Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angyalpc2

    aktív tag

    Hi monitor vásárlás előtt vagyok...

    Eddig egy Samsung S22C450-et használtam 16:10-es ...igen játékra is. Igazándiból nem volt rossz, megfelelt.

    Most kényszerből egy másik elrendezésben egy őskori, még fénycsöves világítású P2770HD tuneres monitor, érződnek a korlátai :D
    Egy rész b'szom nagy, "süti az embert", fárasztja, kiégeti a szemem, másrészt az asztal kialakítása miatt is sok helyet vesz el talppal együtt, túl közel van hozzám, túl távol a faltól...játék lagot hagyjuk ...TV-nek jó :D

    Szóval keresek 22"-23" méretben játékra főleg Quake Live-ra is használható monitort.

    Külső:
    Fontos hogy a talp levehető legyen, vagy hátra ne nagyon legyen lógjon levehetetlen része a monitornak. Jó ha van VESA csavarozás és a kábelek lefelé néznek. Majd tartó állványt kell neki csinálnom.
    Műanyag keret(káva) nem baj ha van, de nyilván szebb, ha nincs.

    Képminőség
    Átlagosan legyen jó a képe, nem ezen fogok fotót szerkeszteni. Viszont 3D CAD szöveg, írás, net böngészés, naphosszat... szóval jó ha kíméli a szemet. Szemüveges vagyok ráadásul.
    Asusnál láttam Eye care funkciót, mennyire valós, vagy csak marketing?

    Típus:
    Vennék IPS-t de nem tudom mennyire gázos játékban, alapvetően nem szükséges. 5ms-et írnak...
    TN panelnál már 1ms-eket is írnak. Nem tudom menyire kamu vagy sem, ráadásul input lag is számít, ha nem jobban.

    60Hz-75Hz?
    Láttam 75Hz-es "játék" monitorokat, ér valamit? a QL kb fix 125fps-sel fut...szóval...

    Bemenet
    HDMI, esetleg DP port,

    Ár:
    30-50, esetleg ha érdemes akkor 60 körül. ha valami kifutott darab az is jó majd keresek keveset használtat.

    Gyártó:
    Asus-DELL-HP-Samsung akármi mindegy.

    Köszi a segítséget

Új hozzászólás Aktív témák