Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz E2E4 #13655 üzenetére

    "Ezt akkor megtudod erősíteni nekem?"
    Nem tudom megerősíteni, és ennek egyszerű az oka: a problémát leegyszerűsítettük az elektrolitkondenzátorok szintjére. Ez pedig vagy helytálló, vagy nem, tehát nem jelenthető ki, hogy az elkók időszakos cseréje biztosan megoldja az instabilitási gondokat. Nekem is van / volt több példányom WRT54GL-ből, akadtak is időnként érdekes gondok vele (többek között: vihar után teljesen elszállt firmware - nem boot-olt többé az eszköz -, konfiguráció komplett elvesztése), de bizonyíthatóan egyiket sem a kondenzátorok hibája okozta.
    Sajnos az is tény, hogy manapság elég gyakori probléma az elkók minősége, nálam van olyan eszköz, amiben pár évente teljesen ki kell cserélni a kondenzátorokat, mert megdöglenek a nyári hőségtől - itt időnként eléri a 35°C-t a hőmérséklet - és akkor elég változatos gondok jönnek elő egy amúgy egyáltalán nem olcsó kategóriás elektronikánál.
    Ezért említettem, hogy be fogom hozni az egyik sok éves WRT54GL-em alaplapját, megfelelő műszerrel kiszerelés nélkül is ellenőrizhető rajta az elkók állapota, a kiszáradás okozta kapacitásvesztés és az ekvivalens soros ellenállás megnövekedése. De ezen felül természetesen más is okozhat instabilitást. Pár éve egy egyszerű Flir hőkamerával csináltam képet a SoC környékéről működés közben, és az eredmények alapján a tok hőmérséklete nagyobb volt 70°C-nál, nem nyári hőségben. Előbb-utóbb megvetemedhet alatta a nyák, a BGA-forrasztások is bizonytalanná válhatnak, stb. Vagyis a kondenzátorok hibája lehet ugyan tényező, de messze nem kizárólagos.

  • And

    veterán

    válasz E2E4 #13659 üzenetére

    Egy ilyen kinézetű műszert kell elképzelni: [link], a leírása és egyben a mérési módszerről több infó itt található: [link]. A lényeg az áramkörön belüli polaritásfüggetlen alkalmazhatóság, az ilyen műszereknél szokásos 100 kHz-es mérőfrekvencia, és a mért eredménynek a műszer előlapján látható táblázattal történő összehasonlítása a kondenzátor kapacitásértéke és tűrési feszültsége szerint.

  • And

    veterán

    válasz Milánka #13663 üzenetére

    Miért kellene cserélni? Ha semmi probléma nincs a routereddel, akkor ne bántsd a kondikat. Ami jó, azt nem kell megjavítani. Ha problémás lenne a vas, akkor első körben a komplett tápegységet próbálnám kiváltani (akár ideiglenesen egy hosszabb próba idejére), az elektrolit-kondenzátorokhoz csak egy ESR- és kapacitásmérés után nyúlnék. Az meg, hogy más példányában 25V-os típusok vannak, még nem jelenti azt, hogy mindenkiében olyanok vannak, te vagy rá az élő példa. Csak azért, hogy elmondhasd, a tiedben is 25V tűrésű elkók vannak, kár lenne belepiszkálni a routerbe.

  • And

    veterán

    válasz mark77 #13693 üzenetére

    1.) Ha wifi-elérésről beszélünk, akkor bármilyen más tevékenység előtt fel kell tudnunk csatlakozni a routerre. Ez mondjuk WPA/WPA2 + AES kulcsolás és kellően hosszú / értelmetlen megosztott kulcs mellett eleve a nem túl egyszerű kategóriába tartozik.
    2.) A nyílt 3rd-party firmware-ek eredetileg azonos forrásra épültek, de elég valószínűtlen, hogy ezekben egy már felfedezett / dokumentált biztonsági rés sokáig nyitva maradjon. Erről érdemes elolvasni ezeket az oldalakat: [link], [link].
    3.) Ha valaki paranoid alkat, akkor - firmware-től függetlenül - tiltsa le azokat a szolgáltatásokat, amelyekkel gond lehet: távoli elérés (WAN-felől, esetleg https only), telnet (!), ssh, állítsa át a konfigurációs webfelület portszámát valami lehetlen értékre és állítson be hozzá brutális elérési jelszót.
    "Másik: "átjárhatók" ezek a firmware-k? Tehát lehet DD WRT -t egy egyszerű frissítéssel pl Tomato ra cserélni?"
    A gyári fw-ről áttérés 3rd-party fw-re okozhat gondot a mérethatár miatt (a gyári visszautasíthatja az image beégetését), ezért célszerű valamilyen kisebb méretű verzióval kezdeni indulásként, dd-wrt esetén valamelyik micro vagy mini kiadás megfelel. Ha már fent van bármelyik 3rd-party verzió, akkor arról gond nélkül át lehet térni bármelyik másikra, vagy akár vissza lehet tenni a gyárit.

  • And

    veterán

    válasz Yogibear974 #13744 üzenetére

    Nálam az nvram (ami ugye a kissé megtévesztő nevével ellentétben a flash része) szokott elfogyni, és olyankor a tiédhez hasonló dolgot produkálni: wifi lekapcsol, telnet/ssh alatt az 'nvram show' végeredményként negatív (!) szabad nvram-területet közöl. Innentől kezdve egyéb beállításokat sem jegyez meg. A build ugyanaz, mint nálad, de a hosszú reset megoldja a problémát. Rájöttem, hogy a WAN-adatforgalom naplózása (Status / WAN / Traffic) eszi meg szépen lassan a nem felejtő tárat sok-sok hónap folyamatos működés után. Ezt a naplót törölve ismét lesz elegendő nvram tárhely, és a működés is normalizálódik.

Új hozzászólás Aktív témák