Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roy_

    csendes tag

    válasz shteer #15 üzenetére

    És miért akarod 4*-re belőni?

    Valami gond van a rendszerrel? Mert szerintem annak nincs nagy értelme, hogy átállítsd! A problémát általában nem oldja meg az átállítás, ha két érték alapból stimmel.
    Annak lenne értelme, ha a karid 4*-es lenne és az alaplap 8*-nak állítaná, mert akkor a lehetséges hibákat kiküszöbölhetnéd. De így?
    :F

    Asus P4P800-E Delux P4 3Ghz@4Ghz 1GbDDR400@380/2-2-3-5/ Radeon9600Xt 550/750 Stb...

  • baman

    csendes tag

    válasz shteer #155 üzenetére

    én azt sem ellenzem, hogy beszéljünk a dologról, azaz megéri-e. nem tudom, hiszen egyelőre még azt sem, hogy pontosan mit lehet beszerelni, így azt sem, hogy ez mennyibe kerülne. bármennyit nekem sem ér meg (pontosabban a cégnek, de ez nem igazán számít), én csak abből indultam ki, hogy komplett új gép mostanában még nem időszerű, mert egyrészt nem feltétlenül van rá szükségem (bár időnként már érzem a korlátokat), másrészt tudom, hogy annyi pénz most biztos nincsen. valamennyi azért volna, de én mások pénzét is csak akkor költeném, ha van értelme. ez persze relatív, de viszonylagos laikusként úgy tippelem, hogy 2,60-ról 3,40-re váltani az már érezhető különbséget jelent, mégiscsak 30%-ról van szó (cáfoljatok, ha ezt nem így kell számolni), és tudom, hogy sokszor jó lett volna, ha hamarabb végez a gép mondjuk egy dvd rendereléssel, vagy egy hosszú videó konvertálásával. a CPU mellé van 2Gb megfelelő RAM (4x512Mb PC3200 kingston), azzal nem lehet gond (azaz az talán nem lesz szűk keresztmetszet). a depo.hu nem segít eligazodni, látszólag hasonló processzorok 20 és 100ezer közötti áron vannak a listában [link], nem tudom, melyik micsoda és miért.

    ja, és az nem nagyon érdekel, hogy ha nem alacsony az új processzor fogyasztása. bár azt sem tudom, hogy mi számít annak, és mi a jelentősége magának a ténynek azon a faktumon túl, hogy nagyobb lesz a villanyszámla.

    [Szerkesztve]

    i:baman

Új hozzászólás Aktív témák