Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz ekkold #12593 üzenetére

    Tegyük hozzá azt is, hogy ez nem új dolog, már vagy bő 1-1,5/2 éve létezik (én legalább is ennyi ideje tudok róla és a telefonjaim is tudják már kb. ennyi ideje), nem is értem miért kattog most rajta mindenki, plusz ez csak egy választható funkció, tehát ki lehet kapcsolni, így az ő esetének a szempontjából igazából nem releváns, hogy létezik-e a funkció vagy nem, mert ha létezik is, akkor is kikapcsolja és onnantól ahhoz a hálózathoz mindig ugyan azt a MAC címet adja vissza, vagyis a saját MAC címét, így megvalósítható neki az a megoldás, amit mi írtunk, de ha nem, akkor használjon kliens oldali fix IP-t azon a telefonon, azt meg van oldva.

    #12594 adika4444: Legtöbb helyen problémát okoz ez a MAC dolog, nálunk is azt okozott, mikor felvittem a telefonok MAC címeit, azt ugye amíg nem mondtam el mindenkinek hogy hogy csatlakozzon fel WiFi-re, addig senki sem tudott, mert már MAC szűrve volt a hálózat (én meg ugye telefon infóból lestem ki a WiFi MAC címét), a telefonoknak meg ugye ez az alapbeállítása és még pár helyen gondot okozott ezt, de mint mondtam is, ennek semmi értelmét nem látom, sőt szerintem nincs is, ugyanis egy hálózaton a telefont sem MAC, hanem IP alapján érjük el, ha valamilyen szolgáltatást ki akarunk használni, vagy forgalmat akarunk nézni, akkor egy megváltozott MAC cím nagyon nem fogja ezt megakadályozni, csupán a telefon alap MAC címét nem tudjuk meg, de hát kit érdekel az, max. nagyon amatőröket foghat meg egy megváltozott MAC cím, ha már ráálltak valakire, de ha így nézzük, akkor inkább globális szempontból van némi lényege, mert ugye a NAT meg hasonlók miatt a keret tartalmazza a MAC címet is, hogy a router tudja, hogy melyik eszköznek továbbítsa az adatot a hálózaton, szóval a nagy világon ilyen szempontból nyomon követhető egy eszköz és akkor látszik, hogy most itt ezalatt az IP alatt, utána az alatt az IP alatt van és így tovább, de ennek a mai világban nem sok értelme van, mert az emberek amúgy is elárulják, hogy hol a picsában vannak, a mobilnet sokaknál állandóan be van kapcsolva, így még könnyebb meghatározni, meg egy nagyobb állami titkosszolgálat (nem a magyar, azok szerencsétlenek), vagy egy nagyobb hacker csoport simán visszaköveti más alapján a telefont, illetve annak a helyzetét ha nagyon akarja, ugyanis számos szolgáltatás, illetve a felhasználó szokásai is elárulják, mindegy hogy megváltozott-e a MAC cím vagy nem, kb. olyan mint ha ki kellene találni hogy 3 ajtó mögül melyik mögött állsz, ha folyamatosan beszélsz, könnyű kitalálni, így felesleges az ajtókat cserélgetni, bár ez inkább az a poharas játék lenne jó hasonlat, de lényeg hogy el nem tudom képzelni, hogy ennek mi értelme van, bár szerintem az sem, aki kitalálta, vagy csak nincs tisztában jó pár dologgal a hálózatot, pár nagyobb szervezetet, illetve az emberek szokásait illetően.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák