Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Macilaci457

    őstag

    válasz SOAD19 #2608 üzenetére

    Szia! Ő.... elvileg egyik akksi sem megy annyit, amit ráírnak, ez a gyártó dolga, hogy merre kerekít, Sony pl lefelé szokott, de a legtöbb inkább felfelé.

    A 23 óráról 13-ra kicsit kevésnek tűnik, én 16-17-et jósoltam volna neki a saját felhasználásom mellett. Bizonyosodj meg róla, hogy teljesen feltöltött, akkor még ne húzd le, ha már azt írja hogy tele van, mert ne tudni, hogy az utolsó töltési ciklus elején, vagy végén satírozza be az utsó rublikát.

    Teszteld még, és kicsit ha nem javul, akkor hívd fel a boltot.
    Amúgy milyen, majdnem én is olyat vettem, tényleg olyan pici?

    Boldog karácsonyt!

    Laci

  • Kerienn

    csendes tag

    válasz SOAD19 #2608 üzenetére

    Szia!

    A Lithium akksik több feltöltés-kisütés ciklus után érik el a végleges kapacitásukat. Kisütni nem szabad őket teljesen mert ha a cellák feszültsége egy bizonyos szint alá esik akkor nehezen kapja el újra a töltést. Bár mikroprocesszor vezérli a töltés-kisütés folyamatokat nem szabad túltölteni sem.
    Saját tapasztalat: A 2 hetes PDA-mat visszaküldtem HP-nak mert hamar, 3 h alatt, lemerült az akksija.Egyébként a PDA mania által is végzett tesztet hajtottam végre. Amikor visszakaptam azzal hogy ennek bizony nincs baja, azonnal kiteszteltem az akksiját és ugyanolyan hamar lemerült. Beletörődtem sorsomba. Használtam pár hétig (többször töltöttem is) és láss csodát: 1 hónap múlva 4 h -ra (+33%) növekedett az üzemidő!

    Szóval ne add fel. Használd addig amíg kikapcsol és töltsd fel addig amíg el nem éri a max-ot és húzd le. A te esetedben 17,5 h-ra kellene nőnie az üzemidőnek ami persze lehet több is kevesebb is, de ne vedd készpénznek. :))

    üdv: Kerienn

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés