Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Iparmágnás

    tag

    válasz evilskati #45046 üzenetére

    Szia! Én a minap rendeltem, XH90-et a Sony központból. Most 20% léértékelés van rajta. Az én igényeimnek ez felelt meg, tud nindent, kivéve HDR10+. Azon kívül minden pipa. Érdemes megnézni.

  • AL

    addikt

    válasz evilskati #45046 üzenetére

    Szia. Látom, hogy foglalkoztál a panelekkel ( VA, IPS, Oled ). Mindhármat bejelölted.
    Nagy különbség van a készülékek között, nemcsak a "jövőbiztos" szolgáltatások lényegesek.
    Ha Oledet veszel, akkor minden szögből tökéletes képet kapsz. Eredeti fekete, magas kontraszt, élethű színek - kép .
    Ha VA kijelzőset, akkor már kicsit gyengébb a fekete ( de még fekete ) és a kontraszt, de sokkal rosszabb a betekintési szög ( mint az Oledé ). Gyártmánytól függően néha csak szemből nem torzulnak a színek.
    Ha IPS, akkor sokkal rosszabb a fekete ( sokszor szinte szürke ) és a kontraszt, mint az oledé , de a betekintési szöge jobb, mint a VA panelé.
    Kívánom, hogy 10 évig ez is jó legyen, de ennek szerintem kicsi az esélye ( pesszimista vagyok ). Ami ma modern, az már holnap elavult, vagy nem kompatibilis a modern kellékekkel.
    Ajánlatos + 3 év garanciát venni hozzá, ez egy kis biztonságot ad.
    Ha Sonyt veszel hivatalos márkakereskedőnél ( MM, Euronics, Extreme Digitál, stb ), akkor arra utólag ( 1 éven belül ) is vehetsz a Sony márkaboltokban + garanciát.
    Ha MM ben vásárolsz, akkor ott tudtommal fél éven belül lehet venni.
    Oledekről sok infót találsz az Oled topickban.
    Nekem Panasonic GZ950 van. Olyan tökéletes gyári képbeállításai vannak, hogy szinte hozzá sem kell nyúlni. A hangja is vetekszik egy alap hangprojektoréval.
    Én játékgéppel nem foglalkozok, de a " játékosok " szerint arra az LG C9 a legjobb. Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák