Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sheen

    csendes tag

    Veszek egy ilyet. Az aksiját kell formázni, vagy hányszor és meddig kell tölteni? Alapállapotban fel van töltve? Hagyni kell lemerülni vagy rá kell tölteni? Help!

  • Sheen

    csendes tag

    Kösz a választ! Amúgy nem litium ion hanem litium polymer tudtommal, azok olyanok hogy folyamatosan tágulnak csak azt hallottam azt nem kell hagyni teljesen lemerülni mert nem jó neki és nem akarom elszúrni. Amiket találtam leírást róla az alapján jónak tünik de egykét kérdésem lenne pl hány kbps-el tud felvenni? Van ahol azt irják hogy csak 96-al van ahol 192-őt is irnak. Mi az igazság?

  • Sheen

    csendes tag

    Az X6 tud olyat mint az E5, hogy lejátszáskor megjelenít egy ''csíkot'' amin látod hogy kb hol tart a szám, felénél, negyedénél, végénél stb? (nem jut eszembe mi a neve ennek a csíknak, médiaplayernek is van). A samsung Yeppek is tudják. Nagyon érdekelne az X6 tud-e ilyet egyetlen fotóján sem láttam ugyanis. Jó lenne ha kiirná hány perces egy szám és abból kb mennyi telt el. Mennyire informatív a kijelzője ilyen szempontból? Köszi!

  • Sheen

    csendes tag

    Na megszívtam egy céggel, december 26-án megrendeltem egy x6-ost és ma amikor felhívtam őket hogy hol van már, elmagyarázták hogy a nagykerek leltároznak ünnepek után stb sajnos csúszik csúszik, mondtam akkor töröljék a megrendelést.

    Most viszont bizonytalan lettem hogy ha már igy alakult X6 legyen vagy E5. Az E5 látványosan nagyobb méretű mint egy X6 és ez kissé zavar. A pdf-eket olvasgatva az jött le hogy egyik meizu sem tud a számokban visszafelé pörgetni. Ez ha igaz, akkor nem valami szuper dolog. Állítólag valami 10 mp-s visszaugrási lehetőség van csupán zenehallgatás közben. Ez pontosan hogyan müködik, már ha van benne egyáltalán ilyen?

  • Sheen

    csendes tag

    Kösz a válaszokat, megnyugodtam kissé. Ez a visszafele pörgetéses dolog hiányzott volna nem is kicsit, és megijedtem mivel a pdf csak az előre történő pörgetést emliti. Kölcsön van nálam egy Unimade nevű olcsóbb kategóriájú lejátszó ami tudja, és megszoktam a funkciót.

    Jah és azt is hogy ha kikapcsolom a lejátszót egy szám közepén akkor bekapcsoláskor ugyanazt a számot inditja el ugyanattól a másodperctől, ami és ahol abbamaradt, fokozatosan hangosítva vissza. Remélem ez is ugyanúgy benne van a meizukban. Ha igen akkor azt hiszem a napokban beugrok személyesen valahova ahol van raktáron és veszek egyet.

    Aksi ha bedöglik mondjuk egykét év alatt mennyi esélye van hogy megfizethető és lehetséges lesz a cseréje? Az aksissal ez az egy kétségem van csupán.

  • Sheen

    csendes tag

    ''ha mp3-ba rögzítettem, pláne nagy bitrátával, akkor erős sziszegés volt a felvételen''

    Valahol valaki azt irta pedig hogy rádióból kristálytiszta minőségben vett fel X6-ossal, szinte CD minőséget élvezett visszahallgatáskor. Én ilyen infók után voltam annyira elborult hogy komolyan vettem a line in-t, és használhatónak gondoltam. Ezek szerint felejtős? Hallottam már rossz minőségű felvételeket más tipusokkal, de azok az mp3 lejátszók alacsony kHz-n / bitrátán / stb. vettek fel, 128 kbps és normális kHz mellett mi okozza a sziszegést? Ezt most nagyon nem értem. :F

  • Sheen

    csendes tag

    Az X6 mini USB csatija mennyire szabványos? Olyan mint az ME vagy mint a szabványos E5? Szerintem ME szerű, de nem vagyok benne 100%.

    Nézelődtem ma sokféle lejátszó körül és ismét fontolóra vettem hogy E5 vagy X6, de az az előny hogy az X6 kisebb, továbbra sem egy lényegtelen dolog számomra. Utazni pedig én sem utazok 50 órákat, bőven elég ez az akkumulátor kapacitás amit az X6 tud. Útközben ezer százalék hogy nem merül le sehol, hiszen hosszabb út előtt az ember fullra tölti. Sőt a tizenvalahány óra lejátszási idővel napokat is el lehet lenni: ha az ember úton van, valószinüleg intéznivalója is akad és nem egyfolytában hallgatja a cuccost.

    A line-in azért továbbra is érdekelne, az infopatika oldalon is nagyon szépeket irtak róla, trackenkénti felvétel cd-ről stb, fogalmam sincs ezek után miért ne gondolna egy amatőr olvasó arra hogy ez jó is valamire. Ezeknél a felvételi szinteknél pedig tényleg nem értem mitől sziszeg.

  • Sheen

    csendes tag

    Na beléptem én is a Meizu tulajok közé, egy X6-ossal. Lassan állt kézre a korábbi playerek után, de egykét funkciótól eltekintve tetszik. A fade in-ért golyó járna viszont a tervezőjének: ha bekapcsolom, nem tudok léptetni a számok között (stop pause sem müxik) csak 4-5 mp elteltével amig a zene fel nem hangosodik teljesen. Belepörgetésnél nem kellene működnie mert ott már zavaró, stopnál viszont nem aktiv, és elég hülye érzés hogy a számot nem lekeveri hanem simán ''lelövi''.

    Töltés közben valaki azt írta hogy használható, ez nem egészen igaz. Hálózati töltővel csak úgy tölt ha lezárod a gombokat (hold), persze ha korábban elinditottál valami zenét akkor azt játsza valóban töltés közben is, csak éppen se hangerőállítás se más nem működik így. USB-ről töltve abszolút nincs zenehallgatás semmilyen formában (legalábbis nem jöttem rá hogyan, ha mégis). A joystick lehetne fém, el tudnám viselni. A mini USB gumipöckétől keserves művelet rádugdosni bármit is, hajlik ide oda amerre nem kellene, töprengtem rajta hogy leszedem végleg. A beállításokat nem menti le csak egy restart után, tölteni nem ajánlott egy restartos mentés előtt mert ha a töltő kapcsolja ki-be akkor lehet elölről beállitgatni. Jah és a fülhallgatója lehetne nyakpántos. Ha ezt kiveszem a fülemből máris a bokámnál lóg a vége.

    Összességében jó készülék, atomjól szól, felvételkor is egész barátságos (bár valóban nem tökéletes, de ha a db-t lehúzom teljesen, nagyban csökken a ''cisztergés''), kis idő után kézreáll a menüje is és a fenti hiányosságoktól eltekintve megéri az árát. Nem hiszem hogy a piacon lenne tökéletes márka, úgyhogy nem bántam meg a vételt. Esetleges aksicserénél pedig nem annyira az ára érdekelt hanem hogy létezik-e majd mondjuk 2 év múlva X6-os aksi a hazai szervizekben. Megnyugtattak hogy 8 évig garantáltan lesz hozzá minden.

  • Sheen

    csendes tag

    ''Már csak egy komolyabb füles kellene hozzá, de végülis a gyári sem rossz, csak én keveslem a basszust!''
    A Depeche Mode-tól a Leave in silence c. szám quiter verzióját hallgasd meg, rendkívül alkalmas arra hogy megszokd a roppant szerény hangszerelést, jelen esetben a gitárral kísért énekhangot, aztán kiszakadjon a dobhártyád egy váratlan dobszóra. 40-es hangerőn meg sem mertem próbálni. :DDD

    Fade in részemről megoldva, kikapcsoltam. Sajna ebben a lejátszóban kifejezetten bosszantó. Az X6-ost mindamellett imádom. Egy dolog zavar jelenleg (nem meizu hiba, hanem általános gond számomra): ha rádiót hallgatok, és hirtelen szólnak hozzám vagy szól a telefonom vagy efféle, igencsak élvezném ha egyetlen gombnyomással le tudnám némitani. Egy ''mute'' jól jönne ezeken a ketyeréken, bár más rádiós playereken sem láttam eddig, pedig talán nem lenne hülyeség. Érdekes hogy TV készülékeken, házimozi rendszereken, gyakorlatilag mindenhol van, mp3 lejátszókon nincs. :U

  • Sheen

    csendes tag

    Fm.ini-vel semmi bajom nem volt még, igaz a legújabb firmware még nem került fel. Abszolút semmit nem kell megkerestetnem auto vagy manual scannel, a http://www.dbase.tvn.hu/6/technikum/fm.htm -ről kinéztem ami érdekelt, beirtam ini-be rátettem playerre, azonnal nyomta. Többször tettem hozzá vagy vettem el vagy változtattam az adók sorrendjén, soha semmi baja nem volt vele. X6-osom van. Ez az új firmware-el nem igy müxik?

Új hozzászólás Aktív témák