Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz kemotox #68817 üzenetére

    jók, az ilyen kijózanító hozzászólások, az ember tényleg könnyen elcsábul a marketingesek mézes-mázos portékáitól, de szerencsére van néhány jó pásztor, akik visszaterelik a helyes ösvényre az eltévedt nyájat... :R

    mert épp ez az, amit bármely termékben preferálok, az egyszerűség, javíthatóság, kompatibilitás. (lást Porsche Langzeitauto Projekt). Mindazok az elvek, amik a XXI századra égetnivaló boszorkányságok lettek.

    De.
    És akkor megint itt az a de. (Életemben nem foglalkoztam ennyit egérrel, talán amikor anyáméknál kivakoltam a sufnit, még a padlót is felszedtem. Eddig tényleg annyira volt fontos kb, mint hogy melyik tejfölt vegyem meg. Sőt jó 6 éve egyáltalán fel sem merült a kérdés). Szóval megint megszólalt a kisördög, hogy oké, hogy pontos a szenzor, meg minek a sok gomb, csak útba van, nade mi lesz a kisujjaddal? És igaza van, eszembe juttatta, mikor átálltam az 518-ra, a legnehezebb azt volt megszokni, hogy a kisujjam lelóg az egérpadra. És kopik, és koptatja és keni össze az egérpadot. Mert azon az egéren oldalt nincs helye. Tenyeresen fogom az egeret, mutató és középső ujj a két gobon, a gyűrős a szélén, a kisujj a padon, a csuklóm pedig támaszkodik. Már ha kényelmesen, palmgrip fogom meg. Arra jöttem rá, hogy talán keskeny ez nekem. Kipróbáltam néhány itthon fellelt egeret: G5 erről már nem lóg le, pedig csak 2 mm -el szélesebb. G1, G3 erről sem lóg le, viszont ezt tisztán "fingertip" fogom meg. Még a M705-ön is van hely a két jobbszélső ujjamak (ezt valami vegyes finger-palm fogással tartom. Pedig ugyanolyan széles, mint az 518, csak elől magasabb a jobb oldala, ott az 518, mér meredeken le van csapva). Aztán itt van az anyhware MX, ami nagyon dizájnos, semmi nem lóg le róla, de valahogy mégsem otthonos.

    Szóval ezeken tanakodtam, és arra gondoltam, hogy mégiscsak lehet igazság abban, hogy a "méret a lényeg". És hogy azon múlhat a boldogság. Életemben először.
    Így megint átfutott az agyamon a G500, ami még a G5-nél is szélesebb pár mm-el, és a Riva500 is, mert az meg a legszélesebb mind közül. És elég kényelmesnek tűnik a jobb oldala. Csak az meg lehet, rövid lenne palm fogáshoz... :F
    Dilema. Vegyek többet, aztán majd eladom? Mert igazán lakva ismerszik meg a másik. Most van g500 8-9 ezerért, g400s 30euro és egy 4 hónapos riva500 39 euroért.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák