Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fcsaba89

    csendes tag

    Sziasztok!

    Router vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni!
    Próbáltam visszaolvasni, de mivel sajnos egyáltalán nem értek a routerekhez teljesen összezavarodtam a fogalmak között mint "dbi, GHz, mimo, 2-3 antenna, külső belső antenna"... :D

    Az igényeim:
    -15 megás inviteles kábelnetem van ezt szeretném megosztani itthon (emeletes családi ház, a router az emeleten lenne elhelyezve)
    -2 laptop wifin lenne rajta, 1 asztali pc pedig kábelen
    -2-3 mobil wifin

    Jelenlegi routerem:
    -[SMCWBR14-G2 EU]
    -A gond vele, hogy a földszinten gyenge a jel. A nagyobbik gondom pedig, hogy folyton elmegy a net. Ilyenkor csak az segít ha kihúzom, illetve újra bedugom a konnektorba.
    - 3 wifihálózat van még a közelben (szomszédok). Visszaolvastam és láttam, hogy ez is fontos. :)

    Keret:
    - 5-10 eFt

    Köszönöm előre is a segítségeteket, hálás vagyok érte. Nincs szükségem a legjobb, legújabb típusra. A sávszél ha csökken a wifin az sem gond, csak tényleg netezni lehessen vele a legtöbb helyen a házban és az udvaron. :) A letöltés az asztali pc-n megy. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • fcsaba89

    csendes tag

    válasz Soma01 #24321 üzenetére

    Köszi a segítséget! Sokat segítettél!

    Utánakerestem gyors a 3 "gépnek".
    - Az asus elég drága 12eFt (ráadásul azt írta az adatlap h adsl router, nekem meg optikai kábelnet van (ha nem függ össze elnézést a tudatlanságomért :D )
    - A linksys 9eFt szimpatikus ő is. De mivel van pár fal amin jó lenne ha átmenne a külső antenna talán erősebb lehet.
    - A TP-Link -ek közül a WR842ND -t néztem (7500Ft), és láttam hogy van usb-je amin keresztül nyomtatót lehet csatlakoztatni hozzá, vagy külső vinyón megosztani adatokat. Ez nagyon szimpatikus plusz tulajdonság. Egy gyors tesztet is olvastam róla, ahol elég jókat írtak. [TP-Link WR842ND teszt. logout]

    A nyerő szerintem a TP-Link lesz. Ára is a legszimpatikusabb, tudása is. Mivel nincs nagy igényem, ha lehet minél olcsóbban szeretném megúszni (a minőségi kategórián belül).

    Az egyetlen kérdésem már csak: Mennyire megbízható a márka a TP-Link mert sajnos nem ismerem? Az olcsó ár a bóvli kategóriába sorolja? :F

    [ Szerkesztve ]

  • fcsaba89

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Kinéztem 2 routert, az itteni ajánlások alapján mivel sajnos nem értek hozzájuk. Név szerint :
    -TP-LINK TL-WR842ND
    -TP-LINK TL-WR1043ND

    A kérdésem az lenne, hogy mivel tud többet a 1043 és megéri-e a különbséget számomra.
    -Emeletes családi házba lenne, és a legfőbb cél hogy lehetőleg az egész házba legyen wifi.
    -2 asztali pc (kábelen) és 2 noti használná (wifin).
    -25 megás optikai kábeles netem van.

    Ja és gyári firm-et használnék mivel nem szeretem az ilyen buherálásokat mert nem értek hozzá. :DDD

    Előre is köszi szépen a segítséget srácok!!! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák