Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    válasz Immy #10621 üzenetére

    Én korábban az 5:4 arány élharcosa voltam a widedal szemben. Ki nem állhattam ezt az új trendet,hogy a widescreen a menő,és a klasszikus képarány az fúj-fúj. De idővel be kellett látnom ,hogy a 16:9 jobb. Bár nagy kell belőle,ezért nem is meglepő,hogy most terjedtek el, a 20+ "-os időkben.
    Erre a TV-m vásárlása után jöttem rá. Sokat használom monitorként, és átlag felhasználásnál 2 ablak lehet egymás mellett. pl bal oldalt filmet nézek,jobb oldalt vmit olvasgatok néha közben. Vagy egyik dokumentumból írok a másikra(amik a képernyő 2 oldalán vannak),vagy sorolhatnám. Nagyon könnyen megszokja az ember,hogy 2 dolgot csinálhat egyszerre,illetve nem kell mindig váltogatni,ha az egyik vmi kell a másik vmihez. Plusz videó vágásnál sokkal jobban használható a widescreen.
    A filmnézés pedig csak hab a tortán. A 16:9-nek nincs hátránya. Furcsa is hogy ezt,írom,mert mondom: régen szinte kampányoltam az új divathóbort ellen :D

    De azt még egyszer megjegyzem,hogy ehhez kellett a technológia is,mert mindez 15-17colon nem lenne jó egy 5:4-es kiváltására.

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák