Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz d@minator #48111 üzenetére

    Jól van, lehet, hogy picit túloztam, meg az is biztos, hogy "pixelfóbiásabb" vagyok az átlagnál. Én a 27-es WQHD monitort nézem közel 1m távolságból, és így látom igazán élesnek a képet. Igaz, apróbetűs alkalmazásoknál közelebb kell gurulnom hozzá a székkel, de olyankor a nagyobb betűk élessége már nem ideális számomra. A 27col FullHD monitort nekem 2 méterről volt kényelmes használni, nehezemre esik elhinni hogy 107cm-ről az "retina ready" lenne, de akkor legyen ez az én bajom. Végülis legutóbbi hozzászólásommal pont arra akartam utalni, hogy nagyobb távolságból még okés lehet az egyébként "határeset" pixelsűrűség, max akkor a számokkal állok hadilábon, vagy a távolságot saccolom rosszul. Mindjárt megmérem, hogy a "majd' egy méter" pontosan mennyit jelent nálam a WQHD monitor esetében. Hát az derült ki, hogy 85 centiről nézem a 27es WQHD monitort, és biza fél méterről már ezen is látom a pixeleket a betűk görbületein. Akkor ezentúl tényleg igyekszem figyelembevenni a saját "emberfeletti" adottságom, és nem általánosítani ez alapján. Elnézést a dezinformálásért, nem először csaptam le a biztosítékot ebben a topikban ezzel. De azért hamarosan csakazértis megnézek egy nagyobb pixelméretű monitort (egy 1920x1200-as felbontású 27-es áll most rendelkezésemre), aminek a pixelmérete viszonylag közel állhat a 27colos FullHD monitorokéhoz, annyira nem akaródzik elhinni, hogy 107 centiről az "retina" legyen.

Új hozzászólás Aktív témák