Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mosqu!to

    addikt

    Sziasztok!

    Fekvő ATX (esetleg mATX) házat keresek, amibe normál ATX tápot lehet tenni. bővíthetőség (nagy vga stb) annyira nem szempont, 5,25-ös rackből is elég 1.

    Ugyanakkor álló ház is megfelelő lehet, max magasság 35 cm.

    Könnyű szerelhetőség nem hátrány, de nem szeretnék rá vagyonokat költeni.

    Van javaslatotok?

    Köszi,
    Ottó

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    Sziasztok!

    A Fractal R5 cikk felkeltette bennem a kisördögöt, hogy korosodó CM690-es házamat lassan valami modernebbre cserélném, de igazából nem nagyon ismerem a mostani top kínálatot.

    Egyelőre csak az R5-öt és a Be Quiet Silent Base 800-at néztem (utóbbi mondjuk kicsit nagynak tűnik), de bármi más hasonló érdekelhet, ami az alábbiaknak megfelel:

    - csendes (hangszigetelés, hdd rezgéscsillapítás)
    - jól szellőzik
    - jól szerelhető
    - minőségi anyagokból készült (nem vágja el a kezem úton útfélen, minden pontosan illeszkedik, kevés a bóvli műanyag, mint ami az R5 tetejénél/ajtajánál volt kritika)
    - belefér egy ATX alaplap, R290-es vga, Scythe Ninaja 3 cpuhűtő (+1 ODD+1 SSD+1 HDD)
    - USB3.0 kivezetés előre/tetőre
    - SSD tartó az alaplap mögött
    - kábel management
    - kivehető felesleges HDD/ODD rackek
    - proci mögött az alaplapi tartó ki van vágva
    - porszűrők
    - Mid Tower (igazából a méret mindegy, de ne legyen full tower méretű szörny, mert felesleges)

    Nice to have:
    - hotplug SATA csatlakozó a ház tetején (ahogy pl a CM690 II-től)

    Ár szempontjából nincsenek kifejezetten megkötéseim, de nyilván minél olcsóbb, annál jobb, és leginkább valami bestbuyra törekszem.. :)

    Mit ajánlotok még az R5-ön, CM690 III-on, Silent Base 800-on túl esetleg?

    Köszi,
    Mosqu!to

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    válasz #98593280 #53112 üzenetére

    Ezeket a házakat azért említettem, mert ezekbe botlottam, amik nagyjából szimpatikusak voltak, azonban nem jelentenek kizárólagos opciót. Épp azért jöttem, hogy további alternatívákat találjunk :)

    A táblázatodból kivágott rész felkeltette az érdeklődésem. Ezt te készíted? Megosztod esetleg az egész táblázatot velünk?

    Mellesleg az említett házak mellett te mit ajánlanál?

    [ Szerkesztve ]

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék egy új házat, az alábbiak merültek fel:
    - Corsair 400Q
    - be quiet! Silent Base 600
    - Fractal Define R4
    - Fractal Define R5
    - Bitfenix Ghost

    Alkatrészek:
    - ATX alaplap,
    - Scythe Ninja 3 hűtő (160mm magas),
    - R9 290 VGA,
    - 1 SSD (jó lenne alaplapi tálca hátán rögzíteni)
    - 1 HDD (szeretném, ha rezgéselnyelő környezetben lenne)
    - 1 ODD (opcionális, lehet már inkább nem teszem be)

    Fontos:
    - porszűrés (szőrét hullató kutya a lakásban + belvárosi poros környezet)
    - hangszigetelés (főleg a hdd rezonálásától tudok idegbajt kapni)
    - ház előlapján usb 3 kivezetés (ez ha jól látom mindnél teljesül)
    - jó kábelmanagement
    - kompakt méret
    - modularitás (alig van alkatrész a házban, a felesleget inkább kiszedném belőle)
    - vízhűtési igényem nincs
    - plexi oldallap nem kell
    - nice to have: SATA hotswap a ház tetején (ezt ugyan csak a Bitfenix tudja a listából, de ha a konkurencia jobb a többi igényben, akkor ettől eltekintek)

    Ár: minél olcsóbb, annál jobb, de igazából mindegy

    A az elején listázottak közül melyiket gondoljátok leginkább alkalmasnak? Eselteg azokon kívül más favorit? Esetleg van most valami jó akcióban, ami miatt bestbuyként kiemelkedik a többi közül?

    Köszi előre is,
    Mosqu!to

    [ Szerkesztve ]

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    válasz fogtunder #62980 üzenetére

    Köszi a tippeket!

    Közben nagyon megtetszett a Silencio 550, de ahogy látom ezekről erősen beszélitek le a népet. Azonban a SATA Hot Swap és SD olvasó a tetején nekem sokszor jól jönne.
    Van az ajánlott házak között olyan, amelyik rendelkezik ezekkel a funkciókkal?

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    válasz Pityu. #63035 üzenetére

    Asztali dokkolókat találok főleg, de szeretném házon belül megoldani a dolgot.

    Ilyet viszont nem találtam, csak olyat, ami vagy driveot fogad, vagy kártyaolvasó.

    Esetleg még ezt: [link]
    Viszont ennek kell két kábel, ha meghajtót akarok rádugni kívülről, vagyis nem dokkol, csak port replikátor, de ez is már félsiker.

    Ti láttatok esetleg már olyat, amihez nem kell plusz kábel, beépíthető 3,5/5,25 helyre és van rajta SD és SATA dock? :D Ez esetben veszek egy Fractal R5-öt és hozzá egy ilyen eszközt.

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy ablakos Fractal R5-öt, és HDD felpörgéskor hangosan rezonál valami. Más is tapasztalt ilyet? Csak az alsó hdd box van bent, annak is az alján egy fiók van csak benne, amiben van a disk. A többi fiók + box ki van véve.

    Esetleg valakinek ötlet, hogy a hdd kihajításán kívül mivel tudom elcsendesíteni? A gyári gumibakos megoldással van bent.

    Köszi,
    Mosqu!to

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    válasz Mosqu!to #64837 üzenetére

    Tudom, ősöreg post, de mostanra lett meg a ludas.

    Akinek idegesítő rezonancia jön a Fractal Define R5-jéből, az nézze meg a ház alján levő porszűrő rácsot. Már mindent kibontottam felülről, mire rájöttem, hogy kívül kell keresni a rohadékot.

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék egy falra szerelhető házat, azonban nem igazán ismerem az ilyen kialakítású gépek előnyeit-háztrányait meg hogy mire érdemes figyelni. Emészthető kategóriában láttam a Thermaltake Core P3 -at, azonban mást nagyon nem ismerek. Miért ajánlanátok ezt vagy épp valami mást? Melyik házak ajánlottak még ehhez a plexi-falraszerelős mókához?

    Köszi előre is :)

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Új hozzászólás Aktív témák