Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bladigit

    csendes tag

    Hi! Én most fogok venni 1 megkímélt mz-n600 Hi-MD recordert. Letöltöttem a leírását, amiből kiderül, h 94 percet lehet Hi-MD lemezre tömörítetlen PCM formátumban (CD-minőség) felvenni, stb..
    A kérdésem a következő: Azt tudom, h van optikai bemenet az MD-n, de mi van akkor, ha 1 digit keverőpulttal akarom összekötni, de azon koaxiális digit kimenet van? Létezik oan kütyű, ami koaxból (sárga RCA) optikai (fény) jelet állít elő?
    Egyébként a hangkártyámon (Terratec EWX 24/96) is optikai csatik vannak az analógok (RCA) mellett...

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    Még egy kérdés: Az mz-nh600-hoz nincs adapter. Honnan lehet hozzá jó árban szerezni? Csak a gyári jó, vagy akár az 1500 ft-os állítható (1,5-12V) Somogyi adapter is megfelelő?

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz lugosi #231 üzenetére

    A keverő nem az enyém, én ritkán találkozok vele, de asszem össze lehet kötni pc-vel, de azzal csak a menüjében lehet turkálni, a hang a keverőből távozik. Tud viszont 192 kb/s-os mp3-ba rögzíteni pendirve-ra, de az nem megbízható (szívtunk már vele) és nem a legjobb minőség.
    Most komolyabb probléma az, h az md-mhez nincs adapter és optikai kábel és nemtom, honnan és mennyiért szerezhető be... :(

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    Majd megnézem az adaptert 1 közeli márkakereskedésben. Akkuval elég jól bírja a rögzítést és lejátszást is. Van azonban 1 problémám: omg formátumban tölti le a sonicstage a felvételeket. Hogy lesz abból wav?

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    Ha érdekel vkit, Google barátom segítségével megtaláltam a Sonic Stage 4.3-as verzióját és a listába beimportált omg fájl-okat kijelöltem, majd a "Tools" menü "Save in WAV format..." opcióját választva könnyedén wav-vá alakítottam felvételeimet. Mostmár nagyon boldog vagyok, mert naon jó minőségben vesz fel az MD-m és szerkeszteni is tudom a felvételt... :DD

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Cloud #236 üzenetére

    Én 2. hete használok egy mz-nh600-ast. Kb. 3 éves, de újszerű állapotban vettem. Nagyon korrekt a hangja és ha gagyi ceruzaakksit -nem töltődik fel teljesen - használok és 2-3 óra felvételt készítek vele, majd zenét hallgatok, akkor is kell 5nap, h lemerítsem, amúgy max 27 óra lejátszást bír. Én főleg azért vettem, mert sűrűn készítek audio felvételeket és nem akarom mindenért az asztali gépem hurcolni. Korábban nem vettem volna MD-t, mert nem volt usb rajtuk, de nemrég szétnéztem a neten és láttam, h megjelentek rég a Hi-MD recorderek és elgondolkoztam ezen a dolgon, persze közrejátszott a haldokló sony discman és a pudva mp4 lejátszó (tévedésből vettem, mert hasonlított az iPodr-ra), ami bénán szólt és mindig forrasztgatni kellett a pici csatikat, majd eltörtem a kijelzőjét, később leégett, de a Samsung Yepp-emnél annak sokkal szebb hangja volt.
    Ha belegondolok 3 éve még a 128 MB-os Samsung lejátszóm, nagyon zsír cuccnak számított, de már létezett a az 1 GB-os Hi-MD lemez, csak hát az emberek többsége az ár alapján dönt, így nekem lemezt csak a Sony szervízben és ott is csak rendelésre sikerült találni, mert nincs rá kereslet. Én zenehallgatásra 105 kb/s-et használok, sokkal jobb mint a 128-as mp3, talán a 160-asnak felel meg, ebből következik, h az atrac formátumnak ugyanahhoz a minőséghez kisebb hely elegendő, tehát 1GB-os lemezre több zenét pakolhatsz, mint 1 mp4 lejátszóra és nem lesz rosszabb a minősége, a hangzást meg sosem fogják tudni lemásolni a kínaiak...
    Adapterem és optikai kábelem még mindig nincs, de rendelésre azt is tudnak szerezni a szervizesek...

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Cloud #238 üzenetére

    Részben igazad van a minőséget illetően, de ha azt is figyelembe vesszük, h a zenéim nagy része mp3 és flac még alig van, gyakorlatilag nem sokat rontok rajtuk, amikor átkonvertálom őket. Ha már durván letömörítette vki a zenéket, utána én hiába konvertálnám veszteségmentes formátumra, nem tudnék javítani rajta, így a 105 kb/s, kb megfelel az eredeti mp3 minőségnek. Nagyobb bitrátát azért nem használok, mert többnyire normál MD lemezeim vannak, ami 290 MB-os és azon így 6-7 album elfér, 1 Hi-MD lemezem is van, azt rögzítéshez használom Hi-SP (256 kb/s) vagy PCM formátumban. Ha lesz több Hi-MD lemezem, azokon magasabb bitrátával fogok zenét tárolni, mert én sem vagyok süket és azon úgy is sok elfér...
    Nem tudom, az új Hi-MD recorderek mennyire válogatósak a formátumot illetően, de az enyém csak atracot játszik, tehát a flac-et előbb wav-ba, majd Sonic Stage-dzsel atrac-ba kellett konvertálni, mert a Sonic Stage csak wav-ból, mp3-ból konvertál, de lehet, h wma-t is kezel. Szerintem Hi-SP (7óra 55 perc) vagy PCM (94 perc) formátumban tudod, majd a flac zenéidet legjobb mnőségben Hi-MD lemezre rakni, aminek az ára 1500-2000 ft/db.

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Cloud #240 üzenetére

    Nekem mostanában sikerülkt 1 Sony szervízben kapni Hi-MD lemezt 1800-ért és ott is csak rendelésre volt, más boltokban azt sem tudták, mi az. Ha azt nézed, h semelyik mp3-lejátszóba sem lehet 2000 ft-ért 1 GB-os kártyát venni, akkor nem is olyan drága a lemez és elég strapabíró és szerkesztheted a Hi-MD-recordereddel is, nem csak PC-vel. 1ébként recorder sem volt a szervízben, mert nem keresik az emberek.
    Most rendeltem meg az adaptert, mert, ha nem elég jó az elemed/akksid, nem hajlandó Hi-MD formátumban rögzíteni ("Not Enough Power To Rec") a kis drága és az akksijaim is gyengébbek, mint kéne. Volt a 7végén 1 "REC ERROR" - pár rövid track után a többit nem tudta elmenteni - nemtom, h a merülő akksi okozta v a lemeznek van baja, de sztem az előbbi, mert a lemez alig használt és a tokja mindentől védi. A leírása szerint a lemez sérülése v a készülék mozgatása okoz6 ilyen hibát. Ha jobban belegondolok, a hiba után akksit cseréltem és utána sem tudta elmenteni a felvételt, lehet, h télleg a lemez hibás, ha meg lesz az adapter letesztelem...

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz lugosi #242 üzenetére

    A flac = Free Lossless Audio Codec, ami veszteségmentes tömörítés. CD minőségű, de fele, vagy harmad annyi helyet foglal mint a wav.

    Én nem nagyon tesztelgettem a régi MD és az új Hi-MD közötti minőséget, de azt tudom, h rögzíteni Hi-MD-re érdemes a kapacitás miatt és azért mert tud 94perc PCM-et, de ha ez kevés lenne Hi-SP-ben 7óra 55 percet rögzíthetsz 256 kb/s-mal, amin elvileg nem hallod meg, h tömörített, kár, h ezután a 64 kb/s jön, amivel akár 34 órát is rögzíthetsz, de sztem ez már túl gyenge, bár jobb mint a hasonló bitrátájú mp3, de zenéhez már nem jó, szöveghez sem merném használni, max akkor, ha naon sokat kell felvenni és nem eladásra készül a felvétel. Jó lett volna, ha 192 és 128 kb/s-et is be lehetne állítani...
    Amúgy a régi SP 292 kb/s a Hi-SP meg 256, lehet, h ezért jobb 1 picit a régi, bár én nem próbáltam és elvileg nem kellene hallhatónak lennie ilyen kicsi különbségnek...

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #244 üzenetére

    "huhh, aha! Ha meg ezt nézed, hogy mondjuk 4-5 rugóért simán kapsz
    akár 2 GB-os SD kártyát is, ami nem egy tök körülményes
    magneto-otpikai elven írható adathordozó..."

    A Hi-MD-ből 2 db, még mindig olcsóbb a 2 GB-os SD-nél és egyáltalán nem körülményes a használata. Szoftver nélkül is felismeri a gép "cserélhető lemez"-ként, tehát ugyanúgy másolhatok rá, mint a pendrive-ra vagy SD-re, csak az SD-hez kell 1 majdnem akkora kártyaolvasó, mint az MD-m, akkor meg mit érsz a pici kártyával???
    Atrac-ba gyorsan konvertál és ír, 1 CD-t 40 mp alatt átír MD-re. MP3-ba sosem nyomod át vinyóra ennyi idő alatt, kártyára meg főleg nem.
    Megjegyezném, hogy 20-27 órát játszik vagy 7-11 órát rögzít 1 db ceruzaelemmel a kütyü, az mp3-lejátszók általában 5-10 órát tudnak lejátszani, tehát tényleg "pazarolja" az MD az energiát..
    Kompatibilitással nincs probléma, mert usb-n áttöltöm az anyagot és ha vágni akarom átkonvertálom a szoftverével wav-ba.
    Ez egy profi, hordozható felvevő eszköz igényeseknek, nem parasztoknak szánt olcsó mp3-lejátszó és ebből kifolyólag nem mp3 tömörítést használ, hanem a sokkal zsírabb atrac-ot (tud PCM-et is), amit gyorsan és könnyedén átalkíthatsz más formátumra is...
    Most nem részletezem az előnyeit, ki kell próbálni és ha nem jön be, nem neked való, ennyi...
    Én zenei és szöveges felvételekhez használom, erre csak az MD és a PC alkalmas, az SD-kártyás cuccok, nem...

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #248 üzenetére

    Bakker! Most írtam 1 hosszú választ, erre a rendszer újrabeléptetett és ugyanott vagyok, mint amikor elkezdtem írni az előzőt....
    Mostmár csak a tömör lényeget írom le.
    Az hogy a kártya vagy a lemez a jobb, csak a felhasználástól függ: ha csak zenét akarsz hallgatni, elég a kicsi lejátszó kártyával, de ha rögzíteni akarsz valamit cd-minőségben, nagyobb, lemezes eszközre van szükség, ez részemről az MD, ami helyettesítheti a kártyát is, mivel usb-n keresztül csatlakoztatható a géphez, mint 1 pendrive.

    A nagyobb eszközök 1ébként strapabíróbbak és élőhangosításnál jobban lehet zenebejátszásokhoz használni, és van adapter is hozzájuk.

    Az MD sokkal jobb minőségben vesz fel, mint 1 mp3 lejátszó és lehetőség van manuális hangerőbeállításra és szerkesztésre a felvevővel (pc nélkül).

    Nem az mp3 formátum való parasztoknak, hanem az olcsó lejátszók, ezt írtam. Én szeretem pl. a VBR mp3-at használni, jó is, kicsi is, de béna lejátszóval hiába használnám. Tényleg azt tapasztaltam, hogy az atrac szebben tömörít kisebb bitrátával is, így helytakarékosabb, de nem kötelező egyet érteni velem...
    A FLAC tényleg jó, hallható némi különbség az mp3-hoz képest...

    "...hogy ATRAC-ot miért akarna ép ésszel bárki is átalakítani más formátummá,
    azt végképp nem értem."

    Az atrac-ot wav-ba azért konvertálom, hogy megtudjam vágni a nyers felvételt. Kivágom a felesleges szüneteket, javítok a hangerő különbségeken, ha kell eq-zom, zajt szűrök, stb...
    Ez egy előadásnál általában csak néhány percet vesz igénybe és szükség is van rá, hogy a felesleges részektől megszabaduljunk és a felvétel ne legyen halkabb 1 gyári cd-nél. Utána audio cd vagy mp3 formátumban - ezeket más is le tudja játszani - tovább adom vagy megtartom. Röviden ezért kell konvertálni.

    Az a tapasztalatom, hogy a kis lejátszók könnyebben elromlanak, az mp4-lejátszóm csatlakozóit mindig javítgatni kellett, a kijelzője, kicsi erőhatástól eltört, később az egész cucc leégett, mindez 1 éven belül, javításokkal kb. anniyba került, mint az MD-m és már nem jó semmire.

    Az 1 órás audio cd-t tényleg 40 mp alatt írja rá a lemezre atrac formátumban. Ha vinyóról konvertálok közvetlen a lemezre, akkor is hasonló tempóban nyomja, asszem kicsit gyorsabb, mint mikor mp3-at konvertálok.
    Én szeretem, mert masszív megbízható, mégis aránylag kicsi eszköz (kb. 8*8 cm), de az mp3-lejátszóim jobban elfértek a zsebemben, csak hát 2 meghalt, a 3. meg haldoklik...

    Nem hülyeség az SD kártya, csak számomra az MD mindenre elég és olcsóbb is az SD-nél.

    Többet most nem írok, mert nem fizet érte a Sony, de ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #248 üzenetére

    Kifelejtettem azt, hogy a Sony pendrive stílusú mp3-lejátszói max. 30 órát bírnak (a többi gyártóé kevesebbet:5-15 órát), az MD-m max. 27-et... :C

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #252 üzenetére

    Nyomtam 1 tesztet, h megtudjam, valóban elkészül-e 40 mp alatt az MD-re írás. Egy 40 perces audio CD-t kb 2 perc alatt írt át MD-re Hi-LP módban. Ahhoz képest, h 64 kb/s-es egész jól szól, de a cinek "tompák". Meglepett, h az énekhangon nem hallatszik a tömörítés, csak a cineken. Tehát sokkal jobb, mint a 64 kb/s-es mp3.
    2. teszt: Hi-SP (256 kb/s), 2,5 perc. Ez már tökéletesen összetéveszthető az audio CD-vel.
    3. teszt: 48 kb/s, a minőség és az idő, hasonló, mint az első tesztnél.
    A végeredmény megbízható, jól visszajátszható. Annyi trükköt tapasztaltam, h 1xre 3 track-et is konvertál.

    Számomra az iRiver és iAudio csak mp3-lejátszó kategóriában ismert. Nem foglalkozom ilyen termékekkel, mert úgy gondolom, a Sonynak és a Panasonicnak nagy múltja van audiolejátszók terén, így a jó minőséget nyújtó többi gyártó nem nagyon érdekel, mert az említett japán gyártóknál jobbak úgy sem lehetnek és én a strapabíró, jóminőségű eszközöket szeretem használni, amit nagy múltú cégek gyártanak, lehetőleg Japánban.

    Szerintem tömörítetlen atrac-ból nem gáz wav-ba konvertálni, mert nem vehető észre minőségromlás. A végeredményt sok esetben tömörítem, de olyan bitrátával, h ne hallatszon a tömörítés.
    FLAC-et nem használnék rögzítéshez, mert nem ismerek olyan vágó szoftvert, ami kezeli és nem olyan sokkal kisebb a wav-nál. A mai winchestereknél már nem okozhat gondot több órás wav felvételek készítése, tárolása. FLAC-et max a vágott anyag tömörítésére használnék, de elgondolkodtató, h a 320 kb/s-es mp3-tól nem lehet megkülönböztetni, szal értelme akkor van, ha stúdiómunkákat akarsz archiválni, de akkor meg kompatibilitás miatt lehet, h érdemes wav-ban hagyni, mert a CD-t, DVD-t olcsón lehet kapni, ha netről rendeled...

    "A Sony nw szériájában egyes lejátszók 50 órás üzemidőt is ígérnek..."

    Elárulom, h láttam már olyan discmant, ami 72 órát játszik le 2 cerka elemmel, de asszem van ennél durvább is. Természetesen Sony vagy Pana volt. 1x volt 1 Sony walkman-em, az 1 elemmel tudott 35 órát. Ehhez képest, a flash memóriás vagy kártyás lejátszók az 10-50 órájukkal elbújhatnak, mert semmi motort nem mozgatnak, viszont ez egyben előnyük is, mert nem kopik el a mechanika, mivel nincs...

    Most csak ennyit írtam, nem is akarok több hosszú HSZ-t írni, mert minek közöljek mindent, amire rájövök...

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #254 üzenetére

    "...továbbra sem értem, milyen sebességgel grabel lemezről, de ez nekem roppant gyanús..."
    Én úgy sejtem, közvetlen a lemezre írja ilyenkor. Normál transfer-nél talán először átkonvertálja a vinyóra és után írja lemezre, ilyenkor is előfordul, h 3 fájlon dolgozik 1xre.
    Egyébként a 64 kb/s tökéletesen alkalmas diktafon funkcióra, mivel a tömörítés csak a 10 kHz fölötti hangokon (pl. cinek) érzékelhető, az "sz" és "s" betűkön nem, de a beszéd hangban nincsenek is ilyen magashangok. Sokkal élethűbb lesz a felvétel akár 1 olcsóbb mikrofonnal is, mint 1 mp3 lejátszó, hasonló bitsűrűségű diktafonos felvétele.

    Az mp3-lejátszós témához most nem szólok hozzá, mert pont van nálam 1 Sony (karácsonyi ajándék lesz), és előbb letesztelem, mennyire jó és kezelhető. Nem rég vettem 1 w200-as mobilt, elég jól szól, de a fülesről nem is tudom mit mondjak. A mélyhang átvitele sokkal ütősebb, mint amit adni szoktak a CD vagy MD-Walkman-ekhez, de a magas átvitele lényegesen rosszabb, viszont cserélhető így olyat használsz a telcsihez, amilyet akarsz, 1ébként ez is sokkal jobb, mint amit a többi mobilgyártó ad a készülékeihez. A telefon szépen szól, nem hallható zaj sem, a lejátszó szoftver jól kezelhető, a kártya csak 128 MB-os, de ez is cserélhető. Kb. 18 órát tud walkman-ként üzemelni. Szerintem 9 000-ért előfizuval jó vétel volt.

    Továbbra sem hiszem el, h az új gyártók sokkal jobbak lennének a régi japánoknál, de a előítéleteim miatt nem is ismerem azokat a készülékeket.

    "Ha hangminőségben nyújtják is a megfelelő szintet,
    kezelhetőség, és szolgáltatások terén döbbenetesen alacsony a színvonaluk."
    Az audio készülékeknél a hangminőség a legfontosabb!!! A többi szempont csak ezután jön. A kínaiak max az áraikkal tudnak alázni, de azzal nagyon... :D
    Az MD-mnek elég nagy a tudása és 1általán nem körülményes a kezelése, nagyon jó menüje van és rengeteg funkcióval tömték tele, mint pl a lemez memória a, a kedvenc számok kiválogatása, számok áthelyezése másik group-ba (mappába), útólagos szerkesztési funkciók felvételnél, stb. Egy kisebb számítógép, nagyon meg vagyok vele elégedve.

    PCM atrac-ra gondoltam, amikor a wav-ba konvertálásról írtam, ami nem tömörít. Én nem "vagyok süket, de azt mondom, h a 256 kb/s-es és a tömörítetlen anyag közt nem hallható a különbség, pedig van veszteség bőven, dehát az emberi fül becsapható. Sok felvételt készítettem, a hangmérnök bátyám sem vett észre különbséget 256kb/s és PCM között, de még a 192-re is azt mondta, h teljesen jó, amikor a digit keverővrel rögzített zenei felvételeket. Nem dicsekvésként - hisz én nem ő vagyok - csupán alátámasztásként írom, h elismert a szakmájában, nagyon sok hazai előadó ragaszkodik hozzá és sok hangmérnököt bealázott már tudásával.

    A FLAC meg legalább annyira macerás dolog szerintem, mint az atrac, csak kisebb helyen elfér ugyanaz a minőség.

    "Persze, a CD meg a DVD olcsó, de ha 2x annyi zene fér el ugyanazon a korongon
    ugyanazon minőségben, akkor azért az sokkal praktikusabb, nem?"
    50-60 forint miatt nem fogok szórakozni konvertálással inkább legyen wav-ban az anyag, de ha mégis, akkor meg ne csak 2x annyi férjen el, hanem a legjobb VBR mp3 beállítással 4x-5x annyi és akkor azt bármilyen kínai DVD lejátszó letudja játszani és a minőség is elfogadható marad. Továbbra sem látom értelmét a FLAC-nek, mert nem hallom a különbséget a 320 kb/s-hez képest és aki azt állítja, h hallja, az vagy denevér, vagy hazudik.

    "...elfelejted, hogy ezeket a kirívóan magas üzemidőket egyrészt ATRAC-ra adta meg a Sony..."
    Egy szóval sem mondtam, h nem atrac-ra vonatkoznak, de itt is az atrac 1 újabb előnye mutatkozik meg, h nem csak jobb minőségű, de kevesebb energia kell a lejátszásához. Az MD-m útmutatója szerint, minél kisebb bitrátát használsz, annál tovább bírja az elemed. Tehát a 27 óra a leggyengébb bitrátára vonatkozik. Ez amúgy egy 3 éves model...
    Lehet, h vannak takarékosabb készülékek nála, de ki tudja azt kihasználni? A Discman-em 35 órája középsulis koromban elég volt 1 hónapra, aztán az adapterével pár óra alatt feltöltötte a 2100 mAh-s kodak akksikat és 1 hónapig megint nem kellett foglalkoznom az elemmel, pedig be volt kapcsolva a rázkódás védelem és a mega bass, ami jelentősen csökkenti az akku kapacitását...

    Szerintem ezekről a dolgokról többet már ne vitázzunk, én úgy sem fogom semmi olyat megvenni, ami hangosítás- vagy hifi-technikában nincs jelen. Az MD-met megvettem, mostmár biztos nem cserélem kisebb eszközre, mert nagyon megszerettem és teljesen megfelel az igényeimnek. Mp3-lejátszót nem veszek, mert walkman mobilom van és az is jó, 1edül a kamerámmal vagyok elégedetlen, 1x talán lesz lóvém venni 1 félprofit...

    Zárszóként azt mondom, h a Hi-MD-nél (60-70 000 ft) csak PC-vel (min 100-150 000 ft), profi hangkártyával (kb 100 000 ft-tól kezdődik) lehet jobb felvételt készíteni, de azt meg kissé macerás hurcolni. Hangosítástechnikában jól használható, ebben a kategóriában viszon flash player-nek nincs helye/értelme...
    Jajj, megint mennyit írtam... :W

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    Ezt a Sony oldalán találtam és szeretnépm kihangsúlyozni:
    "A MiniDisc WALKMAN® a legmegfelelőbb, ha felvételeket szeretne készíteni. Adat- és zenetárolásra ill. -megosztásra egyaránt használható."

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz nebali #259 üzenetére

    nebalinak:
    Én novemberben vettem egy mz-nh600-ast. Logisztikai okokból, amikor 17 000ft-nál járt a licit, akkor én 23 000-ért lecsaptam villámáron. Így hamarabb hozzájutottam, nem kellett attól tartani, h a másik licitáló nyeri meg az aukciót, és akkor pont el tudtam jutni ingyen BP-re átvenni. A tulaj állítása szerint kevesebb, mint 10x használta, személyesen vettem át, teljesen karcmentesen, az egyébként 3-4 éves modelt. Kipróbáltam, működött, kifizettem elköszöntünk. Meg vagyok vele elégedve, jól működik. Olyan, mintha újat vettem volna, de jóval olcsóbban megúsztam. Ehhez persze gyárilag nincs adapter, távirányító, optikai kábel, ami a 700-ashoz jár. Viszont 1 db Hi-MD lemezt adtak vele.
    Szerintem, megérte az árát. Ilyesmit egyébként csak személyesen, kipróbálás után szabad venni, mert nagyrészt a tulajtól függ a termék állapota. Én igényes embertől vettem az md-m, tökéletes műszaki állapotban, de volt egy barátomnak egy régebbi md-je, amit biztos nem vettem volna meg, mert láttam rajta, h semmire nem vigyáz, a készülék állapotán is ez látszott és amikor ideeadta, h írjam át CD-re az egyik lemezét, akkor vettem észre, hogy elég nehézkesen játszik le a cucc.
    Tehát csak igényes embertől, személyesen, kipróbálás után (NEM UTÁNVÉTTEL!!!) szabad ilyesmit venni és akkor elvileg nem lesz gáz a cuccal, mert ezek elég masszívak.

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz denes44 #266 üzenetére

    denes44-nek:
    Mp3-lejátszót semmiképpen ne használj hangrögzítésre, mert legalább 2 hátránya van: 1) nem lehet bemeneti jelszintet (hangerőt) állítani, 2) jóval gyengébb a hangminőség is, mint az MD-nél és sok esetben jóval gyengébb lesz a felvétel, mint amit a kiválasztott bitrátával el lehetne érni. És általában hamarabb le is merül.
    Én az MD-t javaslom, mert ugyanarra használom, mint amire te szeretnéd. Szerintem az usb-s modelekkel érdemes foglalkozni (net MD vagy Hi-MD), mert így egyszerűen áttölheted a felvételeket a gépedre. Nekem a Hi-MD jön be, mert az 1 GB-os lemezre 94 perc PCM (CD-minőség), 8 óra 256 kb/s, vagy 34 óra 64 kb/s felvétel készíthető, utóbbi tökéletesen alkalmas hosszú előadások rögzítésére. Ezt a beállítást zenei felvételekhez nem ajánlom, mert a cineken érzékelhető, h vágja a magashangokat, de az énekhangon, egyéb hangszereken ez nem érzékelhető és nem keletkeznek olyan zajok, mint a hasonló, minőségű mp3-nál, tehát ha csak szöveget akarsz felvenni, azon, nem hallasz különbséget, mert a levágott magastartományban (kb 10 kHz-től) nincs hasznos frekvencia a beszéd szempontjából.
    Én egyébként a felvételt PC-n megvágom, majd a legtöbb esetben mp3-ba konvertálom, vagy DVD-k szinkronhangjaként hasznosítom...

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    lugosi és bwoay barátomnak:
    Van egy barátom, aki javít PC-ket, lejátszókat, egyéb műszaki cikkeket és ő mesélte, h járt nála egy merevlemezes iPod (talán 40 GB-os), amit elejtettek és meghalt a lemez. Természetesen nem lehet a házat simán néhány csavar segítségével szétkapni és kicserélni vagy megjavítani a vinyót. Mivel a kütyü a barátomhoz került, valszeg ez nem garanciális probléma vagy garanciaidőn túl történt, de nem is ez a lényeg, hiszen ez bármikor előfordulhat bárkivel. Én is ejtettem már el az MD-m lejátszás közben, a Samsung mp3-lejátszó léptetőgombjainak rugója pl. így tört el, de a gombok működnek. Lényeg, h nem túl ritka eset, h az ember elejti kedvenc lejátszóját. És ez nem valami megnyugtató dolog ebben az árkategóriában. Hiába a 160 GB-os tárhely, ha tönkre megy egy pillanat alatt.
    Az md ugyan csak max 1 GB-os, de a lemez cserélhető, a készülék (sajátfelelősségre) szétszedhető (vannak csavarok!) és az elem is cserélhető. Nekem amúgy elég a Hi-MD lemez kapacitása, kb. 15 órányi zene van rajta jó minőségben, de ha kell feltolok másik 15-öt 1 másik lemezre és cserélgetem őket. Mellesleg a felvételkészítést is jelentősen megkönnyíti a felvevő.
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert én pl. nem vennék HDD-s eszközöket, se videokamera, se audio player kategóriában, mert ezek nem túl rég jelentek meg, így sok lehet a hibalehetőség, viszont az alapötlet nem lenne rossz...
    Egyelőre használom az MD-t, még ha körülményesebb is. Számomra megér ennyit a minőség és a stabilitás.
    Korábban említettem, h vettem 1 SE W200 típusú walkman mobilt. röviden annyit írnék róla, h a jel-zaj viszony jó, a gyári fülest összehasonlítottam az MD-hez kapott mdr-e808 (a legtöbb lejátszóhoz ezt adják) és az "agybadugós" fülessel. A gyári és az agybadugós nagyon hasonlóan szól, talán valahol a középmagas tartományban emel a gyári, ami picit ront a hangzásán. A frekvenciaátvitelben nem érzékeltem egyéb különbséget. Az e808-hoz képest lényegesen jobb a mélyátvitelük, azonban a magas hangok már nem olyan szépek.
    Teljesen feleslegesnek tartom a "mega bass" funkciót a telefonban, mivel a gyári fülessel használva ez túl "tömény" basszust eredményez, de nem hallható torzítás. Elég ha a "basszus" beállítás választjuk vagy egyénileg "ízlés szerint" állítjuk be a basszus hangok erejét, így is szépen fog dübörögni. Ebből arra a következtetésre jutottam, h nem kell walkman mobil ahhoz, h szép telt hangzást érj el, mert minden mp3 lejátszásra alkalmas SE telón van eq, amit beállíthatsz, csupán 1 jó headset kell és hallgathatod a zenéket ugyanazzal a hangzással, mint amit a "W" jelű készülékek tudnak. Én egy Z530-at is kipróbáltam a headsetekkel és az is ugyanazt produkálta, mint a w200, bár a gazdája szerint, ha nagyon feltolja a hangerőt, hallatszik valami pici zaj, ez az enyémnél nincs. Nekem nagyon úgy tűnik, h a walkman készülékeknek csak a szoftvere más és van "mega bass" funkció, amire az mdr-e808-nál van szükség a telt basszushangokhoz.
    Nem említettem még, hogy a headset fülhallgató része cserélhető és szerintem az mdr-e808-nak kellemesebb hangja van (szebbek a magashangok), mint a gyárinak, de basszus terén szerényebb, viszont mega bass-szel ugyanolyan jól dübörög, mint a gyári a "basszus" hangszínnel hasznáva.
    Egyébként a gyári headset hangja megszokható, sokkal jobb, mint a többi gyártóé. Ja... és a rádiónak is nagyon szép hangja van, ott nincs eq-beállítás, de nem érzem hiányát, mert úgy szól, ahogy szólnia kell. Hát "röviden" ennyit erről...

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Vamp #272 üzenetére

    Hali!

    Az összes MD-n van line in, amely 1-ben optikai csatlakozó is. Optikai kábelt nem adnak mind1ikhez, de beszerezhető dolog.
    Mind atrac-ba vesz fel, de a Hi-MD készülék képes 94 percet tömörítetlen formátumba (PCM) rögzíteni 1 lemezre, a Sonic Stage (tartozék szoftver) pedig képes wav-ba konvertálni a felvett anyagot. Tudomásom szerint így oldható meg a CD minőségű rögzítés. Amúgy én leggyakrabban 256 kbps-kel rögzítek, nem hallatszik a különbség, viszont így kb 8 órát lehet felvenni az 1 GB-os lemezre. Az atrac azonos bitrátát használva szebben szól, mint az mp3, de ezt már korábban leírtam. Hi-MD formátumban PCM, 256 kbps és 64 kbps a választható felvételi minőség. PC-ről való zene áttöltéshez 48-352-ig az mp3-hoz hasonló értékek közül választhatsz.
    Ha jól tudom az összes készülék elemes, esteleg saját akkumulátoros, de csatlakoztatható adapter is, amire Hi-MD módban - főleg PCM formátumnál - nagy szükséged le7, mert nekem pl. az összes akksielememmel (több típus) csak feleannyit bír, mint kellene, viszont a tartós elemekkel jól működik, csak az drága. Én ezért adapterrel használom, mert a keverők, amikről rögzítek, úgyis hálózatról működnek és nem elemesek...
    Ha érdekel több infó az üzemidőről, minőségi beállításokról, egyéb részletekről, olvass vissza a fóruban, vagy nézz szét a neten...
    Szerintem az a lényeg, h Hi-MD Walkman legyen, azt igényeidtől függően neked kell eldönteni, melyiket veszed.

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Vamp #274 üzenetére

    Hi!

    Én próbálkoztam itthon ilyesmivel, előbb 1 gagyi mikielőerősítővel, de az zajos volt, majd jack 6,3 - XLR kábelt alakítottam át RCA-ra, azt pedig jack 3,5-re ilyenkor fel kellett tekerni max-ra a bemeneti hangerőt és így halkabb beszédnél éppen elérte a -12 db-t, ami ideális átlag csúcsszintnek, mert még van tartalékod 0 db-ig és nem kell sokat erősíteni a felvételeden. Ráadásul így 2 mikit is ráköthetsz 1xre (left, right).
    Ugyanazt a jack-XLR kábelt, amikor sima stereo 3,5 átalakítóval haszáltam 1 mikivel, mindkét oldalon hallható volt a mikrofon hangja, nem csak balról.

    Lényeg, hogy line in-re is köthetsz mikit, csak maxra kell állítani a bemenetet, ami minimális zajszint növekedést jelent (alig hallható) és így eléri a megfelelő jelszintet 1 megfelelő hangerővel beszélő embertől ideális távolságra elhelyezett mikrofon esetében. Én felvételt így nem kélszítettem, csupán saját hangommal teszteltem. Én keverőről szoktam ilyen felvételeket készíteni és beszédnél elég jó az auto hangerőbeállítása az MD-mnek, de zenénél se vészes, arra mindenképp jó, h ne vezéreljem túl a felvételt és a beszéd és a zene közti különbséget is észrevétlenül csökkenti, bár én ezt inkább kompresszorra (szoftver) bízom. Keverés közben nem mindig érek rá a jelszinttel foglalkozni, de ha a felvétel a lényeg, akkor inkább beállítom manuálisan.
    Remélem, segítettem. ;)

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz legallyblond #276 üzenetére

    Szia!

    Én egy jó dinamikus mikrofont és egy korrekt keverőt ajánlok. Szerintem bármelyik MD-vel jó lesz a felvétel, de én azt ajánlom, h net MD vagy Hi-MD legyen, mert azokon van USB.

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Exian #286 üzenetére

    Hi!

    Én is adapter nélkül vettem tavaly 1 MZ-NH600-as Hi-MD-t, én nem találtam hozzá univerzális megoldást, egyik adapter sem volt jó hozzá és az MD-men nem volt feltüntetve az áramerősség, csak az, h 3V kell neki. Végül egy Sony márkakereskedésben megrendeltem és 6 000 ft-ért megvettem a gyárit (AC-ES3010K).

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    7 éve vettem egy MZ-NH600-ast. Időnként használom videofelvételekhez, keverőpultról szebb hangot vesz, mint a kamera mikrofonja és jól szinkronizálható. Nemrég eladtam a laptopom, amire 4 éve raktam fel a 4.3-as sonicstage-et. Ezzel szépen le tudtam tölteni, majd wav-ba konvertálni a felvételeket. Most az új gépemre fel akartam telepíteni a progit, de netről töltené le a szükséges fájlokat, ami mint kiderült, tavaly március óta nincs fent a Sony szerverén. Sikerült előkotorni az MD dobozát, de nincs benne a gyári telepítő CD, a költözések következtében eltűnt a lemez. Tud-e valaki segíteni egy linkkel, vagy esetleg e-mailben küldeni egy olyan régebbi verziót, ami internet használat nélkül is telepíthető? Van-e esetleg más program, ami képes a felvételt wav-ba kódolni a lemezről? A Sony oldalán csak frissítéseket találtam, azok önmagukban nem jók semmire.

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz jackbacsi87 #538 üzenetére

    Köszi, ez elvileg működik. A munkahelyi gépre felment. Este kipróbálom otthon is az MD-vel.

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    Működik! :D Sikerült letölteni a legutóbbi felvételemet. Nagyon köszi mégegyszer!

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    Nem tudom, érdekel-e valakit, de nekem is működik még egy 2007-ben vásárolt (talán 2004-es) MZ-NH600. Júniusban még vettem fel vele hangot. Én USB-n szoktam letölteni róla a felvételeket, nem őrizgetem lemezeken.

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz lugosi #601 üzenetére

    Ez meglep, de igazából nekem elég a SonicStage a fájlok mozgatásához. Mondjuk lehet, hogy jól jönne egy firmware upgrade, mert bármire állítom, a szüneteknél mindig új track-et kezd. Nagyon király, mikor egy 60 perces előadás 80 trackből áll. Nem tudom, ez mennyire normális, de újabb korában is előfordult, hogy néha nem tudta elmenteni a felvételt. A lemez formázása általában megoldotta a problémát. Illetve ha egy pár másodperces tesztfelvételt készítettem, és azt elmentette jól, akkor a másodikkal sem volt már gond.

    B.La Digital - King of Records.

Új hozzászólás Aktív témák