Keresés

Aktív témák

  • hunnylander

    őstag

    válasz Gabbana #3386 üzenetére

    AKG K 601? Én azt mondom, hogy ha megengedhetsz magadnak egy prémium fülest, ne add alább. Ez nem sznobság, az AKG nem indokolatlanul kér többet a prémium kategóriáért, hanem azzal többet is ad. Mégjobb hangminőséget, mégtöbb kényelmet drágább alapanyagokból, mégjobb gyártásminőséggel. A K 601 50k a Technicar-nal.

    Vagy K 240, K 530.

    www.HunnyF1.com

  • Tithian

    őstag

    válasz Gabbana #3386 üzenetére

    Nem egyszerű kérdés, számos jó beetető füles kapható mind a 20-30K árszinten. A HD555, a HD595, a K240Studio, vagy a K501 (utóda) nagyon sok embert vett már rá drágább fülesek vételére. :)

    Az egy kategóriával jobbak nagy többsége azonban már erősítőt igényel (K701, DT880...), tehát hiába csak 50K egy HD600, egy erősítő nélkül meglehetősen rossz szájízt okozhat.
    A kellemes mélyekre szerintem a HD600/650 + erősítő, vagy az AD2000 (+ erősítő :) ) lenne a legjobb megoldás 90-100K ráfordítással. Pl. HD600 + Corda Arietta.

    Ahogy én tapasztaltam, a 80-90K körüliek valóban nem háromszor jobbak a "kicsiknél", de annyival igen, hogy ha az ember megengedheti magának, hogy rajtuk hallgasson zenét, akkor úgy is tegyen.
    Fontos az is, hogy milyen forrás adja a muzsikát: számítógép esetén egy Live vagy egy Audigy meglehetősen erősen visszafog egy jobb fülest.

    #3392:
    Okosan kell vásárolni, K701 pl. a legolcsóbb hazai boltból véve 78K, ausztriából pedig 62K. Talán nem mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

Aktív témák