Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gmx9

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lassan tervezem a régi gépem leváltását, ami mára már a katasztrofális minőség szintjét verdesi. Egy teljesen új konfigurációt rakatnék össze, viszont nem nagyon értek a dologhoz, csak mondhatni az alapok vannak a fejemben. A keret 170-180 ezer forint lenne. Legfőképp játékokra használnám, jó lenne egy erős alap, amit később akár bővíthetek, ha az adott hardver "elsilányul". Játékok terén főleg az újabbakra gondoljatok, mint egy Fifa 13 például. Nem szükséges, hogy maximum grafikán darálja a programot, de legyen egy erős gép, ami egy közepes grafot mondjuk akadásmentesen, minden probléma nélkül elbír. Egyáltalán hogy lehetséges-e ez ennyi pénzből, majd meglátjuk.

    Amivel spórolni lehet:
    - HDD - Nem kell 1TB-s merevlemez, elég 160-250GB. Már majdnem egy évtizede 40 gigából gazdálkodok, nem lesz gond a viszonylag kisebb mérettel.
    - Gépház - nem sok az a 10-15 ezer forint, de mivel nincs szükségem szép házra, itt is lehet faragni az árból. Csak férjenek el a dolgok benne és azokat ha lehet, jól el lehessen rendezni.
    - Monitor, egér, billentyűzet - ezek rendelkezésre állnak természetesen.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Sziasztok. A napokban már írtam egy összeállítható konfigurációval kapcsolatban, kaptam is rá választ, amit nagyon szépen köszönök. Viszont beszéltem egy jobban hozzáértő ismerősömmel, aki szerint nem szükséges számomra úgymond ekkora gép, jó pár ezerrel olcsóbban összetudnék rakatni egy, a céljaimnak megfelelőt.

    Röviden, legfőképp játszani szeretnék rajta, ami a mai játékokat gyenge/közepes grafikán elviszi (mint egy Fifa 13, Battlefield 3 vagy különböző F1-es játékok például). Ő ezeket ajánlotta, de azért megkérdezném, hogy szerintetetek is jó lenne-e.

    Alaplap: ASROCK H61M-VS 11.523 Ft
    Processzor: INTEL Pentium G620 2.60GHz 1155 BOX 15.099 Ft
    Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 5.801 Ft
    Merevlemez: SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002 14.384 Ft
    Tápegység: FSP FSP350-60APN 8.534 Ft
    Ház: ASUS TA-711 5.740 Ft
    Videókártya: SAPPHIRE 11189-10-20G HD6770 1GB GDDR5 PCIE 26.101 Ft

    A videókártya már nem nagyon szerezhető be boltokból, helyette ha van valami jó ajánlatotok, szívesen meghallgatom. A processzor nem tűnik túl erősnek, de nem nagyon vagyok otthon ebben a témában. Alkatrészenként szánnék a gépre körülbelül 15-20-25 ezer forintot, attól függ melyik árkategóriában mi érné meg.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék, mennyire "használható" ez a konfiguráció. A videókártya integrált, borzalmas is, ezen kívül kérném a véleményeteket, érdemes-e költeni rá egyáltalán bővítés gyanánt. Ha igen, milyen videókari illene ebbe a gépbe. Legfőképp játékok miatt kérdezem, jó lenne ha egy mait is elbírna medium/low grafon legalább.

    Továbbra is keresgélek, próbálok nézelődni.

    Processzor: Amd Athlon x2 445 3,0GHz×2
    Memória: 2048mb ddr3 1333Mhz
    HDD: 320gb Western Digital
    Videó kártya: Nvidia Geforce 7025
    Hangkártya: integrált
    Szerk.: Lemaradt az alaplap: Asrock N68 S3 UCC (2PCI, 1PCI-E X16, 2DDR3 DIMM, 4 SATA, 1 IDE)

    [ Szerkesztve ]

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Üdv!

    Továbbra is nézelődő fázisban vagyok. Találtam egy jónak tűnő konfigot, erről kérdezném a véleményeteket.

