Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    Hello. Nem ide tartozik, de mégis.

    Nemrég vettem egy Hama pendrive-ot.
    https://www.hama.com/portal?action=2563&articleId=29909660

    Elektronikai szaküzletben vettem. Hazamegyek, minden megy. 3 napra rá bedugom az asztaliba, és semmi. Bedugom a notebookba, semmi. Más pendrive megy, csak ez nem. (Még csak nem is hallatszik a jellegzetes USB ezköz csatlakoztatásának hangja sem windows alatt).

    Visszavittem a szaküzletbe, ahonnan elküldtek, hogy rövidrezártam, és ezzel elment a gari is (lényegében rá se nézett...).

    Van-e rá mód, hogy felélesszem valahogy a pendrive-ot? Vagy mehet a kukába, és a Hama peddig a feketelistás gyártók közzé a saját listámban?

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    válasz bul07 #4112 üzenetére

    22 vagyok, többször is megjártam velük, általában fogyasztóvédelem megoldotta. Jelen esetben is hírtelen kelett pendrive, nem volt időm 1 napot várni amíg megjött volna a netes rendelés, és épp akciós volt.

    Ám voltam fogyasztóvédelemnél, visszamentünk az üzletbe, mutattak neki egy szerződést amit én nem kaptam meg (persze hogyan bizonyítsam, hogy nem kaptam meg....). Fogta a pendriveot, bedugta az eyik gépbe, semmi, és ezzel el van intézve.

    A fogyasztóvédelmist ismertem, ő segített a PCm garanciáztatásánál (amit innen vettem...), mert eltelt 15 nap, és még nem volt kész, "mert nincs alkatrész". A fogyivédelemtől kijöttek, 2 napra rá csodálatos módon lett alkatrész.....

    Most csak annyit tudott javasolni, hogy fogjam a pendrive-ot, hivatalos szakszervízben tesztelessem le (megérdeklődtem, szinte a pendrive ára), és be tudom perelni az üzletet (amit elveszítenék, mert Romániában lakom...). Ennyit nem ér meg nekem, így vagy meg tudom javítani itthol, vagy megy a kukába.

    A gond itt, hogy magasról leszarják az embert, de a városban ez az egyedüli elfogadható minőségű árukat forgalmazó elektronikai szaküzlet. És elég sokan megjárták már velük, így a városban virágzik az online boltokból való vásárlás.

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Új hozzászólás Aktív témák