Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz pomk #89445 üzenetére

    Mindkét ajánlott Asus Mesh eszköz AC -s:

    - CD6 Duo Pack (gyártói oldal: [link] ): 25K HUF - [link] . Dual-Band AC (AC1500),

    - CT8 Solo (egy darab - azaz kettőt érdemes venni. gyártói oldal: [link] ): 30K HUF (/db) - [link] . Tri-Band AC (AC3000)

    Az igazán szomorú dolog az, hogy ezeket most kéne megvenni és nem máskor. Ahogy írtam is az előző hozzászólásomban ezek nagyon durva akciók tegnaptól. Ez lehet még egy hétig akciós - avagy mondjuk csak ma délutánig (amíg el nem fogynak a készletek). Kicsit szemléletesebben (kattintásra nagyítható vagy a fentebb megadott két linken eredetiben is megtekinthetőek a diagram -ok):

    Azaz mind a kettő minimum ára 10K HUF -ot zuhant ... CT8 -ból a két darabos pakk egyébként 105K HUF (!!): [link] . Amennyiben ezt választod érdemes darabjával 2*30K HUF -ért megvenni inkább ...

    NAmost a CD6 nem (gyártói link 'Specifikáció' fül: 3G/4G LTE dongle: No) a CT8 kezel (3G / 4G LTE hardverkulcs: Igen) 4G USB -s stick -et. Azaz e miatt is inkább a CT8 -at javasolnán Neked ...

    Azonban nem ez az igazi pláne bennük. Az előző hozzászólásom alapján válasszuk ketté gondolatban a 4G és a WiFi funkciókat. Ezek elsődlegesen a WiFi -ért felelnének. Azaz a WiFi -s eszközeid, okosotthon, meg a robotfűnyíró a kertben. Ugye nem akarod egy a kettes pontodban szereplő eszköz vagy éppen egy MR100 -as (ez csak példa - nem ajánlás) egysávos N -es WiFi -jére (ami csak egy spatial stream ráadásul) bízni az egész ház WiFi lefedettségét?

    Kábelezés amit említettem az előző hsz -emben. Minimum úgy tervezd meg, hogy az optikai/koax (ha valamikor behúznák ne akkor kelljen szétfúrkálni a vadonatúj és szép házad külső falát) és a belső UTP hálózatot (itt az ONT/HGW és a főrouter között valamint a főrouter és node között minimum). A minimum -on felül én javasolnám, hogy akár a nappali -n felül az összes szoba és akár kültérre is (főleg, ha lenne kültéri kamerák is).

    Hogy érdemes lerakni a két mesh egységet? Az egyiket a nappaliban. A másikat a ház másik oldala felé (pl. szobák). Itt az ideális az lenne, ha pl. dolgozószoba (vagy gyerekszoba) kertre néző (robotfűnyíró + grill-party -k) ablakba.

    További jó hír, hogy amennyiben behúznának normális kábeles internetet, akkor mindkét egység képes lenne gigabit -es internetig routerkedni is akár (nem kellene új eszközt venned) ...

    Ahogy említettem bár gondolkodhatnánk úgy, hogy a CT8 főegységbe bedugjuk a Huawei USB stick -et és készen is vagyunk. Elsőkörben azonban gondolkozzunk. Példánál maradva lehet nem a nappaliban lenne a legjobb 4G vételi lehetőség.

    Namost ehhez kellene méregetni mobiltelóval - és itt most ne a nagymama 15 éves telefonját vegyük elő, hanem a legújabbat/legjobbat a családban. Mérjünk egyet a:

    - Szentgáli út kereszteződésének környékén, de akár Szentgál felé (toronyiránt) elmenve kicsit,
    - telek nyugati oldala,
    - nappali és/vagy ház közepe.

    Ugye amennyiben a legelső opció esetén amennyiben mi is kimérjük a 300/60 Mbps sebességet - akkor érdekes döntések előtt állhatunk:

    - kertben és házban is meglenne a 100 Mbps körüli sebesség és azt mondanád ez elég is Neked. Akkor megpróbálhatjuk a "bedugom a szolgáltatói stick -et a CT8 -ba" forgatókönyvet,
    - kertben éppenhogy, de meglenne 100 Mbps, de a házban mondjuk a fele. Akkor nézzünk egy a kettes ponthoz hasonlító eszközt plusszban - vagy akár azt választjuk (nem tudom milyen feltételekkel adnák Neked). Ezt az eszközt nyugatra néző helyiség ablakába kellene rakni és kábeles összeköttetés kellene a mesh főegységgel,
    - amennyiben a kertben simán meglenne 200 Mbps is, akkor komolyabb eszközt nézzünk, de maradhatunk a ketts pont logikájánál.
    - amennyiben azt modod, hogy kellene mind az összes 300/60 Mbps, akkor meg irányított antenna a padlásra (kábelezés !!) vagy nyugatra néző külső irányított eszköz (kábelezés szintúgy !!). A kábelezés alatt értem az antennakábel illetve az utóbbi esetben UTP kapcsolatot a mesh főegységgel. Az utóbbi eset eszközei sajnos drágák - értsd akár csak e tekintetben elérhetünk a százezres kategória közelébe ...

    @05Steve, #89446

    Jól értem, hogy sehol nincs kábelezés? Házon belül se? Kültérre se? A garázsba se? A második WiFi -s egységnek mindenképpen érdemes lenne kábelvégen lennie akár mesh - akár "buta" AP módban gondolkodunk.

    Garázsnál kérdés lehet még, hogy beltérre is kellene komoly térerő vagy elegendő, ha csak a "környékén van valami"? ...

Új hozzászólás Aktív témák