Keresés

Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    válasz PeliScan #29 üzenetére

    elvileg valakinek ki kene fizetni de a casco lesz az ami tenyleg kifizeti. sajnos. tesom ferje 1 majdnem ugyanilyen renault-al kapott el 1 kutyust az _autopalyan_.. ahol nem szabadna semmifele allatnak lennie, kerites mindenhol stb. de volt. abbol is casco lett pedig elvileg az autopalyanak kene mert az o hibajuk, a metricat megvette meg minden ok volt.

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz PeliScan #29 üzenetére

    A Te köteleződ arra terjed ki, amit Te okozol. Ha az autómosó töri össze az autódat - én jártam már így -, akkor pl. az autómosó kötelezője fizet(ett nekem). Ilyenkor elméletileg a vadásztársaság köteles fizetni, mivel az ő tulajdonuk okozta a kárt, viszont csak akkor, ha van jegyzőkönyv. Elméletileg Nektek van. Nálam ez esélytelen volt hajnali fél egykor valahol a Dunakanyar egyik szerpentinjén, ahol még térerő sem volt. A Cascos papírra azt kellett írni, hogy az őz elment, így _kénytelenek_ voltak elfogadni a kárt. Ha azt írtam volna, hogy az őz elpusztult, akkor mutogattak volna a helyi erdészeti társaságra, aki meg közölte volna, hogy ''hol a jegyzőkönyv? hol a tetem? etc.''. Ergo: a Ti esetetekben elméletileg fizetnie kellene az erdészetnek.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Aktív témák