Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Backspace #38774 üzenetére

    Kösz, pedig eredetileg nem ezt terveztem. Végre jó volt az idő: se eső se felhők, alacsonyabb pára, jó látótáv. A sötét ég térkép alapján kinéztem Kesztölc közelében egy tavat, aztán a faluhoz érve láttam meg, hogy göröngyös, lyukacsos félig-döngölt földút vezet a tóhoz. Adventure time! :DDD 2-3 km kátyú-szlalomozós döcögés vágott-slickes sportmotorral, s kiderült, hogy zárt horgásztó, körbe kerítéssel és kutyákkal; a mellette lévő másik tó pedig közben építési terület lett, és egy brutál-erős reflektor világította be a környéket -- ennyit a fényszennyezés-mentességről... Visszadöcögtem a következő domb mögé, oda meg már belátszottak két másik település fényei. Úgyhogy onnan csak egy lemenő vörös sarlós kép lett (sajnos csak ekv. 100 f2 volt nálam a leghosszabb).

    Pedig a túloldalt már végre kezdett felsejleni a Tejút, csak ne lett volna akkora a fényszennyezés... Aztán gondoltam, hogyha már ott vagyok nem messze, a dobogókői út még sötétebb, hátha ott valami. Út melletti, félreállós-parkolós, jó kilátású sötét rét/fennsík viszont ott sincs, vagy Pilisszentkereszt fényei, vagy fák vagy kerítés a tetején... Úgyhogy akkor ha már, akkor felmentem Dobogókőre.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés