Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • speed471

    aktív tag

    válasz qqzs #2204 üzenetére

    Szerintem van profi nyomtató csak sok sok misi... Ez olyan mint egy jó vs rossz autó... Mindenki tudja hogy a piacon átkurják a vásárlókat még se tudsz tenni ellenne és amúgy is arra lesz lové..mármint a olcsóbb kocsira. :DDD

    szerk: Magyarországon is használnak sok mindenre egy 30 misis 3d nyomtatót... pl fogprotézis és stb :D

    [ Szerkesztve ]

    Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

  • Zsolt74

    senior tag

    válasz qqzs #2204 üzenetére

    Mert a gyártók mindenen megpróbálnak spórolni.

    Pl. a BQ Witbox-nál a fejet acélból csinálták és mivel a hűtőborda is abból volt ezért a PLA szinte minden nyomtatásnál beleragadt a fejbe (lehet hogy ezért is adtak hozzá gyárilag 2 fejet.)
    Majd később gondolom sok volt a panasz ezért áttervezték a fejet.
    De egy mérnöknek már alapból tudnia kellett volna, hogy ez így nem lesz jó.
    Az egyik ismerősömnek sok gondja volt a BQ Witbox-al (én cseréltem benne Y tengely csapágyat, mert tönkrement fél év után, a szíj megnyúlt ezért azt is feszíteni kellett de mivel végtelenített szíjat alkalmaztak így csak szíjfeszítő rugóval tudtam ezt orvosolni.A 450.000Ft-os gépnek nem volt fűthető asztala, így csal PLA-t lehet vele nyomtatni, az asztala se volt túl stabil, és az egész mechanikáért se adtam volna egy fillért sem.

    A Craftbotnál is sok gond volt, gyárilag alulméretezték a tápegységet ,ezért nem tudta 70 foknál jobban az asztalt felfűteni, sokaknak volt szíjszakadása is az éles szíjrögzítő lemez miatt, sokaknak eresztette a fej az olvadt anyagot, volt sok gépnél hogy a fejhez menő vezetékek elfáradtak és eltörtek, alapból elég hangos volt (ezért én az enyémnél raktam a motorok alá zajcsillapító dampert, kicseréltem a csapágyakat műanyag Igus csapágyakra, mert ezek sokkal pontosabbak, és halkabbak, a fejet kicseréltem egy átalakított E3DV6-os fejre, raktam bele egy nagyobb tápegységet, így már simán fel tudja fűteni az asztalt 110 fokra is, a száltovábbító léptetőmotorra raktam hűtőbordákat mert eléggé melegedett).
    Ja és raktam az elejére egy plexi ajtót hogy bent egyenletesebb legyen a hőmérséklet.

    A Craftbot+-nál és a Craftbot 2-nél már nagyobb tápegységet raktak, ezért azoknál már nincs gond az asztal fűtéssel, és zajcsillapító dampert is raktak a motorok alá, a fejhez menő vezetékeket is javították (szalagkábelt raktak inkább bele).
    De a fej még a régi, és gondolom még mindig a gagyi csapágyakat használják.
    A vezérlő elektronikában történt még változás a sima Craftbot-hoz képest , a Craftbot+-nál már 5 motorvezérlő van (de minek?) ,a Craftbot 2 meg már wifi-re tud csatlakozni, és távolról vezérelhető a nyomtatás.

    Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés