Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Cheesus #33421 üzenetére

    MKV teljes átkonvertálása más formátumba? A két videó FPS-értéke azonos volt? Persze, hiába azonos, eltolás / vágás miatt még akkor is csúszhat.

    Ráégetett felirat egyébként a képkocka részét képezi, azt nem tudnád csak úgy kivenni. Az MKV-konténer tartalmazhat feliratokat is, azt lehet kivenni. Vagy magad is tudnál égetni rá, ha nem megy másképp.

    Feliratszerkesztésre vannak lehetőségek:

    http://supersubtitles.blog.hu/tags/feliratszerkesztő

    Csak azért nem kedvelem, mert mire megcsinálnám, belelátok a történetbe, pláne amikor több ponton is piszkálni kell, ami rontja a film élvezeti értékét. Meg az sem jó buli, amikor egy 45 perces epizódért 45 percet kell küzdeni, míg minden összeáll (ami persze csökkenhet, a program rutinosabb kezelése során).

    De én amúgy is PC-ről tolom TV-re, távszabályzóval tudom a feliratot is tologatni (hangot is, de ez most mellékes). Általában a kivágott reklámszünetek helyénél kell tolni, de egy jobb lejátszóprogram (PotPlayer, KMPlayer) még felirat FPS-konverziót is tud, röptében.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák