Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skót

    aktív tag

    válasz tildy #1 üzenetére

    Miért van leigénytelenezve az, aki izzadtan utazik?
    mert a mai népek azt várják el hogy mindenki fitten és frissen (ropogósra vasalt ingben) menyjen mindenhova!

    Az izzadás mérték nagyrészt (sztem) az ember bőrtípusától függ!
    Ha valaki azért leigénytelenzik (hú ez egy új szó) valakit mert meg van izzadva hát
    NO comment
    Mivel ez teljesen normális jelenség ezért ha valakit zavar is inkább szépen tűrje el(szvsz)
    Az már más hogy az illető 2 napig nem mosakodott és akkor tényleg kellemetlen szaga van de egy rendszeresen tisztálkodó egyénnek sztem nem lehet olyan büdös az izadtsága (ha egészséges) hogy ne lehessen eltűrni!


    [Szerkesztve]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz Zoltán #2 üzenetére

    Ha az ember nagyobb igénybevételnek van kitéve fizikilag (pl fut) akkor a mellkason is teljesen normális az izzadás egy idő után! (ez is csak szvsz )

    [Szerkesztve]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz tildy #7 üzenetére

    Hát hogy pajzsmirigy lehet e gond azt nem tudom !
    Ha édesanyám hazaér megkérdezhetem tőle ha gondolod (orvos)
    Amúgy sportolsz valamit?
    Mert én megfigyeltem magamon hogy amíg aktívan futottam addig napközben kevésbé izzadtam (értsd ugyanakkora terhelés ugyanannyi séta / átlagos cslekvések alatt) mint korábban!
    De ez is alkatfüggő hogy ki hol izzad mert van egy haverom aki az életben megnem izzadna a hátán vagy a mellkasán de a kezén csorog a víz mintha akkor mosta volna meg!

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz tildy #15 üzenetére

    Nos megkérdeztem ésdapámat mert hamarabb ért haza és azt mondta hogy a pajzsmirigytúltengés következménye lehet gyorsabb szívverés esetenkén kissé magasabb vérnyomás és az izzadás is lehet emiatt!
    Ha a szíveddel gond van akkor nem érdemes erőltetni a sportolást!
    Bár ez is attól függ mi lehet a problem mert lehet hogy csak ''beszorult'' egy kicsit a levegő:) (mm ''szívszúrás'' attól is lehet)
    Mindenesetre én a helyedben elmennék egy kardiológiai rendelésre és megvizsgáltatnám magam biztos ami biztos alapon!
    Lehet hgoy adnak olyan gyógyszer ami kicsit ''megnyugtatja'' a szívedet
    ha meg pajzsmirigyre gyanakodsz - vagy tudod hogy az van - akkor irány a jódtablettákért
    Annyit tudok hogy volt osztálytásramnak volt gond a szivével és 1-1 rosszulléttől -no ezek se voltak nagyon komolyak- eltekintve mindent úgyanúgy csinált mint mi (értsd foci tesi egyébb mozgások)

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz tildy #24 üzenetére

    Osztálytársam (akit említettm) :
    nála valami szívbillenytyű tartó szövet nem tart rendesen és ezért a szív ezt úgy kompenzálja hogy gyorsabban ver hogy meglegyen a megfelelő vérnyomás (mi nem mindíg jön össze) és a keringési seb ami kell!
    A magas pulzus nála is jellemző!
    kb 100-as pulzusa van míg a normális a 70 körüli érték
    Én nem mondom hogy ez van nálad is mert a szív egy elég bonyolult szerv és ezért kismillió meg egy oka lehet hogy nagyobb a pulzusod !
    Sőt lehet hogy csak a kondid nem volt megfelelő a hegyi sétákhoz és azért fáradtál el hamarabb!
    A sportban is úgy van hogy az ember holtpontja folyamatosan tolódik kifele!
    Pl maradjunk a futásnál mert azt ismerem :először 15 percnél már meg akarsz állni de ha lefutsz még 5 percet akkor egy idő után pont akkor akarsz meglállni amikor letellik a 20 perc no ilyenkor rálehet tenni még 5 percet és így szép lassan fokzatosan kijjebb tolja az ember a holtpontját, és egyre inkább fogja bírni a terhelést!

    Mod: az ételekkel kapcs béla12-nek igaza van:)

    [Szerkesztve]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz [amne] #48 üzenetére

    Nem hiszem hogy osztálytársak lettünk volna ahhoz még fiatal vagyok talán:) (igen?:F)Hát ha Nyíregyi vagy még az is megeshet hogy jártunk 1 suliba:))
    Én most a szt imrébe járok (ne ne üssetek:)) ) azelőtt a benczúrban koptattam a padot:)
    Amúgy a szívbillentyűs dolgot azért mondtam mert ugye megnő a pulzusszám és gyosabban kering a vér ezért a szervezet kicsit gyorsabban működik és ezáltal megemelkedhet a hőtermelés.
    Mmozgás után magasabb pulzus és hiába pihensz sok esetben egy fél órát még utána is izzadsz mert a szíved jóideig gyorsabban ver
    Bár ez is csak sztem van így bizonyítani nem igazán tudom csak a minimálius (esetleg hibás) biológiai ismereteimre a tapasztalataimra és a józan eszemre támaszkodom:)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz [amne] #60 üzenetére

    :)
    Én is sportoltam/sportolok és tudom hogy az ember egyre jobban bírja!
    De a beteg szívnél attól is függ sztem hogy milyen a probléma!
    Ha súlyos akkor tényleg nem ajánlott mert akár ronthat is a helyzeten:(
    pl: több szívbillenytyűt tartó kis ''szalag'' van elgyengülve akkor esetleg és nagyobb terhelésnél nem fog rendesen zárni a billentyű és az veszélyes...
    Ha viszont nem olyan súlyos akkor esetleg segíthet is...
    Nem vagyok orvos csak kicsit átgondolva erre jutottam:)

    Diétázás pedig testmozgás nélkül semmit sem ér.-->ez így van:)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

Új hozzászólás Aktív témák