Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    Mivel nem akarom tovább offolni a mobilba szánt érzékelők miniatűrizálásáról szóló topikot, megnyitottam ezt. Le szeretném szögezni, nem flame topiknak szánom, amennyiben elmegy azirányba, természetesen zárható...

    Ebben a topikban az ''örök'' kérdést szeretném értelmes keretek között, értelmes indokokkal alátámasztva megvitatni: mobil ''kamera'' vagy digitális fényképezőgép?

    Indokaim a mobil kamera létjogosultsága mellett:
    1. Úgy gondolom, mostanában kezdenek eljutni oda a mobilkamerák (érzékelő nagyobb, vagy egyenlő, mint 2 MP-es), h. a képeket előhívva már -az átlag felhasználó szemével nézve- szép képeket kapunk.
    2. Úgy gondolom, az nem érv, h. az ilyen kalíberű telefonok drágák (a Nokia 2110 is volt 200.000 Ft felett ill. a 3 MP-es Canonom digit.gépem is volt 90 e Ft).
    3. Úgy gondolom, a mobilkamerákkal is lehet jó minőségű képeket készíteni (elismerem, nem veszik fel a versenyt a digitális gépekkel), ahogy a ''normál'' fényképezőkkel is lehet gyengét.

    Kiegészítések:
    1. Ne azt nézzük, h. egy két megapixeles mobilkamera készít-e olyan jó képet, mint egy hasonló felbontású digitális fényképező! Azt hiszem, kijelenthetjük, az emberek (nagyon) nagy százaléka megelégszik előbbi minőségével is... Mint azt már a másik topikban is írtam, volt szerencsém egy ilyen paraméterű mobilkamerával készített képhez, és eléggé meggyőző volt, ha hozzávesszük, h. ''csak'' egy telefonba integrált kameráról van szó.
    2. Az árak mennek folyamatosan lefelé, türelem.
    3. Persze, lehet mondani, h. az általam már többször említett kép olyan beállítást használ, ami a legoptimálisabb, de sz.tem elmondhatjuk, h. u.ez igaz lehet egy digitális géppel készített képre is.

    Nem azt mondom, h. mindenki használjon mobilkamerát (digitális) fényképezőgép helyett, csak azt, h. az emberek nagy részének elég az a minőség, amit egy telefon 2 megapixeles fényképezője nyújt...

    Megjegyzem, az 5, 7, 8 megapixeles fényképezőgéptelefonok nekem sem jönnek be...

    Szerk.:
    Az indokokban elsőként felsorolt érv és a fenti mondat ellentétes lehet... A mobilokban max. 3 megapixeles kamerát tartok elfogadhatónak, afölött már tényleg inkább a digitális gépek a nyerők!!!

    (Értelmes) Vitára fel!!!

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A54

Új hozzászólás Aktív témák