Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz bosi84 #14561 üzenetére

    Én a IV. kategóriába sorolnálak :U ~Ezért kritikus, hogy a panel ehhez hasonló legyen xVA vagy x-IPS , de ennyi baj legyen :). Az AMVA-s BenQ-t felejtsd el, a Dell egy a keretedhez illeszkedő best-buy lehet :K

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • nagyArc

    tag

    válasz bosi84 #14561 üzenetére

    Haha! Elég hasonló utat jártunk be, nekem is volt VP 930-am.

    Ma viszont vettem egy Benq BL2400PT-t, most éppen azon írok. Itt mindenki azt írja, hogy a Dell-en kívül nincs élet, a Benq egy f*s, de hát mondom megpróbálom. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy volt szerencsém pár óráig használni egy U2412-t, aztán nem nagyon tetszett. Biztos nagyon jó, csak nekem megfájdult a fejem tőle.

    Eddig nagyon-nagyon meg vagyok elégedve a Benq-el, a VP930-hoz képest még jobb is annyiból, hogy a Viewsonic-on egy elég csillogó AG réteg volt, ezen pedig egy sokkal finomabb bevonat van, ezért szerintem nyugodtabb a képe. A kezelőszervei viszont rosszabbak, kb. 5-6 gombnyomással lehet eljutni a fényerőszabályozóig, úgyhogy a Catalystot használom helyette. De ezt idővel már nem nagyon kell állítgatni, úgyhogy valószínűleg megszokható. Se pixelhiba, se bevilágítás, 55 ezer Ft volt. Én nem azt mondom, hogy ennyit megér, hanem azt, hogy az árától függetlenül is egy nagyon szép képű, jól használható monitor. Az állványa sokkal stabilabb, mint a VP930-é, emelhető, forgatható, van pivot. A szöveg kiválóan olvasható, sokkal jobban, mint a Dell-en. A VP930-on a betűk mellett nekem megjelent egy kis elszíneződés, de ezen semmi ilyen nincs, igaz, hogy új a videókártya is. A betekintési szög valóban kicsit kevesebb, mint a Viewsonic-on, de ezt csak akkor veszed észre, ha direkt ezt figyeled. És ami (nekem legalábbis) a döntő volt: csutkára letekert fényerőn sem vibrál. Előtte egy fórumon olvastam arról, hogy ennél a Benq-nél egyáltalán nem jelentkezik ez a stroboszkóp hatás, és ez maximálisan így is van.

    Igaz, hogy csak pár órája van meg, de eddig nagyon bejövős. Játékokat még nem nagyon próbáltam, mert nem arra vettem (nem sok headshot-ot lőttem életemben), de a Panzer General elfut rajta :DD Érzésre ugyannyi az utánhúzása, mint a VP930-nak.

    Első blikkre ennyit tudok róla elmondani, hátha segít.

Új hozzászólás Aktív témák