Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trojan64

    csendes tag

    Eduardo89 tavalyi üzenetét szeretném megerősíteni! :K

    Egy Dell M783p 17" CRT-t váltott a GW2265HM és nem bántam meg. Sokan kérdeznek még most is erről. iPON-ról rendeltem, megbeszélt időpontban kivitték a 2km-re fekvő Pickpack ponthoz.. (tankolós nő megkérdezte, hogy ez egy TV? :D )
    Sok heti fórumolvasás után döntöttem ennél. FullHD animés képeken teszteltem a színeket és CRT után leesik az ember álla. :DD Feketéje mély, a színek tényleg színekké váltak. Van még tovább is...

    Ideiglenesen D-sub-al működik, a közeli szám.tech. bolt bezárt mielőtt odaértem volna és itthon elveszett a HDMI.
    A gyári beállításokat át kell nézni, mert a fényerő maximumon volt a többi meg ízlés szerint. BFBC2-CoD4-Bioshock-Lego Harry Potter kipróbálva: nem tapasztaltam input laggot, bevilágítás nincsen, nem vibrál a kép. Játékindításnál kijelzi, hogy nem a natív felbontást használja a játék, de ez is kikapcsolható. GT 240 GDDR3 512MB-al futottak: 1080p-s filmeket lejátszotta. YT-n néha recésedik már, videó válogatja. Erősebb videokártyákon ilyennel nem találkozhattok.
    A talp eléggé masszív.

    A színek némileg fakulnak oldalról nézve, közvetlen mellette már fehéredik. Filmnézésre két ember egymás mellett, vagy a távolról pár fokos szögben nézve élvezhető. Negatívumként ezt tudnám felmondani, ne várjunk IPS-es betekintési szöget. A matt képernyő a szemből jövő világítást nem adja vissza. Halálom volt korábban, hogy lehetetlen volt használni a gépet felkapcsolt villany vagy napsütésben, hiába volt sötétítő.

    Kábelcsere után megnézem a többi beállítást is, mert inaktívak. Betűméret miatt aggódtam, de olvasható.
    Amíg kapható nagyon jó monitor! :)

  • Trojan64

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy új monitort, mert a jelenlegi 21,5 GW2265HM már kicsi mindenre. 60- 90cm-ről nézem, ha a konzolt használom, akkor kétszer távolabb az ágyból.

    Fő kérdés: lenne értelme a sokat ajánlott BenQ GW2760HS-re váltani, vagy felesleges 70k kidobás lenne a nagyobb átlóért? VA panel mindkettő. IPS-t még nem láttam, nincs lehetőségem megcsodálni, hogy tényleg-e jobb a BenQ-m feketéje, mint ahogy mondják. Műszakilag nem volt beállítva. Ha már váltok szeretnék bizonyos minőségi javulást is.
    IPS-nél ilyen bevilágítás még nem zavarna.

    - Maximum 70k (pl. 63k a monitor + kalibrálás + kiszállítás), ha azt mondjátok hagyjam el a kalibrálást, akkor oázison kívül más webshop ajánlata is lehet.
    - matt, tükröződésmentes felület, ablakkal szemben van a monitor
    - jack csati legyen, hogy rá kössem a hangszórót (konzol miatt)
    - 27" FullHD Videók alapján megbánnám a „kisebb" méretet, , de ha azt mondjátok jobb lenne egy jobb minőségű 24-es, akkor meggondolom, egyenlőre maradjunk a 27"-nál...
    - nem vagyok hardcore játékos, de szeretek hosszan játszani ,főleg singleplayer-el (kivéve Titanfall 2) vegyes típusban
    - 10% olvasás, 40% multimédia (sorozat, film, youtube), 50% játék... ezért is nehéz a választás IPS vs VA között.

    BenQ GW2760HS / AOC I2769VM vs LG 27MP58VQ-P
    Kalibrálás nélkül 70k: LG 27MP68VQ-P (Rx 470 mellett)

    Nektek mi lenne a sorrend?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Trojan64

    csendes tag

    válasz deja vu #76520 üzenetére

    1:0 azLG javára.
    Magyarul nem lenne értelme és válasszam a LG 27MP68VQ-t. Előnye, hogy 75Hz 60Hz + Freesync jó lesz a játékokhoz. :) Jéé, erről teszt is van. :D
    Titanfall 2 kivétel a singleplayerektől, mert ezt a játékot naponta nyúzom. Már 2x regeneráltam magamat. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Trojan64

    csendes tag

    válasz Coolmat #76532 üzenetére

    Köszönöm szépen! Az LG oldalán néztem, de jó a megerősítés. Akkor BenQ GW2760HS helyett az LG lesz. Tudnál mondani véleményt a feketéjéről? Nem az IPS panel erőssége, de nem az a fakó fekete ügye? :D

    UI: olvastam olyan hozzászólást, hogy ilyen felbontás/átló mellett nincs elsimítás rendesen a játékokban. Ezt meg tudod erősíteni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák