Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rommel6600

    őstag

    válasz decibel #2921 üzenetére

    Ugyan az történt nemrég velem velem is! Az országút tök egyenes, sehol senki -komolyan egy repülő le bírt volna szállni- jól meg lehet(ne) húzatni a kocsit, ha egy Sharanos nem húzónda ki direkt az út közepére... Persze az üres úton tök egyenesben 110nél nem megy gyorsabban, (egyébként 80-90) meg félre se akar húzódni, villogás meg duda ellenére sem, tehát tuti direkt csinálta a rohadék. Később egy kanyar után nem hagytam neki időt hogy kihúzódjon, mert átkapcsoltam sport fokozatba és odaléptem a gépnek (másfél éves BMW 525D, esélye nem volt a Sharannak). Egy kábé 20 éves srác vezetett, meg egy hasonló korú ült mellette, az egy szerencséjük csak az volt, hogy Faterom velünk utazott, így mindössze annyi történt, hogy simán lehagytam őket a francba. Áhhh, hogy lehet ekkora f@sz valaki :((

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Rover623 #2970 üzenetére

    "Nem szoktam általánosítani..."
    Akkor kérlek most se tegyél így, mert amit írtál az pont az.
    El sem tudom képzelni, hogy ha netán más márkát (Mercedest, Volvot, VW-t, Hondát) vezettem volna a leírt esemény idején, mit reagáltál volna... Valószínűleg semmit, akkor most erre minek kellett? :F
    És kérdésedre válaszolva: Nem büntettem volna! Csak mondjuk megkérdeztem/tük volna nagyon szívesen (hogy elsőkézből halljam, rögtön az eset után, és a megfelelő embertől) hogy mi a francra volt ez jó? És itt dőlt volna el a dolog további sorsa... Tudod annyi hülye ember van, el tudom képzelni azt, hogy amíg valaki "fel nem világosítja" (akár így - akár úgy) a súlyosságáról annak amit tesz, folyamatosan ezt fogja csinálni. Balesetveszély nélkül is szépen megállásra lehetett volna kényszeríteni őket, ez nem járgyányféltés kérdése.
    Mellesleg, szeretem az olyan gondolkodásmódú embereket mint Te, akik elismerik hogy a kresz nem kölcsönös (nekem/neked nincs "jogom" semmihez ha velem/veled szabálytalankodnak) és biztos mégis mindig a kreszt betartva közlekednek... (legalábbis ezt mondják...). És nem Apuci tolta alám...

    Részemről vége, lezártnak tekintem a veled való felesleges vitázást. Nem most regisztráltam már, így valamennyire ismerlek, nem szeretem a stílusodat, és tudom hogy felesleges is tovább taglalni bármiféle témát, mert a legvégén úgyis neked lesz igazad... Bocsánatot kérek, de tényleg így gondolom.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Mr X #6126 üzenetére

    Hasonló volt nagyfateréknál is, beállt egy paraszt délután a KAPUBEÁLLÓba (társasház), és senkié sem volt az autó (értsd: az összes lakó meg lett kérdezve, a közeli rendezvényen be lett mondva), este 10kor még ott volt. Szomszéd már jó ideje be akart állni, kihívák a zsarukat. Mivel nálunk Szegeden hétvégén nem fizetős a parkolás, nincsennek szolgálatban a "lopósautók" (nemröhög, nálunk így mondják :) ). 3 óráig ott villogott a rendőr, és a rendőrség elintézte hogy mégis kijöjjön egy. El is vitték mint annak a rendje. Nem lennék kíváncsi arra a számlára amit kapni fog, lévén a rendőrséget is biztos ki kell majd fizetni, ill az este az ágyból behívott szeparkos autóelvivő díját is. Hogy szép ki összeg, ill élete legdrágább parkolása volt, az biztos. Azt megértem hogy a belváros legközepében nincs hely, de hogy kapubeállóban parkoljon valaki azt nem. Várakozás az még rendben van, én is csináltam már ilyet, de amint jött valaki elálltam.
    Az viszont már borzasztó, hogy 30 métert nem képesek megtenni némelyek gyalog. Ma, a kisstadion előtt ott volt leb@szva az úton(egy egy sáv, egy hogy mondják? egysávos?) egy bmw, közvetlen a bejárat előtt, mert a szentem már nem volt képes a 30 méterre lévő parkolók egyikébe beállni...
    Az ilyennek is legszívesebben kitekerném vagy 2 szeleptűjét, egy azért kevés mert egy pótkereke általában minden autónak van.
    Vagy ami még jobb: Szilikon spray. Rá a szélvédőre, és mosd le paraszt ha tudod! Ragad rá a kosz, nem jön le, szétmaszatolódik, az eltávolításához melegvíz, ultra miegymás kell, de még az is alig viszi :) Szóval párszor neki kell gyűrkőzni mire lemossa az ember. És A hatás garantált, csak ajánlani tudom, még kárt se tesz az ember a kocsiban.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Winner_hun #6139 üzenetére

    Aha, oldja, oké és akkor mi van? Van nálad a belvárosban benzin? Elképzelem ahogy ráspriccelik az ablakomsót és szétkenik a szélvédőn az ablaktörlővel :) Ez lesz az első reakció, nem a benzines mosás.
    Még ha benzines az autód, akkor se fogsz tudni szippantani belőle, és lemosni valamivel a belváros közepén. Legalább egy benzinkútra el kell menni, vagy venni lakbenzint, vagy haza kell menni. A kosz pedig csak, szépen ragad rá... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rommel6600

    őstag

    Ti sem tudjátok értelmezni a cikket, csak elolvasni és hőbörögni.
    Feketén fehéren benne van a cikkben: "született egy megállapodás, amely legálissá tette a papoknak "a misézéshez elengedhetetlenül szükséges alkohol" fogyasztását."

    Azt írják, az elengedhetetlenül szükséges, nem a mértéktelen alkohol fogyasztást. Nyilván ha a pap majd megfújja a szondát és az kiakad, majd őt is szépen beviszik, de ha csak kis mennyiséget jelez a szonda elengedik.
    Ez a jelenség tipikus példája a mai oktatásnak: Nem mindenki tanul meg értően olvasni. Elovasni el tudja mindenki, de megérteni már csak nagyon kevesek.
    De én vagyok a hülye, hogy foglalkozom az ilyenekkel, mikor lenne más dolgom is :W

    szerk: egyébként meg nem tudom mit vagytok úgy oda, senkinek sem árt meg 1 deci bor /1 sör. Akinek meg igen, azt nem engedném vezetni. A legtöbb ember viszont ugyanúgy vezet 2-3 sör után is, az ezt meghaladó mennyiség után van már probléma. A zérótolerancia okait nem itt kell keresni: Ezért vagyok azon a véleményen, hogy aki iszik ne vezessen.

    [ Szerkesztve ]

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Eagl3 #6160 üzenetére

    Igen, tart egy reggeli misét 8 órakor Bivajbasznádon, ahol elfogyaszt 1 deci bort, aztán egyet délben Kukutyinban megint 1 deci bor, és utánna még 4kor és este is tart egyet valahol ahol szintén megiszik 1-1 deci misebort. Azaz 1 deci bornál soha sincs több a szervezetében. Olyat pedig, hogy valaki óránként misézzen nem tudok elképzelni, tekintve hogy 1 mise is kb. 1 óra, ill arról volt szó hogy elszórt településeken tartaná ezeket, azaz utaznia is kell valamikor. Azaz egy nap nem tarthat 4 max 5 nél többet szvsz.
    Ennyi mennyiséggel simán lehet vezetni. Nézzetek utánna, hogy Nickelsdorftól nyugatabbra mennyi alkohol lehet (vagy legalábbis nem olyan rég még lehetett, mostmár a sok EU szarság miatt nem biztos hogy így van, de van valahol egy táblázatom ami ezeket felsorolja) a véredben amivel még lehet vezetni! 1-2sör simán belefér némelyikbe, 1 biztos. Csak a magyarnál ez sem működne, mert mattarészegen még állítaná hogy 1 sört ivott, és hozná a tanúkat is... Ennyi, sajnos itt tartunk.
    Az viszont az én megítélésem szerint oké hogy a papok kapnak ilyen kivételt (szerintem meg is érdemlik, olyat aki erre nem szolgálna rá, vagy visszaélne vele, nem ismerek, és az én általam ismert egyház szerint nincs/nagyon kevés ilyen lehet).

    Ami viszont biztos, az az, hogy szerintem amennyi iszákos pap ezzel megússza majd, annál még mindig sokkal többen fognak ittasan vezetni és/vagy ilyen-olyan módon megúszni a felelősségrevonást. Eddig is vezethettek azzal a kevéske miseborral a szervezetükben, mégsem hallottam még egy esetet sem amikor részeg pap okozott volna balesetet, ellenben nem pap, de részegen karambolozó autósról viszont folyamatosan hallani.

    [ Szerkesztve ]

  • Rommel6600

    őstag

    válasz amol #6162 üzenetére

    Hagyd már rá szegényre, Ő biztos tudja.
    Divat manapság ócsárolni valamit, sajnos ezalól az egyház sem kivétel. Pedig aki nem vallásos az jobban tenné ha nem mondana ilyen véleményeket. Az pedig, hogy nem vallásos az biztos, mert ha az lenne nem beszélne hülyeségeket.
    Én sem vagyok hívő, de néha eljárok egy egy misére, és eddigi életem folyamám még csak olyan embereket ismertem meg az egyházon belül, akiknek azon nyomban adnék egy ilyen felmentést mint ami a cikkben is szerepel. Aki hívő, vagy csak kicsit is ismeri a helyzetet az tudja ezt.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz dabadab #6163 üzenetére

    :W :W :W
    Hogy vezetne már pár deci miseborral?!
    További gondolkodás-mentes szép estét neked is!

  • Rommel6600

    őstag

    válasz dabadab #6166 üzenetére

    Hát kurvára nem arról amit állítassz. Viszont látom könnyebb vagdalózni, mint értelmezni a cikket, és mögégondolni a dolgoknak, nem hülyeségeket írogatni. Leírtam pár hsz-al visszább, hogy miért, nem fogom elismételni magamat.

    szerk: inkább off

    [ Szerkesztve ]

  • Rommel6600

    őstag

    válasz dabadab #6170 üzenetére

    [link]
    Az Az elfogyasztott ital mennyiségéhez beírtam nagy bátran 100ml-t, az alkoholtartalomhoz pedig 12%ot.
    Testsúlyhoz 70kg-ot, ami egy felnőtt férfi esetében nem annyira szokatlan, sőt még talán kevés is.
    Az italfogyasztás óta eltelt időhőz fél órát írtam, ugyanis a mise végefelé issza meg a bort, de nem távozik azonnal, szóval a fél óra az kb reális.
    Az eredmény 0.12, és 0,1 az még megengedett mennyiség most, az zéró tolerancia alatt is!

  • Rommel6600

    őstag

    válasz dabadab #6185 üzenetére

    Mert miért nem? Azért mert kiderült felesleges volt ez az egész habverés, már nem érdekel? :o
    Ennyi, részemről is.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Mr X #6187 üzenetére

    Illetve amiatt, hogy bizonyos életfunkcióknál, mint például jópár anyag emésztése, alkohol keletkezik a szervezetben.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz amol #6193 üzenetére

    Én végleg befejeztem, azért mert ez már rég nem is arról szól amiről szólt, vagy kellene hogy szóljon. Erre tökéletesen rávilágít például a #6192 is...
    Szerintem Te is hagyd rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Calogero #6292 üzenetére

    "véletlenül a gázra lépett a fék miatt"

    Bocsi de én ezt nem értem. A fék miatt véletlenül a gázra lépett? :F
    Mondjuk így tényleg el lehet veszíteni az uralmat az autón egy csúszósabb úton.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz dragonfx #6291 üzenetére

    "egy hölgy volt ott akivle ebszélgettem ő látta kb 15méterről demondtam neki jobb ha ő is arrébbáll..."

    Remélem neki több esze volt, pontosabban remélem, hogy neki volt.

    Nem kívánok neked semmit, csak remélem ugyanúgy kikerül majd mindenki mint egy darab szart ha veled történik valami, vagy netán direkt nem marad ott - a semmiért... Pláne akkor amikor nem Te leszel a hibás, és csak tanú kéne hogy neked adjanak igazat.
    Sajnos pontosan ezért tartunk ott ahol, mert sokan így állnak hozzá a dolgokhoz.
    Persze, hogy mi milyen szar, na azért persze ők is tudják tépni a szájukat.

    Ismerősbe angliában hátulról belekoccantak, de az autós kivágott a sorból és elhajtott. Baszhatták volna az egészet, ha a mögöttük lévő kamionos nem írja fel a rendszámot... És képzeld, lehet tanúskodnia is kellett. Biztos belerokkant.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Gambit #6294 üzenetére

    Jaja, csak nehogy kiderüljön a végén hogy kettespadló volt a gáz :)
    Távolban átszaladó kutya... Akár igaz, akár nem, mindenképppen megbüntetik a szerencsétlent. Jól hazavágta a gépet, csak most nézem.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Declare #6312 üzenetére

    Az a baj, hogy általában pont az ilyen f@szok ússzák mindig meg.
    Fateromat a múltkor 42vel letrafizták (30as vagy 20as tábla van kint, abszolút indokolatlanul, semmi se követeli ott meg hogy ne "hajtson" az ember a hobbitelkek környékén akár 50-el, csak gondolom a sok tata addig pampogott a megfelelő szerveknél, amíg azok rájuk nem untak és kitettek egy korlátozó táblát, mert a kiskerjeik felé nehogymá lehessen haladni), 200m-re egy olyan úttól, ahonnan simál lehetne mérni (vagy még mérni sem kéne ,leállítani és tachográf control...) a 70-80al (lakott terület!!!) vagy többel repesztő román/bulgár/török és egyéb alsóbbrendű kamionokat. De nem, a rendőrség is inkább ilyen helyekre küldi az állományát, meg azt a 2 trafit, ami a megyében van... Megáll az ész.

    [ Szerkesztve ]

  • Rommel6600

    őstag

    válasz biker #8070 üzenetére

    Elmész te a jó büdös francba! Tudod mi lenne, ha minden megkülönböztető jelzést használó autó lelassítana minden egyes kereszteződés előtt és megbizonyosodna róla, hogy megadták neki az elsőbbséget (ez nekik az előírás)? Az, hogy akár le is lehetne szerelni az összes villogót, fényhidat, és szirénát, mert nem lenne értelme. Csak a rendőrt sajnálom aki vezetett, valószínű mehet vagyonőrnek, miután befejeződött ELLENE a vizsgálat. A "matiz jellegű" autós meg lehet, hogy akár 100ezret is fizethet... :(
    Következmények nélküli, sötét országban élünk, sötét vezetőkkel...
    A vezető szó minden értelme igaz

    Ma valaki következmények nélkül vezethet, elég elolvasni ezt a cikket: 20 KRESZ-szabályt sértett a rendőrök elől menekülő motoros
    Érdemes megnézni, hogy milyen büntetésre számíthat! :(

    [I]"Összesen negyvenszer sértett meg 20 KRESZ-szabályt egy motoros Debrecenben, amikor az őt üldöző rendőrök elől menekült.

    A rendőrök Debrecen belvárosában még kedden délután akartak megállítani egy szabálytalankodó motorost, ő azonban ehelyett gázt adott és elhajtott. A járőrök ezért követni kezdték, ráadásul kamerával rögzítettek is mindent. Amíg a rendőrök követték a motorost számos KRESZ-szabályt megsértett: hatszor ment át a piroson, többször nem a saját sávjában hajtott, az álló kocsik között cikázott, útkereszteződésben és zebrán előzött, valamint kétszer szemből hajtott be az egyirányú utcába.

    A rendőrök egy idő után felhagytak az üldözésével a baleset elkerülése érdekében. A motoros azonban nem úszta meg: amikor hazament, már otthonában várták az egyenruhások. A számos szabálysértés miatt akár egy évre is eltilthatják a vezetéstől és maximum 100 ezer forintos bírságra is számíthat - adta hírül közleményében a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság."[/I]
    :O

    [ Szerkesztve ]

  • Rommel6600

    őstag

    válasz AMD Power #12675 üzenetére

    "Ilyen jobb kezes probléma mással is elő szokott fordulni?"

    Egyszer egy egyenrangú útkereszteződésnél, balról jött egy fószer, és miután nem engedtem el (nyilván, én voltam neki jobbról, nekem volt elsőbbségem) még, Ő állt neki felháborodottan mutogatni nekem a jobb kezére :DDD Most mondjátok meg, mit lehet az ilyennel csinálni? Jogsi érvénytelenít, és 5 év azonnali letöltendő? Ha nem siettem volna, utánna mentem volna, hogy gyakoroljunk egy kis szituációs kreszt, illetve hogy melyik a jobb keze. És még te gondolod magadról, hogy nyomorék vagy?! Eredj már!

  • Rommel6600

    őstag

    válasz AMD Power #12702 üzenetére

    Van, is, nemrég azt a filmet adták, amikor a faszi bemegy a pubba, leteszi a bárpultra a slusszkulcsot és kér egy sört... Csak persze ott a drink&drive*-ért criminal record jár (amivel már munkát találni kurva nehéz, a legtöbb helyen csak security check után alkalmaznak), nem ennye bennye és fél év jogsi nélkül, mint itthon, még a nagy zéró tolerancia alatt is...

    Biztos hogy (egy bizonyos átlag IQ felett, ami nálunk mo.-n jelenleg szigorúan meredeken csökkenő tendenciát mutat) van hatása az ilyeneknek, Surrey megyében például az utóbbi 4-5 évben folyamatosan csökken a közúti halálos esetek száma, mondjuk van propagálva is rendesen, csak hogy mást ne említsek csomó busz hátulján a drive safer, live longer-es plakátok vannak.

    * 2 unit alkohol a vérben azért megengedett, ez kb egy pint sörben található meg. Itt kezdődik a civilizáció. Többször is söröztem a munkatársaimmal, akik közül sok volt kocsival, és aki vezetett az vagy nem ivott, vagy csak 2 unitot. Itthon ilyet el sem tudnék képzelni, a magyar olyan hogy még mattrészegen az asztal alól is azt bizonygatná hogy csak egy sört ivott.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Integra #13305 üzenetére

    Vagy épp nem nyílik ki. Bizonyos autóknál ez így van. Jó példa erre egy ismerősöm a passatjaval, aki nemrég balesetet szenvedett, (nem Ő volt a vétkes) és a légzsák (lehet hogy csak az oldallégzsák nyílt volna ki, az oldalirányú erő miatt) pont azért nem nyílt ki, mivel nem volt bekötve. (Balról előlröl, kb 45fokban csapódott neki egy másik autó ami utánna felborult... csak hogy mekkora lehetett az erő... kb 50-60al csapódhatott bele, bár nem tudom a helyszínelés pontos eredményét). És mi ezek után neki ebből a tanulság? Továbbra se köti be magát, mert "ha most is be lettem volna kötve, kinyílt volna a légzsák és csak még több lett volna a kocsiban a kár". Hát csak gratulálni tudok neki...

    Egyébként nem kéne az övet kötelezőve tenni, mindössze hozni kéne egy olyan jogszabályt, hogy a TB nem köteles a sérült személy ellátását fizetni, ha az a baleset során nem használta a biztonsági övet. Ez a helyszínen azonnal kiderül, később is lehet nagyon egyszerűen bizonyítani, ennek függvényében pedig a tébé vagy a páciens számláját terhelni a költségekkel. Ennyi, nem ellenőrízni meg büntetni! Ez mindenkinek aki autóba ül a saját jól felfogott érdeke, ha erről a passzív védelemről lemond, mondjon le a tb által finanszírozott gyógyulásáról is!

Új hozzászólás Aktív témák