mintha holnap eladnánk. Ti mit tennétek, mi a véleményetek az egész ügyről? Milyen lehetőségeim vannak még?

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz LuckyL #19001 üzenetére

    Elővásárlási joguk tudtommal is van. Megvetik ők is, nincs ellenemre, én csak szabadulni akarok ettől a gondtól. Viszont pénzük nincs kifizetni a részem.
    Másrészt ők is el akarják adni (a gyereke mondjuk nem tudom, ő csak megy az anyja után), tehát elviekben a szándék megvan mindenki részéről.

    ityam
    Alapvetően működne is ez az eszmefuttatás, de az a baj, egyszerűen mindig szembemegy az észérveknek. Nem szép dolog a részvétele nélkül lebutáznom, de ő komolyan intelligenciahiányban szenved.
    Még a nyáron, hirdetés nélkül egy ismerőse által egy pár megvette volna a házat. Előtte már beszéltük (mivel akkor téma volt, hogy el kellene adni és ráadásul ez ügyben ő hívott engem), hogy ha bárki kérdezné 27 millió az irányár, ebből lehet alkudni. Ő 18 milliót mondott nekik, hogy annyiért eladó.
    Akikkel holnap szerződnénk, nekik 26-ot mondott irányárnak. Mondom Texasnak (telefonon, mert engem sosem értesít, ha megy oda valaki az ingatlant megnézni), hogy 27-et beszéltünk és ne mondjon 26-ot, mert ha 25-öt szeretnénk érte kapni, az az 1 millió már nem túl jó alkupozíció.
    A kipakolással azért nem haladt, mert melegben nem csinálja. Két év alatt mindig meleg volt (megérte szigetelni a házat... :)) ).
    Egyszerűen nem lehet vele értelmesen beszélni.

    [ Szerkesztve ]

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #19004 üzenetére

    Nem lakja senki az ingatlant, a szemetén kívül. Viszont a címük még erre az ingatlanra van bejegyezve, de ők máshol laknak.

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz inf3rno #19008 üzenetére

    A párommal nemrég vettünk házat, az ország másik felén, így mi már nem tervezünk semmit ezzel az ingatlannal az eladáson kívül. Korábban gondoltunk rá, hogy megvennénk, de esélytelen volt Texas hozzáállása miatt. Most meg már ugyebár felesleges pénzünk sincs megvenni a részét, 18.750.000 Ft értékben ami ráadásul az ő elképzelése szerint 19.875.000 lenne (25.000.000 vételár - 4.500.000 felújítás = 20.500.000, annak 3/4 része 15.375.000 + felújítás 4.500.000 = 19.875.000).
    Még nem hívott se Texas se az ügyvéd (vevőkhöz elérhetőséget se kaptam), hogy holnap nem lesz szerződéskötés. Persze simán elképzelhető, hogy holnap az ügyvédnél fogom megtudni, hogy nem lesz semmi... :U

    Az indiai-kínai konfliktusban jobban megy a kommunikáció mint nálunk.
    Egyébként próbáltam arra is rávenni, hogy fogadjunk egy ingatlanost, aki mindkettőnk érdekét képviseli és akkor neki sem kell a házhoz járkálnia mutogatni a vevőknek. Ezt is azonnal elutasította, hogy az milyen sokba kerül. Mondtam neki, hogy meg lehet a szerződést úgy is kötni, hogy mi kikötjük a 25 milliót, hogy ennyit szeretnénk kézhez kapni és az ingatlanos erre ráteszi a százalékát. De nem, így sem jó, ő nem akar ingatlanost...

    Felajánlottam neki, hogy segítek a ház kipakolásában, van utánfutónk, elvisszük a hulladékot, az önkormányzattól minden évben egyszer lehet konténert rendelni ingyen, abba belehányjuk a többit. Ezt sem lehetett vele megbeszélni, elutasította kapásból.

    Ezeket csak azért írom, hogy értsétek, mennyire lehetetlen vele egyezkedni.

    [ Szerkesztve ]

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz MCGaiwer #19013 üzenetére

    A 3. pontnál ebben igazad lehet, ebbe nem gondoltam bele. Idáig úgy sem szeretnék eljutni, én holnap el akarom adni és letudni az ügyet.

    A felújítás a halála előtt történt, így van.

    Betörni nem szeretnék, nincs szükségem arra, hogy rendőrök előtt kelljen magyarázkodnom azért, mert a tulajdonomhoz nem ad hozzáférést.
    Nem telefonált ma sem ő, sem az ügyvéd, bízom benne, hogy holnap meg tudjuk oldani és szabadulunk egymástól.

  • kacsyx

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, tippeket, helyreigazításokat! Sikerült megkötni a szerződést. :)
    Az ügyvéd előtt nem volt már semmi varia, sőt, mivel hamarabb ofdaértem, megbeszéltem az ügyvéddel, hogy előleg helyett inkább foglaló szerepeljen a szerződésben, amely a hitelkérelem nem teljesülése esetén előlegre módosul. El is fogadta mindenki, így Texas sem tud olyan könnyen kihátrálni.
    Ahogy arra számítottam, a vevőket nem tájékoztatta teljeskörűen a közművekről, rejtett hibákról. Erről én informáltam őket, szerencsére ezzel sem volt gond, vagy alkudozás.
    Végre látszik a fény az alagút végén, hogy pár hónap múlva megszabadulok tőlük :)

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz natë #19225 üzenetére

    Egyébként kifogástalanul működött mielőtt eladtátok?

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz mike1334 #19233 üzenetére

    Miért, egy másik párt kinek a nevében fog nyilatkozni? Hidd el, ha megválasztanák az "demokratikusokat", ők hangoztatnák a legjobban, hogy a magyar emberek felhatalmazásából cselekednek...

  • kacsyx

    aktív tag

    Sziasztok!

    Évekkel ezelőtt saját erdőből kivágott tűzifát szállítanék céges teherautóval 200 km-rel arrébb. Ha esetleg igazoltatnak út közben, hogyan tudom igazolni, hogy a fa nem lopott? Szállítólevél értelemszerűen nem lesz.
    Vagy ne aggódjak miatta, ennyire nem szoktak kötözködni?

Új hozzászólás Aktív témák