Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nbg

    senior tag

    Sziasztok,

    a kerdoiv:

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    nem muszaly a legdragabbnak lennie, de nincs fix limit.

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    i5-2500K, 8 GB RAM, R9 290

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    MicroATX vagy MiniITX

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    Ami fontos: msata, de inkabb M.2, SSD-hez

    5. Milyen a monitorod csatlakozása?
    DP vagy HDMI

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Igen, a processzort huznam idovel, hogy eletkepes legyen meg par evig jatekok alatt.

    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    Nem

    Tudtok esetleg ilyen kombinaciorol, ahol mitx vagy matx meretben van m.2 vagy msata? En nem talaltam, de lehet csak bena vagyok... :B
    Elore is koszonom!

    udv,
    nbg

    [ Szerkesztve ]

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • nbg

    senior tag

    válasz jim bcs #69899 üzenetére

    Szia, koszonom, tudom, hogy nem mai darab :) Jo nekem a hasznalt, persze, de igazabol az a bajom, hogy nem talalok olyan lapot, amin lenne msata vagy m.2 foglalat. Jo esellyel errol a kivansagrol akkor le kene mondanom?

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • nbg

    senior tag

    válasz jim bcs #69901 üzenetére

    na, utkozben talaltam par giga Z68-as es Z777-es lapot, amin mar van msata, de persze mindegyik csak rendes, nagy ATX lap... (pl. GA-Z68AP-D3, vagy GA-Z77-DS3H).

    Azzal kapcsolatban tudsz esetleg segiteni, hogy mi a kulonbseg es/vagy az osszefugges a mPCIe, az mSATA es az M.2 kozott? Azert kerdem, mert pl. olyan mITX lapot talaltam, amiben gyarilag van egy mPCIe-es WIFI, es hogy annak helyere barmi mas, adattarolassal kapcsolatos dolog teheto-e vagy sem?

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • nbg

    senior tag

    válasz nbg #69906 üzenetére

    Bocs lejart a szerkesztesi ido, idokozben utanaolvastam a tudastarban. Nem lettem boldogabb... :(

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • nbg

    senior tag

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    Konkret limit nincs, de nem a legdragabbak kozul valogatnek
    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    R5 2600X, R9 290 (ez nemsokara valami aktualisabb lesz, kb. mondjuk 2070), IoDrive2, 10Gb SFP+ NIC, 2 szett G.SKILL F4-3000C16D-16GISB (tehat 4x8GB)
    3. Milyen méretű lapot szeretnél?

    Mindegy
    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

    3db PCIe 16x, legalabb 8/8/4 kiosztasban, es 1db 4x M.2
    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    DVGA
    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Alapvetoen nem
    7. Használt, vagy új alaplap?
    Uj ("refurbished" szamlaval, garival johet)
    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    Egyaltalan nem
    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    Nem

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sziasztok!

    Ryzen 5 2600X ala keresek alaplapot, ezzel kapcsolatban kernek segitseget:

    Ami (szinte) biztos:
    - Bx50 chipset -ha jol latom- kiesik, mert minimum 8/8/4 savra van szuksegem a 3 db PCIe 16x slotnal (GPU/SSD/NIC).
    - Hogy ATX vagy EATX, mindegy, Silent Base 801-be megy
    - Legalabb 1db m.2 foglalat (PCIe) jo lenne.

    Konkret kerdesem:
    Mint ahogy manapsag nehany feature-t fel kell aldozni, ha 3rd gen Ryzent teszunk X470-be, mik a korlatozasok, a 2nd gen Ryzent tennenk X370-be?
    Arban joval kedvezobbek az X370-es lapok, de nyilvan nem veletlenul...

    Elore is koszonom! :D

    Udv:
    nbg

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Új hozzászólás Aktív témák