Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grabber

    addikt

    válasz Rive #20295 üzenetére

    Örült vagyok és tovább olvastam :DDD

    Amire jutottam:
    -Feltehetőleg,nem nagyon fog csökkeni a fogyasztásunk a jövőben.Hiába sok az energiatakarékos eszköz,nagyobb erősebb mindig kellenei fog és ráadásul egyre több.
    -Előbbi miatt elképzelhető,hogy a jövőben nőni fognak az energiaárak.
    -A környező országokban nem nagyon van atomerőmű.Ha van azokat is le fogják állítani.Lásd németország 2022-ig az összes atomerőművet le akarják kapcsolni.Paks 2-vel lehetséges lesz,hogy exportáljunk áramot.
    -Lehetséges lenne a napelem és a szélerőművek bevonásával növelni Mo energia termelését,de ezek elég drágák(még,de amilyen ütemben fejlődik és igény van rá,lassan jobb hatásfokúak és olcsóbbakká válnak).Ráadásul nagyobb probléma,hogy mindenhol egyenként kéne telepíteni a háztetőkre(szerintem ez lenne jó alternatíva,ellentétben a nagy területet befedővel.Csökken a házak felmelegédese nyáron és a klímának is termelne áramot.Termőföldeket is meghagyná),ami tovább drágítja a beruházás költségét.Ami még nagyobb ellenérvként tudnék felhozni,hogy nem nagyon elképzelhető a 10-20 éves garantált működésük.A kínai napelem modern,olcsó de nem biztos,hogy megbízható.20 év múlva talán le kellene cserélni az összeset,ellentétben az atomerőművel,ami garantáltan 50 évet is elmegy.
    -Ha megépül paks2,akkor Mo hálózata elég merev lesz,emiatt vagy tárolót kell építeni,ami kiküszöbölné az ingadozásokat vagy el kell adni küldöldre,ami kis mennyiségben még gazdaságos,nagy mennyiségben(mivel kényszer helyzetben vagyunk a fölösleg miatt)már gazdaságtalan,veszteséges.A szénerőműveket,akkor le tudnánk kapcsolni,viszont a hálózat merevsége miatt a gázerőműveknek többet kéne termelniük,mivel velük tudnák a hálózat merevségét is csökkenteni.Igaz az aotmerőműveket,lehet kisebb kapacitással is üzemeltetni,de az meg nem gazdaságos ha 70%-on üzemelnek.Később térül meg a beruházás,ha megtérül.

    Próbáltam utánaolvasni,már amennyire időm telt rá,lehet hibás az elképzelésem,ezért is szerettem volna tisztázni.Befektetés miatt,elfér szerintem a topikban :U

Új hozzászólás Aktív témák