Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Lassan egy hete bújom a fórumokat és oldalakat véleményeket olvasva. Már két klímaszerelő volt kint nálam, eredetileg Samsungot akartam még a legelején, nem volt sok fogalmam a klímákról, mindkettő a koreaiak ellen beszélt. A második asszondja, hogy a Fisherrel sincs semmi baj. Azt is mondta, hogy ha tényleg japán gépet akarok, akkor a Panasonic az nem japán (EU-ban gyártják), és a Mitsubishi sem egy Fujitsu, de több köze van a japánokhoz mint a Panának, viszont kevesebb köze, mint egy Fujitsunak (hogy ez pontosan mit jelent azt nemtom). :D

    Nekem egy elég alap cucc kell, a lényeg hogy sokáig bírja, a csilivili kinézet és a sok felesleges funkció nem érdekel, esetleg az, hogy halk legyen, mert lehetséges hogy alváshoz kipróbálom (előző lakásomban estére sosem hagytam bekapcsolva).

    A következő gépekre szűkítettem le a választást:

    Gree Comfort Plus GWH12KF - 174 800
    Fisher FSAI-SU-120AE2 - 178 000
    Panasonic KIT‐UE12‐RKE - 190 000
    Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA - 205 000
    FUJITSU ASYG 12 LLCC - 222 000

    Nyilván a Fujitsu a legjobb, de megéri a felárat a Panával szemben? Nekem mondom, az a lényeg hogy ne halljon be, csak nyáron használok klímát.

    Előre is köszi.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz koxx #11508 üzenetére

    Csak olvasgatok... :)

    A Mitsu 2015.12 modell [link], gondolom ezért nem lehet róla tapasztalatokat találni, és Thaiföldön gyártják...
    A Pana is új (fent van a hivatalos oldalon), az UE12-RKE és az UE12-QKE elvileg ugyanaz [link].

    A Fujitsu 2014.02-es modell.

    Ahogy elnézem a prospektusok alapján teljesen ugyanazt tudja mind a három, a legnagyobb különbség, hogy a Fujitsu kevesebbet fogyaszt (180 kWh, Mitsu 193 kWh, Pana 219 kWh, ).
    ~40 kWh különbség ~1500 HUF.
    Légszállítás Pana 762 / Fujitsu 720 / 780(?) Mitsubishi

    Külsőre nekem a Panasonic tetszik a legjobban. :D

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Köszi.
    Mitsubishi lesz.

    Hülye kérdés: mennyire lényeges, hogy a tartókonzol rozsdamentes legyen? A "sima" el szokott rozsdásodni? Nekem az előző klímám 13 éve van a ház oldalán, és erre sosem gondoltam.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz koxx #11519 üzenetére

    Végülis Fujitsu lett, ma szerelték fel. Az a szerelő amelyik a Mitsubishit hozta volna elkezdett variálni, úgyhogy választottam egy másikat.
    Mostmár jöhet a meleg. :D A múlt héten a meleg brutál volt klíma nélkül.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz koxx #12054 üzenetére

    Szigetelt nyugati fekvésű panellakásban, 8.-on klíma nélkül a nyár legmelegebb napjaiban 35+ fok van, és a panelnek hála éjjel sem megy 28 alá... :D :O hiába szellőztet az ember, a falak fűtenek egész éjjel.

    Ez a múlt. Most szigetelt téglában lakom, itt legalább a falak be sem melegednek (legalábbis múlt héten a 3 napos melegben nem melegedtek fel, csodálkoztam is rajta), pedig ez is nyugati fekvésű lakás.

    A Fujitsu klíma jól néz ki :D és csendes, de dolga még nem volt délután óta (csak próbára kapcsoltuk be). Mondjuk a beltéri egység alja, a műanyag lehetne komolyabb anyagból is mert elég könnyen hajlik.
    A kültérit most rozsdamentes konzolra szereltettem fel és 5 cm körüli vastagságú rezgéselnyelő bakok vannak alatta (nem mintha nagyon rezegne, csak a biztonság kedvéért). A kültéri is halk.

    Btw a klímásokkal beszélgettem a különböző márkák megbízhatóságáról, kérdeztem tőlük, hogy tényleg olyan rosszak-e a kínai és Samsung klímák.
    Samsungra asszonta, hogy 3 vagy 4 éve volt egy sorozat amivel gondok voltak, de 2 éve kijött egy újabb verzió és azokhoz még nem hívták őket vissza, igaz azok nyilván még csak 2 éve lettek felszerelve.
    A kínaiakra asszonta, hogy a legolcsóbb modelleket nem javasolja, de a középkategóriásokkal nincs semmi gond. Állítólag 2008 óta szerel klímákat, Fujitsu-kkal kezdte és még soha nem hívták vissza Fujitsuhoz. Ezt már azután mondta, hogy megrendeltem a Fujitsut, szal nem azért mondta, hogy rábeszéljen, eredetileg Samsungot akartam és arról sem akart lebeszélni.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés