Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz sanyixXx #1536 üzenetére

    Annak, aki analógon szocializálódott, furcsa a digitális világ...A Práterben is lassan haladnak a korral: tavaly már elkezdték a digitális technikát a vizsgakérdések közé felvenni. :Y Az esküvőfotózást, mint olyat pedig elintézték annyival, hogy "esküvőt fotózni mindenki tud, lépjünk a következő fejezetre..." Ideje lenne a cimbidnek és az édesapjának belekukkantani a mostani fényképészmédiákba, hogy rájöjjenek, mire is képes a cuccuk. Én szemrebbenés nélkül hagyom ISO 1600-on a 40D-t: ha szépen ki van exponálva, teljesen jól használható a képe és van, hogy még zajt sem kell szűrni. Én a természetes fények megőrzése érdekében általában vaku nélkül fotózok, csak akkor veszem elő, ha nagyon de nagyon muszáj. Persze ezt fényerős üvegekkel sikerül csak kivitelezni...A minőségi rendezvényfotózás megkövetel bizonyos minimális befektetéseket. Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy az emberek általában csak a pénzkeresetet nézik benne, de belefeccölni persze nem akarnak. Turistazoomal is lehet fotózni, max. nem képek lesznek, hanem kulimász...Hogy is volt a reklámban, hogy "Mi ez itt a képen, karácsonyfa?" "Nem, az én vagyok a Mount Everest csúcsán..." Na kb. ez a szitu. Ilyenkor felkapom a vizet, mert a hasonló kontárok rontják a szakma renoméját és az ügyfelek vizuális kultúráját... :(((

    Milyen mattüvege van, Katzeye?

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák