Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #9268 üzenetére

    Egy USB A port jelenléte nem feltétlenül jelenti azt, hogy házi mindenes lenne, használható éppen másra is a fájlmegosztáson kívül, de azt meg ugye a tulajdonos dönti el, hogy mire, mindenesetre ma már úgy gondolom, hogy lehetne alap egy USB port, ha pedig már a házi dolgokról beszélünk, akkor azt sem értettem, hogy a SOHO kategóriában pl. az 1043-as típusnál az 5. verziónál miért került eltávolításra az USB port, mikor az se lett volna a hátrányára, sőt sokan inkább ezért nem vették meg, persze nem ez az első hülyeség a szektorban és valószínűleg nem is az utolsó.

    Azt írtam, hogy nem annyira megbízható, mint a hagyományos betáplálás, nem pedig azt, hogy megbízhatatlan, vagy veszélyes, csak éppen a mondatot kell tudni értelmezni.
    A nem annyira megbízhatót meg gondolom akkor Neked, mint szakmabelinek nem nagyon kell ecsetelni, ami ugye több dologtól is függ, mármint hogy mennyire megbízható, gondolva itt az átviteli kábel típusára, minőségére (cat5, cat6, cu vagy cca, sodrott vagy tömör stb.), hosszára, a feladott feszültségre, illetve áramerősségre, a csatlakozásokra, illetve azok számára, minőségére, a túlfeszültség védelemre és még sorolhatnám.
    Nekem is van tapasztalatom PoE megoldásos Mikrotik wAP használatára (csak hogy a témánál is maradjunk), ahol az UTP max. 30 méter volt, viszont a feszültség annyit esett, hogy maximum 1-2 klienst tudott kiszolgálni kis intenzitású használattal, ellenkező esetben már minden baja volt, az eszközök eldobálásától kezdve az állandó újraindulásig és akkor a gyári mikrotik megoldásról beszélek, viszont van egy tákolt, 50 méteres PoE megoldásom egy átalakított TP-Link router esetében, ami stabilan megy, tehát sok mindentől függ, azért a hagyományos tápellátás nem ilyen, persze ha megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák