Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QwErTy42

    addikt

    válasz Geekaa #115323 üzenetére

    Ez úgy van, hogy a mai magyar valóságban minden hülyét felvesznek bármilyen eladónak szakértelem vagy éppen annak híján továbbképzés nélkül. Elmondják, hogy ebből a készülékből van egy raklappal a raktárban, mert az adott nagyker/gyártó adott rá sok marketing zsetont és ezt kell tolni.
    A mezei vásárló meg naivan elhiszi, hogy hozzáértés van a segítőszándék látszata mögött.
    Nagyon kevés olyan műszaki cikket forgalmazó bolt van (lehet kisgép, nagygép, számtech, ... kerti szerszámok...), ahol értenek is ahhoz, amit árulnak. Ennek az a legfőbb oka, hogy nagyon vicces a fizu, amit kapnak. Annyi pénzért, meg a szakik el se mennek és csak fogyatékosokat tudnak felvenni. Tisztelet a kevéske kivételnek.

    Találkoztam olyan eladóval az egyik legnagyobb magyar láncnál, aki úgy akarta eladni nekem a fostalicska ***** márkájú nyomtatót, hogy amikor megkérdeztem, hogy mégis hol és miképp kell benne patront cserélni (vagy éppen milyen való bele) csak csóválta a fejét. Pedig előtte 5 percig pörgette a lepénylesőjét, hogy mennyire csudálatos az a termék.

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • Tikakukac

    titán

    válasz Geekaa #115323 üzenetére

    Sehogy nincs. Minap volt az új Lada teszt TC-n és ott ment el a kommentek között az, hogy hát de milyen jó ez a kocsi, mert a 40 éves zsigulihoz képest milyen király.

    Itt ugyanez megy. Emberek megszoknak dolgokat. Nekik az úgy jó, ilyen volt régen is, elmegy, nem foglalkozok vele. Amin izomból felb. magam, az az volt, amikor tényleg nívós(?) oldal hozott le videotesztben olyanokat egy notiról amik szimplán nem igazak. Tehát nem ilyet, hogy jó a billzet-szép külső, hanem konkrétan nem stimmeltek az anyagok, ott hűvös volt a gép, holott baromira nem az, sőt. Ezzel én nem tudok mit kezdeni. Nyilván megértem.
    Egyfelől: kisker az kisker. Multiban főleg, ott van aztán söprés. Mintaboltban meg szerintem próbanapot nem élnéd túl, ha nem azt adnád el aminek 1 méteres logója van a fejed felett. Eladás van, kvóta van, vasszigor van. Ha valaki nem teheti meg azt, hogy azt mondja végső soron egy vevőnek: sajnálom uram/hölgyem, nyugodt szívvel önnek nem tudok mondani semmit, van az a gép, ami talán-talán okés ennyiért, de nem több. Ez kockázat. Mert a vásárló önigazolásra vágyik, ő a pénzéért nem a "talán okés"-t kéri, hanem a megváltót, a csodát, a leget. Tehát vagy vesz így is vagy arrébb megy 10 métert és megveszi esélyesen ugyanazt vagy valami más vackot, mert arra azt mondta a mindent tudó (erről is rengeteget beszélhetnénk) eladó, hogy primadonna.

    Így fest a dolog. Megnyugtatásul: karácsony óta nincs notim, nem üzleti célból vagy próbára nem is tervezek pénzt rakni bele.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • persil

    nagyúr

    válasz Geekaa #115323 üzenetére

    Szerintem(és mondom ezt ugyanolyan laikusként, mint te) a hogyisvanez valójában nagyon egyszerű.

    Te olvasol 3-5-50-100 kommentet arról, hogy milyen jó is az asus x szériás gép. Mindezt abból a több száz/ezer/tízezer darabból, amit eladnak.
    Titakukac meg hetente lejavít ugyanennyit, ami tönkrement így vagy úgy. Ő látja azt, hogy 100 gépből hány darabbal van gond, te meg nem. Te csak azt a 3 lelkes vásárlói kommentet látod, aki épp kifogott egy jó példányt és pont nincs vele baja. Nem tudom mennyire érthető így :)

    De van egy kollégám, pár hónapja vette laptopot. Emberünk rohadtul nem ért hozzá, de annyira, hogy a márkáján(!!!) is el kellett gondolkodjon, mikor rákérdeztem. 2 perc barkóba után kiderült, hogy az egy lenovo g50 lesz, amivel hősünk totálisan meg van elégedve, szerinte "tök jó kis gép" és milyen olcsó volt, ráadásul a vásárlás után az eladó még meg is jegyezte neki, hogy "nem csinált rossz üzletet". Le van neki téve egy asztalra és esténként megnéz egy filmet, ennyi. Erre neki megfelel. Pedig az a gép tényleg egy szar.
    Csak ő még sosem látott normális billentyűzetet, nem fogott fém fedlapot, nem tudja mi az a throttling, ami nála be sem következhet a minősíthetetlen bay trail-es procin, de nem tudja mi az, ha rányom a start menüre, és 2 sec múlva felugrik, az szerinte normális. Na, érted :)

    Az eladó meg sosem fogja mondani, hogy figyelj papi, itt van ez a fasza kis gép 180-ért, de hallod ne vidd el, mert csupa rossz vele a tapasztalat.

    (#115338) szuladam: valami mással teszteld, mert a lol az high-on elmegy párom száztízezer éves acer aspire 5720-jén is, melegedés nélkül :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák