Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tg44

    csendes tag

    Helló!

    Akkor felteszem én is a kérdéseimet, aminek egy részére egy olyan felszólítással válaszolnátok amit már megtettem (elolvastam az első hozzászólást, sőt rákerestem a fórumon belül is a dolgokra).

    Szóval az ár maximum 20k (kis hibahatár belefér max 2k).
    Amiket néztem az ajánlottak (és nem ajánlottak) közül:
    AKG K512 Nem annyira tetszik a stílusa, de elég sokan dicsérik.
    Sennheiser HD 419 Ezt megnézném élőben mielőtt megvenném, mert képről elég fura, de állítólag jó.
    Reloop RHP-10 Tetszik hogy cserélhető a kábel, hogy flexibilis a kialakítás, viszont itt valamiért mindig mást ajánlotok helyette (aminek az okát viszont sehol nem láttam kifejtve).
    Razer Electra Nem olvastam róla sok rosszat, talán azt hogy nagy, többször kérdezték már itt hogy mi róla a vélemény, nem igazán jött válasz. (Feltételezem azért mert nem régi, és nem a zeneiparba szánták.)

    Összességében olyan fülest keresnék, ami:
    1. időtálló,
    2. kényelmes hosszú ideig viselve is (6-8h)
    3. szigetelt kintről befelé és bentről kifelé is, viszont nagyobb torzulások nélkül is lehet "félfüllel" hallgatni
    4. nekem a kábelekkel rossz tapasztalataim vannak, a gagyi fülesekben, a telefonhoz adott gyári fülesekben, és minden kábelemben akár álltában is hajlamos kontaktosnak lenni a csatlakozó mellett (illetve rosszabb esetben a fülesből kijőve egyből), szóval előnynek érzem a cserélhető kábelt (mert bár működik a "kivágom a kontaktos részt és összeforrasztom" technika, de azért az néha olyan is, mind emellett rohadtul nem esztétikus...)
    5. ne nézzek ki benne úgy ki mint aki benéz (persze ez ilyen stílus kérdés, végülis minél egyszerűbb sötét színű, lehetőleg nem szélsőséges kivitelt keresek)

    Főleg gépről/telefonról lenne meghajtva, a zene ízlésem szerteágazó, a népzenétől, a hands-up-on és dubstepen át egészen a rockig hangulatfüggően bármit meghallgatok, viszont mivel eddig a legdrágább fülesem 3,5k volt hangzásilag nincsenek óriási elvárásaim (viszont ne torzítson, bár remélem ez az árkategória már teljesíti ezt a minimális elvárásomat alapból is :) ).

    Még kérdés: Tudtok esetleg valami olyan helyet ahol többféle fülest is ki lehet próbálni? Megtapogatni, megnézni hogy milyen élőben? Mert bár hardvert úgy veszek hogy megnézem a paramétereit és mehet a rendelés, de ezt azért nem fogom bezárni egy gépházba...

    És kérés: Abból nem tanulok hogyha azt mondjátok hogy a xy-t válaszd mert az jobb ezeknél. Az első poszt azt kéri hogy ne ragaszkodjunk a kérdezett termékhez, viszont bele-bele olvasgatva a topicba nem sok érv hangzik el ami iatt az jobb, inkább csak tényként van közölve. Engem érdekel hogy miért jobb :)

    Mindemellett már azt is köszönöm ha valaki végigolvasta, és mégjobban ha válaszol is rá :)

  • tg44

    csendes tag

    válasz beast27 #10418 üzenetére

    Amennyiben olyan akkor mind a 2-ő, bár reméltem az hogy telefonnal szeretném meghajtani meg számítógéppel az valahol azért sugallja :)

    [ Szerkesztve ]

  • tg44

    csendes tag

    válasz #71562240 #10426 üzenetére

    Köszönöm a gyors és kimerítő választ, és igazad van, az élőben megnézésre rákereshettem volna, viszont lehet megérné kiemelni az első hozzászólásba ezt is.

    A 25k-s kategóriával csak az a bajom, hogy mikor először elkezdtem nézegetni akkor 12-15 közt gondolkodtam maximum, aztán olvasgattam és 17-ért találtam sokkal jobbakat, aztán tovább olvasva 20-ért még jobbakat, és ha így haladok felfelé...

    Shure SRH 240-et volt alkalmam kipróbálni, szobatársam 3 éve használja, az is elég korrekt, a többieknek meg utánaolvasgatok még.

  • tg44

    csendes tag

    Helló megint!

    Úgy döntöttem, hogy nem olyan sürgős nekem ez a vásárlás, és inkább olvasgatom a topicot abból is tanulok. Most több nap után újra feljött a Superlux HD 681 EVO, azt olvastam, hogy volt belőle készlethiány, meg hogy még kb senki nem hallotta, arról esetleg van infó, hogy mikor lesz ebből rendelhető darab is?

    (srh440-et néztem, és az alapján amit írtatok róla nagyon jónak tűnik, de első nekifutásra lehet mégsem szeretnék rá annyit költeni...)

  • tg44

    csendes tag

    válasz vargapdavid #11426 üzenetére

    Esetleg megpróbálhatnál annak utánakeresni, hogy ha eleve a "normális" fejhallgatót amit itt ajánlanak eltávolítható kábellel keresed, akkor a razer electra vagy más hasonló termék kábelét keresed hozzá (azon tuti van mic és tuti eltávolítható). Megpróbáltam utánakeresni, de nem egyszerű, nem egy tömeggyártással készült dolog...
    Esetleg n+1. megoldás lehet az, hogy veszel egy amúgy a telefonoddal jól működő agybadugós fülest mikrofonnal/vezérlővel, és az agybadugós rész eltávolításával, és némi kézügyességgel átváltoztatod kábellé, bár ez tuti hogy a kinézet és a hangminőség rovására megy...

Új hozzászólás Aktív témák