Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    válasz lajafix #8660 üzenetére

    Nem bátorságból, hanem sz előrelátásból vettem fel 5 évre. Ugyanis így volt (az akkori állás szerint) a legkisebb "ráfizetés". A 6,5 millára 5 év alatt ~ 750.000 huf-ot kellett volna kifizetni +ba k+kk-ként, ami az akkor elérhető talán legjobb hitel feltételeknek számított az országban. Az eddigiekben minden törlesztőt kifizettünk, így 17.758 chf a jelenlegi tőketartozás. A havi törlesztő 812 chf tőke törlesztés + 23 chf k+kk.

    Tudom, hogy hihetetlen, de igaz, a 812 tőke mellé 23 frankból megússzuk a k+kk-t. Ezzel még mindig az egyik legjobb tőket tartozás/k+kk arányú hitelünk van. Ezért sem nagyon akaródzok forintra váltani, mert akárhogy osztok-szorzok, az összesen visszafizetett pénz ( a "ráfizetés") minden esetben sokkal durvábbra jönne ki, feltételezve a mostani árfolyam veszteséget.

    Egyenlőre napról napra megy fel a huf/chf. Legutóbb ~ 182k körül volt a teljes törlesztő, most olyan 205k körülire várom. Nem azt mondom, hogy kifizethetetlen, de minden képen nagyon megterhelő. :(

    Az opciók, amiket magam előtt látok, pro és kontra:

    1: 180 chf/huf árfolyamon kötni a törlesztést.
    pro: 155k körüli törlesztő, ami a mindennapokban jelentene hatalmas könnyebbséget.
    kontra: megnövekedett futamidő, ami tovább növelné az egyébként is hatalmasra növekedett "ráfizetést".

    Ezzel kapcsolatosan, ha kérhetek egy olyan segítséget, hogy kiszámolnátok nekem, hogy kb mekkora időre nőne a futamidő?

    2: fizetni a megnövekedett törlesztőt.
    pro: az előre eltervezett időben kifut a hitel
    kontra: hatalmas havi törlesztő. amire kifizetjük, minden tartalékunkat feléljük.

    3: forintra váltani:
    pro: innentől kiszámítható a havi törlesztő, és nem növekszik tovább
    kontra: realizálom a hatalmas árfolyam veszteséget, amit az égegyatta világon senki ne fizet meg nekem, valamint bukom a jelenlegi kiemelkedően jó hitel konstrukciómat. Ezen kívül jelentős egyszeri költséget jelent az új közjegyzői és ügyviteli díj.

    4: 180 ch/huf árfolyamra váltani és emellett elindítani egy rövid távú megtakarítást, ami 2 év alatt a havi 30k-ból akkora hozamot biztosít, hogy a fennmaradó tartozást elő tudom törleszteni.
    pro: 2 év alatt letudhatom a hitelt, és kiszámíthatóbb a havi költsége.
    kontra: nehéz olyan megtakarítást találni, ami ilyen rövid távon, elég hozamot biztosít.

    Erre is várok esetleges ötleteket :)

    Szóval szerintetek ezen alternatívák közül melyik lehet járható út?

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök. Ingatlan adás-vétel vevő oldali támogatása. Mérnök tanácsadás, felújításhoz, átépítéshez. Excel feladatok megoldása. Lézergravírozás.

Új hozzászólás Aktív témák