Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Niquis

    aktív tag

    válasz Stalker-2572 #26 üzenetére

    Ez a megérdemled-hogy-szenvedj szöveg igencsak unszimpatikus, érzed-e? Ilyet nem lehet mondani! Van egy olyan érzésem, hogy tildy jobban megérti a problémát, mint te, mert a korábbi tanácsod, hogy menjen el dolgozni, meg ilyenek, kábé semmit sem ér. Persze, ez triviális, ilyeneket mondani bárki tud: menj dolgozni, illeszkedj be, légy sikeres, határozott és gazdag, meg a többi sablon. Nem hiszem hogy akár csak megpróbáltad volna beleérezni magadat abba a helyzetbe, hogy milyen, amikor még jóval ez előtt elhal az egész folyamat, sőt, meg sem születik még a szándék, mert nem tud. Van ilyen szintű elkeseredettség is, hidd el. Tildyvel sem értek egyet abból a szempontból, hogy egy pár nem segít, mert de. És azt meg még jobban elutasítanám, hogy ebből rögtön betegséget kreáljunk, mert nem az, bármilyen súlyos. A lelki problémákat azzal lehet igazán orvosolni, ha odafigyelnek az emberre. Ez az, ami miatt a pszichológusok sikereket érhetnek el, nem pedig az egysíkú tudományos megközelítés. Az általam látott jó pszichológusok mind azzal segítettek annak, aki hozzájuk ment - szándékosan nem írtam beteget! -, hogy odafigyeltek rájuk, és ez jólesett a másiknak.
    Már így is nagyon hosszú, de nem mehetek el amellett sem, hogy gyakorlatilag sulykoljátok neki: társat _kell_ találnod, munkát _kell_ találnod. Ez egy ilyen állapotban levő emberi léleknek nagyon rossz megközelítés. Elültetődik benne az illúzió, hogy ez a megoldás minden bajra, és elvárást lát maga előtt, ami ha netalán nem jön össze, akkor sokkal mélyebbre zuhan. Nagyon becsülendő a jó szándékotok, és biztos vagyok benne, hogy Algieba is becsüli, de nem vettétek figyelembe, hogy ő milyen. Én sem tudom ezt teljesen, mert nem ismerem, és ezek után borzalmas nehéz tanácsot adni, de én azt hiszem, egy kis türelemmel kell lenned, Algieba. Ugyanezt a szart-sem-érek érzést érzem én is, minden eddiginél erősebben, de várok, mert azt hiszem, elmúlik, elmúlhat. Nem foglalkozom azzal, aminek nem érzem szükségét - ilyen ez a szar érzés is, a hülye külső elvárások -, csak azzal, ami jó érzést, örömet okoz - ha ez neked az írás, akkor írj! Az érzéseid megmondják, mi az! Ez segít ellazulni, megnyugodni, és megszüntetni azt a vacak érzést, hogy értéktelen vagy. Egyszerűen jelentéktelenné válik - mert nem is igaz. Utána már szépen, logikusan számba tudod venni, mi az, amit mégis meg kell csinálni, hogy élni tudj - de sokkal másképp fogsz belekezdeni, ha azt érzed: sikerülni fog! Szorítok neked!

    "És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

Új hozzászólás Aktív témák