Aktív témák

  • tombar

    senior tag

    helló!
    eljövöget az idő, h újítsak egy gépet (még nem szántam rá el teljesen magam, de 90%ig biztos vagyok :D:D:D ha egyáltalán van ilyen :D). szóval a mostani gép úgy ahogy van marad torira. lassú, a kemény 80 GBos hddje olyan, mint a száraz föld :D
    tehát az elképzelt konfigomat leginkább játékokra használnám 1600x1200-es felbontásban, vagy alatta, szóval nem fullHD. gépésztanoncként cad cam cnc szakirányra megyek, szal lesznek rajta húzósabb programok is.
    elképzelésem a következő:
    Alaplap: Gigabyte p55 ud3l 20960,- vagy asus p7p55lx 23280,-
    (nem tudom h melyik megbízhatóbb, melyiknek jobb az ár/érték aránya. egyáltalán a márkákról mi a vélemény?)
    Memória: 2x 2GB Kingston 1600Mhz HyperX (KHX1600C9A3B1/2G) 10016,-
    CPU: i5-760 46400,- semmi tuning nem lenne
    VGA: Gigabyte gtx 460oc 44640,- (ez nettó)
    (vélemény? sokan jókat mondanak róla, de a gyenge pontja a hűtése (?) viszont 3 év gar van rá és az egyik legolcsóbb húzott 460as. esetleg vmi alternatíva? 4-500 FT-tal drágább is belefér. MSI-ket sokan szidják, de a twin frozr hűtője masszívnak néz ki.)
    Táp Chieftec CTG 500 80P 11192,-
    (van ebből BULK széria is 3000 Ft-tal drágábban, de nem tudom h ez most mit takar. megéri?)
    OpM: NEC Sony Optiarc AD7263 SOB 4560 ,-
    (nem fogok vele sokat írni, max 100-120 DVD évente, de sztem kevesebb. néztem Plextort is, de az dupla annyi.)
    egérnek A4-Techet néztem ki max. 7000ért. ebből vmi alternatíva?

    házra még most nem szeretnék költeni, egy régebbi midi szerverházat kapna. öregecske ház, de ezen most spórolnék. majd vmikor felrakok róla egy képet. annyi baja van, h sok kártya volt benne, szal a hátulja eléggé nyitott. nem tudom, h ez mennyire fogja befolyásolni ventilátorok hatásfokát. max majd figyelem, h mennyire fog melegedni és leveszem a felbontást, úgyis a GPU fog melegedni.

    a mostani krahács elég jól tolja. egy szinte teljesen alap zárt, régi midi házban 4400 rpm mellett 39 fokos a prescott magos p4 2.0Ghz alaplap is 30 fokos. maxon sem megy a cpu 50 fok fölé. nem tudom h ez mennyi infó. inkább ehhez viszonyítsatok, mivel én vagy 6 éve nem foglalkoztam hardverekkel. az utóbbi 3 hónapban kezdtem újból érdeklődni irántuk.

    esetleg a vga árazásánál bekavarhat az 560as? szerintem nem, árazás alapján biztosan fölé fogják árazni.
    esetleg a SB a sima i5ösöknél? szerintem ott jóval nagyobb az esélye.
    előre is köszi

    Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

Aktív témák