    ASROCK 970DE3/U3S3 16.184 Ft
    AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition 29.944 Ft
    CORSAIR 8192MB DDR3 1333MHz CL9 CMX8GX3M1A1333C9 11.764 Ft
    SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.521 Ft
    SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002 14.897 Ft
    POWERCOLOR AX7870 2GBD5-2DHV2 HD7870 2GB GDDR5 GHz Edition PCIE 57.675 Ft
    THERMALTAKE VL80001W2ZD V3 Black Edition 12.065 Ft
    FSP Raider 550 15.646 Ft

    Kérdés: Ez mennyire lenne elfogadható? Minőségben mennyire mondhatók jónak az alkatrészek és mennyire passzolnak egymáshoz? Játékokra használnám elsősorban. Nem kell feltétlen maximumon darálnia minden mai játékot, de azért stabilan jó lenne, ha elbírná őket.

    A teljes keretem 160-170 ezer forint.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Sziasztok.

    A már régóta eltervezett konfigurációmat a napokban rendelném a Média Kerből. Még sosem vásároltam internetről, pedig nem mai gyerek vagyok már, ezzel kapcsolatban kérdeznék tapasztalatokat, mire figyeljek oda, nagyjából hogy megy ez az egész, stb. Utánvétellel venném, a GLS futárszolgálatot "használják".

    Már ha van bármilyen ördöngösség is a dologban. Csak szeretném, ha minden tökéletesen menne.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Még egy apró kérdés csak - körülbelül hány ezer forinttól érdemes külön VGA-ban gondolkozni? Ahogy nézem egész erős kis proci ez az A6-5400K. Játékra használnám majd a gépet, de nem full hd természetesen, közepes grafikával és kisebb felbontással is jól ellennék.

    Igazából főleg Fifára kellene, maximum BF3 kaliberű játékok, de ahogy nézegettem róla videókat simán viszi az utóbbit. Fifás videót meg nem találtam, de sokkal kisebb a gépigénye mint a Battlefieldé.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Sziasztok.

    Nem vagyok egy nagy gépguru, ezért kérnék segítséget. Korábban írtak egy konfigot, ami megtetszett nekem is, viszont a videókártya 42 ezer forint ott, ahol én rendelném, én viszont 35-nél meghúznám a határt. Egy kicsivel gyengébbet (gondolom) kinéztem, de hogy biztos minden rendben legyen, ez a videókártya is megfelelő a már kiválasztott "körítésbe"? Persze nagyon figyeltem, hogy a legtöbb adat hasonló legyen, de sosem tudhatja az ember, tényleg nem akarom elszúrni. :) Mekkora a lényegi különbség köztük, mármint teljesítményben?

    Amit írtak: GIGABYTE GV-R779OC-1GD HD77904 1GB GDDR5 PCIE

    Amit választottam helyette: GIGABYTE HD7770 1GB GHz Edition - GV-R777OC-1GD

    A "körítés":

    ASROCK FM2A75M-DGS
    AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX

    Köszönöm.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    válasz membrandj #37015 üzenetére

    Korábban beszéltünk privátban, a bitbolt.hu-ról (webáruház). Tetszett az általad felvázolt konfig is, de ha van így lehetőségem négy magos procival venni, akkor inkább azt választanám, hogy minél tovább tarthasson.

    A HD7770 ára ott 34 ezer, a 7790-é 42 ezer. Már korábban is észrevettem, hogy borsosabbak az áraik, de itt a környéken nem nagyon van normális szaküzlet, más városból meg annyira nem szeretnék rendelni.

    Maximum 35-36 ezerig mennék el, hogy őszinte legyek.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Üdv!

    Az elmúlt pár hétben rengeteget gondolkodtam milyen konfigot vegyek, sok tanácsot és tippet kaptam, ezúton is köszönöm. Nagyjából ez lett belőle. Egy utolsó áttekintést kérnék, mielőtt holnap elmegyek lefixálni a dolgokat. Minden rendben lesz-e, nem-e ütik egymást az alkatrészek, kell-e valamilyen hűtés még, stb.

    ASROCK FM2A75 PRO4-M
    AMD Athlon II X4 750K FM2 3,4GHz BOX
    Modecom Logic A30 Midi Torony Táp nélkül Black
    GIGABYTE HD7770 1GB GHz Edition - GV-R777OC-1GD
    Kingston 8GB DDR3 1600MHz KIT(2x4GB) CL9 DIMM HyperX XMP Blu Editionv
    FSP 400W FSP400-60APN 85+
    Toshiba 500GB 7200rpm SATA-600 32MB DT01ACA050
    LG DH18NS50 DVD-ROM Black

    Lényegében játékra lenne, de bőven megelégszem kompromisszumokkal, csak vigye őket stabilan.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    válasz Rypejakten #37299 üzenetére

    Nagyszerű, köszönöm. :)

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Egy ismerősöm vásárolna egy gépet, eleve össze van rakva. Szeretném meggyőzni, hogy nem éri meg, de vannak nálam jobban hozzáértők.

    Mint mondtam nagy profi én sem vagyok, de nekem úgy tűnik sántít a dolog és jó lenne pár komolyabb érvvel meggyőzni. 100 ezer forintért először is egy ilyen videókártya lenne a gépben: Geforce GT630 2GB DDR3, illetve egy két magos, elég gyenge processzor. Főleg előbbiről vagyok kíváncsi a véleményetekre, a 2GB általában mindig parasztvakítás, de magát a GT630-at nem ismerem.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    válasz membrandj #73906 üzenetére

    Köszönöm!

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Üdv!

    Korábban már sikeresen összerakattam egy gépet itteni tanácsokkal, ismét a segítségeteket kérném. Kb. 110-120 ezer forintból kellene játékra a lehető legjobb megoldást kihozni.

    Ház nem annyira fontos, legyen korrekt hűtése, de olyan 8-10 ezer körüli összegnél többet nagyon nem szánnék rá. Monitort 20-25 ezer forint környékén ha tudtok még ajánlani, szintén megköszönném (ezt nem kell beleszámolni a 110-120-as keretbe).

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    válasz gmx9 #75208 üzenetére

    Még annyi, hogy korábban laptopot használtunk és a router miatt, illetve hogy ne kelljen kábelekkel vacakolni egy wireless adaptert szintén szeretnék. Mire kell figyelni ezzel kapcsolatban vagy a legolcsóbb usb-s darabok is megfelelnek?

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Üdv!

    Régi gépemet újítanám fel. Ház, perifériák, monitor adott, amire szükség van:

    Processzor, alaplap, táp, videókártya.

    Játékra lenne, az adott árból a legjobb teljesítményt szeretném. Ennek ellenére nem izgat a fullhd, sem az ultra grafika; mediumon is elvagyok, de mint írtam, akkor már a legjobb lehetőségek legyenek. Overwatch, Battlefield 4 vagy 1, hasonló kaliberű játékokra érdemes gondolni.

    A keret 80-90 ezer forint.

    Köszönöm!

    A jelenlegi konfig:

    ASRock FM2A75 Pro4-M
    AMD Athlon x4 750K QC 3,4 Ghz
    AMD Radeon HD 7790
    Kingston HyperX 4GB DDR3 1600
    Valami noname táp

    Matx-es házam van egyébként.

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

  • gmx9

    aktív tag

    Írtam korábban, felújítanám a gépem. Proci, alaplap, vga, memória kellene, de akkor már a tápot is frissítem, biztos ami biztos. Ezeket szedtem össze, adtok rá egy áldást?

    Asrock H110M-HDV
    Intel Core i3-6100
    Gigabyte RX460 2GB GDDR5
    Kingston 8GB DDR4 2133MHz
    FSP 400W HEXA+

    Kitoltam a keretet 120k-ra (+/- 10k). Két kérdésem lenne: gtx 1050 vagy rx 460? Úgy láttam nagyjából hasonló, de megvárom mit írtok rájuk.

    Illetve pár éve mikor vettem a gépem, szintén itt összerakatva, kaptam egy tápot ajánlásként, talán FSP 400W volt az is (eredeti hsz-ben a régi konfig), és azt mondták rá, hogy be se indulna a gép azzal, meg eleve nem vállalnak úgy rá garanciát és rám basztak egy noname márkájú tápot, azt hiszem 500-550W körül (lekopogom nem volt vele gond, de azon a pár ezren már ne múljon a biztonság).

    Köszi a segítséget ismét!

    [ Szerkesztve ]

    - Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

Új hozzászólás Aktív témák