Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    Belépem én is a klubba. Vettem egy Anet A8 plus nyomtatót. Igazából azért kellett, mert ennek nagyobb egy kicsit a munkatere: 300*300*250 a szokásos 2x0*2x0*2x0 helyett. És a jővőbeni projektem pont nem fétr bele a standard 200-as tartományba..DIY változatot rendeltem meg, kb 2 napba tellet negépiteni. Kb egy bonyolultabb IKEÁS szekrény bonyolultságú. Alapvetően elég jó minőségű. Persze nem lenne kínai, ha nem lenne egy két bosszantó tervezési baki benne. Pl. az Z tengely síntartó darabok 3D nyomtatottak. de persze, hogy a terhelés szálirányra merőleges. meg is repedtek lecsavarozásnál. Igaz tartottak valamennyit, igy az első projekt volt kinyomtatni őket helyes iránnyal. Ha már lúd, legyen kövér, átterveztem. A csavarfuratokat az y tengelyre merőlegesen hosszúkásra csináltam, így nem feszíti a vezetőrudakat sem. Előtte, berezonált elég rendesen y isrányban. Most vajpuhán megy.. A másik idegesítő dolog. Az x -tengely vezető rúdjainka a vége szabadon van. Szóval a szíjfeszítéssel, szpen deformálmi lehet a y tengely vezetőrudat. Erre átszereltem a z-tengelyhez adott stoppert. Viszont így meg ki tudja nyomni a Z rudakat felfelé. It egy kicsit suszterkodtam, egyenlőre ideiglenes megoldással egy leszoritó fémlemezt csvaroztam. De majd nyomtatok rendes megoldást. Szóval most már szépen nyomtat... Persze az összerakási sem teljesen tökéletes, de azért annyira nem rossz..

Új hozzászólás Aktív témák