Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #841 üzenetére

    MINDENT id szerint azonosíts. Soak tanácsa szerintem nagyon rossz, hogy inkább mindent varcharral vagy texttel tárolj, kerülendő megoldás, mert nagyon sok partner közti keresésnél észrevehetően lassú lesz a szövegalapú keresgélés.
    Az id-khoz tartozó neveket pedig külön tárold. Pl. legyen egy parameters tábla, abban pedig id | name vagy hasonló. De hogy továbbvigyük: gondolj bele, mi van, ha pl. ezeket a neveket fordítani is kell. Akkor még a fordításhoz tartozó "csomópontot" is id szerint érdemes inkább hozzákapcsolni, és a fordítást megint külön táblában tárolni. Tehát akkor meg id | translation_node_id felosztásban lehet. (persze beleerőltetheted azonos táblába az összes fordítást, úgy, hogy minden nyelvhez külön "oszlop" tartozik, de az sem egy túl szép megoldás, nem biztos, hogy mindenre van fordítás, és akkor ott addig NULL van)
    Sok ilyen esetben érdemes inkább sok-sok logikailag különálló táblát külön is tárolni, a táblakapcsolások nem fogják nagyon lassítani a lekérdezéseidet, sőt, adott esetben sokkal gyorsabb lehet.

    Egyébként dolgoztam a tiédhez hasonló feladaton, akkor nem így "oszloponként" tároltam a paramétereket (úgy, hogy
    id | hajszin | szemszin | ...
    ), hanem széjjelbontva,
    id | param_id | param_value_id
    "csoportosításban" (pl. 1 | 5 | 6, ránézve az adatbázisra persze nem túl beszédes, csak a megfelelő tábla hozzákapcsolásával).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák