Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osynho

    addikt

    Üdv!
    Ismerősöm rendelne egy notebookot a héten. Multimédiás felhasználás lenne a cél, internet, skype, nameg játék. Nekem ez utóbbival van gondom, mert még mindig nem tiszta, hogy sims-re, vagy crysis 3-ra gondol-e, de nem árt, ha van egy rendesebb vga a gépben.

    A keret 120-130. A gond az, hogy ennyiért vagy i3-as gépet kap integrált grafikával, vagy Pentium Dual Core-t pl GT635-el. A kérdés az, hogy melyik a jobb kompromisszum? Nézegettem teszteket, de nem lettem sokkal okosabb. Nyilván, ha tényleg csak a nagy hardverigényű játékokat nézzük, a gt635-ös felállás lesz az erősebb. Csak azt nem tudom, hogy a gép egyéb felhasználási területein mennyivel erősebb egy Ivy i3, mint egy B960/980? :U

    2 konkrét gép, amit nézeget:
    1 2

    Melyik laptop jobb felépítésre, anyaghasználatra, kijelzőre, billentyűzetre, hűtésre, stb? Illetve ezeken kívül mi érdemes még számításba venni kb ennyi pénzért?

    Köszönöm!

  • Osynho

    addikt

    Hello!

    2 noti közül kellene választanom: Dell 6420 és HP 8460p. Nagyjából ugyanaz a hardver (Core i5-2520M, 4gb ram, 1366x768 kijelző). Rákerestem itt, többen panaszkodtak a Dell touchpadjára, valamint egy tesztben olvastam, hogy elég hangos a hűtése. Kinézetre jobban bejön a Dell, szeretem a sötét színű notikat, de a HP is szép, letisztult, minőségi design. Mik a tapasztalatok?

  • Osynho

    addikt

    válasz Chaser #106598 üzenetére

    Tudnál pár hibát mondani mind a kettőre? Aztán kitalálom, hogy melyik zavar kevésbé. :D

    Az alu fedlap jól néz ki, csak elég érzékenynek tűnik.

    Az ocsmány kijelzőt hogy érted? A felbontás nekem elég, a betekintési szög, fényerő, színek gyengék? Dell Inspiron 1525-ről váltanék (hiába vettem bele T8300-at, bővítettem 4gb-ra, tettem bele ssd-t, sok ablaknál, flash tartalomnál nagyon pörög a proci és a hűtés se halk), ez a kijelző ugyanakkora felbontással nagyobb, picit pixeles, illetve elég hamar torzul a fekete. Ha ennél jobb a két alternatíva kijelzője, elégedett leszek. :K

  • Osynho

    addikt

    Sziasztok!

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Max bruttó 400e Ft.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    90%-ban irodai meló, excel, levelezés, böngészés. Ezen kívül film és nagyon ritkán játék (de utóbbi nem prioritás).
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Amit elbír egy integrált grafika.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6, lehetőleg OLED.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva van heti 1-2x, utazás közben max havonta használnám.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Mindegy, Win11 lesz rajta.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Legalább 512gb SSD, merevlemez nem kell, 16gb ram, vagy könnyen duplázható 8gb.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új, számlával.

    A fent is kitárgyalt Asusokat néztem, többek között az OLED kijelző miatt. A Vivobook S15, vagy Zenbook Pro a kinézett típusok. Előbbi olcsóbb és jobb felbontású, képfrissítésű a kijelzője, a Zenbook drágább, de talán jobb minőségű gép. Ryzen 5600H, 5800H procit néztem, esetleg i5 12500H-t, de azdrágább és talán felesleges is ilyen felhasználásra. Imseritek ezeket a gépeket?

    Pl:
    ASUS VivoBook S15 M3502QA-MA142
    ASUS ZenBook Pro UM535QA-KY701

    [ Szerkesztve ]

  • Osynho

    addikt

    válasz Kbali #178051 üzenetére

    Nem, azért kellene H-s proci, mert a jelenlegi i5 8250u elég könnyen kifekszik multitask alatt. (20-30 oldal a böngészőben, levelezés, sok excel, stb). Szimpatikus pl a ryzen 5 7530u is, de nincs számomra jó gépben. Semmi bajom nincs azzal, hogy havi 1x egy 2kg alatti 15,6-os gépet kelljen haználnom, ellenben kisebb kijelzőn a szemem kifolyna egy komolabb excel táblától. :)

    Nem én veszem, ezért kell új, számlás gép. A cég fizeti. A keret nem az enyém, talán így elégedett leszel a munkáltatómat illetően. :DDD

  • Osynho

    addikt

    Szia!

    Nem életbevágóan fontos az Oled, csak kollégámnál láttam és nagyon tetszik! Maga a felbontás is jól jön az excelnél. Alapvetően egy 32"-os 4K monitoron használom a mostani gépet is, ez max kiegészítésn lenne, ha épp kell. Illetve, ha épp az irodán kívül használom. Szerintem oda tudnék figyelni, hogy elkerüljem a beégést, illetve talán az Asus is megoldotta, hogy kevésbé legyen terhelve a statikus tartalommal.

    A nagy akku mindig jól jön, ha pl máshol vagyok, bírja a terhelést. A másik, hogy pár év alatt úgyis romlik az üzemidő, így legalább van miből veszteni. :) 260e a 2880x1620 felbontású, 120Hz-es oled kijelzős gép, Ryzen 5 5600H procival, 16gb rammal, nagy akksival. Szerintem ár/értékben elég erős.

  • Osynho

    addikt

    válasz Kbali #178057 üzenetére

    Egyébként 8gb ram van benne, nyilván ez is kevés, de a proci terhelése ugrik fel 90-100%-ra sokszor, ami elég idegesítő tud lenni. 5 éves elmúlt a gép és vannak szerkezeti bajai is, a töltö csatlakozó is kontaktos, nem merik megforrasztani (volt már egyalaplapcsere benne), a zsanértakaró is lejár, egyszerűbb most cseréni, szerintem.

    Van csere laptop, felhőből gyorsan átköltözök, sajnos többször kellett ezt eljátszani a múltban. :) Nincs külön előírás, de Asus-t szoktak beszerezni 90%-ban. Mivel engem jobban érdekel, mivel dolgozok, mint a kolléganőket, így szeretem magam kiválasztani az adott keretből az optimálisat. :B

Új hozzászólás Aktív témák