Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zombi11

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi kérdésben szeretnék (hozzáértőktől) segítséget kérni:

    Új gép beszerzése (összeállítása) előtt állok. Már mindent szépen rendben összeválogattam, de képtelen vagyok megoldani a CPU hűtést. Először Noctua NH-D14 cpu hűtőt gondoltam a processzor (LGA2011, i7 3930K) hűtésére a meggyőző teszteredmények miatt. Aztán rájöttem hogy ebben az esetben nem fér el a választott Corsair Vengeance memóriamodul. Akkor figyeltem fel a Corsair vízhűtésére (H80), ami elméletileg tökéletes megoldás lehet a helyhiány megoldására. A gond az hogy nem találtam sehol olyan tesztet ami ennek a hűtőnek a hatásfokát boncolgatná. Az rendben van hogy kompakt és jól elférnek a magas hűtőjű memória moduljaim mellette, de képes-e hűteni megfelelően a választott processzort, illetve eléri-e Noctua NH-D14 hűtési teljesítményét? Illetve mennyire jó 5let hogy egy folyadékkal teli kütyüt szerelek egy számítógépbe? Lehet-e szivárgásra és hasonló balesetekre számítani egy ilyen kompakt vízhűtő rendszer esetében? Mennyire biztonságos?

    Esetleg van-e valami más léghűtéses alternatívája a Noctua NH-D14-nek, ami elég az optimális hűtésre, de nem fed le memória slotot?

    (Ha számít: az alaplap Asus P9X79 Deluxe)

    Köszönettel:

    Feri

  • zombi11

    csendes tag

    válasz Asbee #38040 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!

    Igen kicsi tunning lesz benne, de nem az a lényeg. Én 5-6 évente cserélek gépet, de akkor igyexem a (lehetőségeimhez mérten) erős szerkezetet összeállítani. Ha így nézzük akkor azért nem gondolkozom annyira nagyban.
    A megoldás valószínűleg a vengeance low profile lesz. Most néztem meg a gyártó oldalán. Ez lehet a köztes megoldás. Bár kicsit lassabb, de úgyis 8 darab kerül bele belőle. Csak összehoznak valamit úgy együtt. Nem tehetek róla, de nem bízom nagyon ezekben a vízhűtős dolgokban. Az alacsony rammal viszont mehet a Noctua. Egyébként nem fogja nagyon feszíteni az alaplapot a közel másfél kilós CPU hűtő? Mert álló házban lesz.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák