Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
    Egy új gép van tervben, amit elsősorban játékhoz vennék. A kiszemelt konfig egy Ryzen 5 3600 és egy 5700XT.
    Ehhez lenne szükségem egy monitorra.
    Nagyon kiestem a monitort témából, úgy 8-10éve nem vagyok benne semmilyen szinten, így lenne pár érdekes kérdésem ezzel kapcsolatban, és elnézést ha hülyeség is lesz benne.
    Sokat látom, hogy a legtöbben 144hz-es monitort javasolnak játékra. Régen egy 60hz-es monitorom volt, ugye itt ha a Vsync ki volt kapcsolva akkor szétesett a kép. Ha bevolt kapcsolva de a frame leesett 60 alá akkor az is akadozott.
    Egy 1080p és 24"-es monitor az elképzelésem. A kinézett konfiggal néztem teszteket, de 1080-ba se érte el a 144fps-t a legtöbb játék, QHD-ról nem is beszélve. A kérdésem itt jönne, hogy ha a monitor 144hz-es frissítése alatt van az fps végig, pl. 80fps, az nem fogja ugyan azt okozni, hogy szétesik a kép, darabos lesz és akadozik?
    Erre lenne a Freesync meg a G-sync?
    Ezért nem néztem ilyen monitorokat eddig, ehhez a konfighoz is 60-75hz-es monitort akartam venni.
    Tudnátok erről pár infót mondani?
    Ilyen 24" 1080p 144hz monitorból ár-érték arányban melyik a legjobb? Nem költenék túl sokat, a gép így is sok lesz nagyon.

    Előre is Köszönöm a tanácsokat, tippeket.
    Üdv!

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Chaser #102328 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm a választ. Ennyire nem jó a kártyával a 144hz-es monitor? Vagy mire gondolsz pontosan? Mégis akadozik?
    Azt olvastam, hogy vannak driver gondok.
    Én a Sapphire Pulse kártyát néztem, ennek sokkal jobb a hűtése mint a stock kártyának. Azokat én is láttam, hogy nagyon melegednek, de a Sapphire kártyát dicsérik.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mai korábbi témához hozzászólva. Én is egy 144hz-es AOC C24g1-et vettem, és több hasonló kommentet is olvasok, itt ph-n és külföldi fórumokon is, hogy a Freesynccel van valami gebasz.
    Több játéknál is ha be van kapcsolva, background flickering van és a játék is "furábban" fut. Példa a BF5 ultrán 120+ fps bőven megvan, de mégis fura valami ahogy mozgatom az egeret, forgolódok a kamerával. Freesync ki és hopplá megjavult. Nincs flickering és a mozgás is vajsima.
    Battlefront 2 150-200fps-el ugyan ez.
    Overwatch a lehető legmagasabb részletességgel is 150-190 fps és megvan a flickering de ennél a játéknál a ki-be kapcsolása a Syncnek a villódzáson kívül nem befolyásol semmit úgy ahogy a Fortnitenál sem, az is csak villog, de nem fut rosszabbul.
    Gondolhatnánk, hogy túl sok az fps, a Freesync tartományból kiesik, korlátozzuk le 120-ra vagy 144-re vagy 138-ra vagy 100-ra...
    Nem segít egyik se... Példa erre a Metro Exodus vagy a Rise Of The Tomb Raider. Metro ultrán vagy Extremen sok helyen leesik 60-70fps-re is van ahol pedig 130 is megvan.
    Ilyenkor jönne jól a Freesync cimbora.
    Igen ám, de az nem tetszik neki, valamiért fura az egész ha mozgatom az egeret, forgolódok a karakterrel. Amint kikapcsolom megszűnik, és jó lesz.
    A Tom Raidernél pedig pont fordítva. Ott ha benyomom akkor lesz jobb.
    Akkor ez az egész mégis hogyan működik? A Freesync lenne hivatott megszüntetni a nem szeretem tearinget, akadást, satöbbi, de ha kikapcsolom, úgy kapom meg ugyan azt az eredményt, vagyis a "Smooth" játékélményt?
    Most jönnek majd a kommentek, hogy hülye vagy, nekem tökéletes, nekem is ilyen monitor van, a tied zsákfos, vidd vissza, szar vagy.
    De nem.
    Nagyonsok ilyen kommentet találni, akiknek ugyan ez a problémája, úgy ahogy ma is volt róla szó, hogy kikapcsolt Synccel kapjuk azt amit egyébként kellene?! Vagy csak fordítva működnek a gombok? :DD
    Szerintem itt a videókártya driverek lehetnek a ludasok!?
    Nekem egy RX 5700XT van. A megoldást egyelőre abban látom, hogy minden játéknál megnézem mit szeret, aztán oda vissza kapcsolgatom, ahhoz képest, hogy éppen mikor, mivel játszom.
    Alacsony fps-nél tearinget, széteső képet eddig nem láttam, csak az alacsony képfrissítés miatta lévő "lagot", lassúságot.
    Pedig erre nagyon érzékeny vagyok, minden lófüttyöt észreveszek, ezért is érdekes, hogy Freesync offnál, alacsony fpsnél ami legyen 60, miért nincs Tearing?. Hiszen itt már nem állítja a képkockához a képfrissítést, hanem fixen 144-et tud.
    Mit gondoltok erről?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Zsöti90 #103667 üzenetére

    Szia!

    A beszámoló olvasása közben pont mefogalmazódott bennem, hogy szépen írok is neked, hogy milyen kártyával használod a monitort, hogy neked ennyire jó a Freesync, hogy semmi villogás, semmi gond. Aztán a végére értem és írtad is.
    Nekem is ilyen monitorom van, ha visszakeresel a hozzászólásaimra a topicban, írtam a tapasztalataimról ezzel kapcsolatban. Úgy néz ki, hogy ez sajnos monitor sajátosság lehet?
    Szerintem rohadt zavaró, és nem így kellene működnie a Freesyncnek :(
    Próbáltam már mindent, de maradt a villogás :(

    Gaming módokat használod? Nekem nagyon bántóak azok a beállítások!
    Írhatnál a beállításaidról, szerintem sok embernek van ilyen monitora és kíváncsi lenne mások beállításaira is, köztük én is :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nem olyan régen vettem egy teljesen új asztali konfigot, egy 5700XT kártyával.
    A monitor egy AOC C24G1.
    Ami már az elején feltűnt, hogy villog a kép játékoknál, a Freesync használata közben, ami egy 144hz-es monitornál elengedhetetlen, legalábbis szerintem, ha kikapcsolom természetesen semmi gond, akkor tökéletesen működik, de FS nélkül egy ilyen monitornak semmi értelme nincsen.
    Erről itt már írtam korábban, sokat olvasni fórumokon, hogy villog, de itt is volt aki állítja, hogy neki nem villog. Egy munkatársam is vett egy ilyen monitort, azt mondja neki se villog. Ő egy 1070TI kártyát használ.
    Nosza, gondoltam teszek egy próbát akkor a zöld oldalon, úgysem vagyok teljesen elégedett a radeon driverrel.
    Elmentem pénteken vettem egy 2070 Supert. Mivel az Nvidia már támogatja a Freesync-et, így működnie kell.
    Működni működik, de villog ez is, ha nem jobban mint a piros kártyával és rettenet zavaró.
    Ugye a villogás a hirtelen fps ingadozás miatt van elvileg, amit a monitor panelje nem képes olyan gyorsan lereagálni, mert ilyenkor állítja át a monitor képfrissítési frekvenciáját.
    Szóval a videokártya gondot kizártam. Most jönne a kérdésem.
    Létezik-e az, hogy ugyan azon modell, különböző darabjain működik a Freesync vagy nem működik? Lehet ez hibás?
    Ha most én odacaplatok, hogy villog kérek másikat, vagy javítsátok, ez létező megoldás? Vagy az aki állítja, hogy nem villog, szimplán nem érzékeli, nem látja ezt a hibát?
    Elég sokat olvastam utána, és nagyon random, kinek milyen monitorral van ez a brightness flickering, de engem kikészít, nagyon zavar, így szeretnék váltani.
    Lemerném fogadni, hogy itt a fórumban is van 20-30 embernek ez az AOC, és írna 4, hogy villog, másoknak tökéletes. Szóval más nem marad hátha, mint a kísérletezés...

    Tudnátok nekem ajánlani valami monitort ami biztosan nem villog Freesync használata közben?
    - 1080P nekem elég
    - 24" vagy 27", bár 27-hez már lehet kevés a FHD
    - 144hz - minél kisebb válaszidő
    - állítható magasság, forgatható legyen.
    - Panel tekintetében nekem ez a VA is jó volt, de nem ragaszkodom egyikhez sem.
    - Ha curved nem baj, eléggé tetszik ez a hajlított kijelző.
    Árban nem tudok mit mondani, az ár-érték tekintetében a lehető legjobb, ez 60 volt, de nem működik, el kell adni, így venni kell újat, szóval olyan 80-100 környékén van ilyesmi monitor?

    Válaszaitokat előre is Köszönöm!

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Busterftw #105371 üzenetére

    Nem, nem minden játéknál láttam, de ez akkor sem normális dolog és marha zavaró.
    Amiknél láttam: BF5, Witcher 3, Hellblade, SW:Fallen Order
    Amiknél nagyon látni: Fortnite, COD:MW, PUBG(itt borzalom).

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz atua #105408 üzenetére

    De lehet kapni, és 58 az ára ;)
    Pont rendeltem egyet, kíváncsi leszek ez villog-e mint a C24G1 ami VA paneles.
    Sok utánajárás után azt vontam le következtetésképpen, hogy amelyik monitor villog Freesync használata közben, szinte mind, kivétel nélkül VA panellel szerelt, mint az AOC is. Van néhány TN is ami villog, de IPS-ről nem találtam infót.
    Kíváncsi leszek ez az IPS 24G2U fog-e villogni :U

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Bivaly26 #105416 üzenetére

    Nekem egy 5700XT van, de vettem egy 2070 Supert is, hogy hátha driver miatt villog, mert már kikészített, de nem.
    A 2070 Superrel még jobban villog a monitor mint a radeon kártyával :) kíváncsi leszek nagyon, hogy tényleg a VA panel-e a baj, és a váltás IPS-re megoldja-e ;]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Úgy látom a teóriám igaznak bizonyult.
    Ahogy a napokban utána kerestem nagyon sok Freesync-es villogásos posztnak, videónak, feltűnt, hogy szinte kizárólag csak VA paneles monitoroknál van ez a brightness flickering jelenség, mint nálam is, egy AOC C24G1 monitorral.
    Így bevállaltam egy IPS paneles AOC 24G2U monitort, és nagyon kíváncsi voltam, fog-e villogni.
    Nagy meglepetésemre, de semmi villogás, tökéletes :C
    Szóval valami baja van a Freesyncnek a VA panellel. Természetesen van aki azzal se látja, na ők nagyon szerencsések, nem kell ilyenekkel szórakozniuk :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz mattheus #105504 üzenetére

    Nekem Ryzen 5 3600 és 5700 XT-hez egy BitFenix Formula 550W van, és nem vettem észre, hogy kevés lenne.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Új hozzászólás Aktív témák