Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz potyi23 #28832 üzenetére

    Z68 a legújabb, de sima i5-ös procinál pontosan 0 előnyöd lesz belőle.
    Neked ehhez egy H61-es alaplap kell, ha nem akarsz pénzt kidobni.
    Persze nem árulsz el sokmindent a gépről, így lehet, hogy félrevezetünk.
    Ha kell RAID támogatás, vagy 4 memória modul, akkor H67, ha ezek közül egyik sem, akkor H61. Ezekben tudod kihazsnálni a prociba épített VGA-t (IGP)

    Ha tuningolható 2500K prociról beszélnénk, akkor kellene P67 vagy Z68. Ezekben lehet szorzót emelni (a K-s prociknál), s a Z-vel használható az IGP is, míg a P-vel nem.

    Ha SSD-t akarnál ISRT megoldásal (egy kvázi cache a HDD mellé) használni, akkor procitól fügetlenül Z68-as lap kellene.

    (Ha kell USB3, akkor az Etron USB3 csiptől jobb óvakodni, mert bizonytalan, hogy mi megy vele, mi nem.)

    A legjobb ár/érték arányú lap ma az Asrock H61M/U3S3, ha nem tuningos procihoz kell. SATA3 és jó USB3 képességgel.
    És igen, ma már az Asrock jó, megbízható lapokat gyárt...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz potyi23 #28832 üzenetére

    Van egyszer az MSI P67S-C43-as deszkája.Ezen nics usb3-as vezérlő,de ha nagyon kell 3 ropi körül lehet pcie-es bővítő kártyát szerezni bele(én is használok ilyet nagy megelégedéssel).Különösebb gond nincs vele,szépen stabilan megy és korlátozottan tuningra is jó(már ha K-s procit raksz bele).
    A másik versenyző az ECS P67H2-A3 (V1.0)-as deszka.Na ilyenenl még élőbe nem találkoztam,de a fórumokon az árához képes vállalható,stabil kis lapnak tartják.Ezen van usb3-is.Viszont ha nem K-s procit akarsz akkor neked jó a H61-H67-es lapok egyike is.Az ASROCK H61M/U3S3 lapja például talaj olcsó,van rajta usb3,Sata3 és minden működik rajta.
    Z68-as lap ilyen árban nincs,de sok értelme nem is nagyon lenne(max Virtu ami használhatatlan és int vga amit én sem használok és nem is fogok)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák