Keresés

Aktív témák

  • Homer

    tag

    Sziasztok!

    Valamelyik nap bekapcsolom a gépet és 1 telefoncsörgés szerű hang fogad. A gép persze nem indul. :( Többszöri újraindítás után kiderítettem, hogy a hang a winchesterből jön (Maxtor,80Gb,6Y...). Fogalmam sincs mitől van, és a bios sem látja. Sőt, mivel ez a vinyó rackben van a másik se megy ha ez is rá van dugva a madzag végére. A maxtornak nem találtam képviseletét Magyarországon, az üzletnek, ahol a gépet vettem + nem műxik a honlapja, így ott sem tudok segítséget kérni.
    Egy másik fórumban találtam egy pácienst aki hasonló problémával küszködött, és azt írta fél napig lefagyasztotta az eszközt. <--- Tényleg működhet ez?

    Bármilyen +oldásnak örülnék (Maxtor képviselet magyar honlapja, 1 jó és olcsó szerelő v. vki aki +venné jó pénzért... stb.)

    Ennyi! Bye all!

  • Homer

    tag

    Hi all!

    Először is köszönöm mindenkinek a sok tanácsot!

    Egorecords: tényleg ez a hang az: www.techimo.com/maxtorbeeps.mp3, de én nem merem kocogtatni a winyót, mert hátha + lehet még menteni azt a 40-50 filmet ami rajta volt :(

    Papamaci: A típusa ha minden igaz 6Y80LO, de erre csak következtetek mivel nem indul el. Van egy másik wincsi is a gépben az 6Y120LO - ez még műxik 1előre :)

    És HM21: 2 ventillátoros a rack, de ha a gépben lenne 1 sem hűtené úgyhogy sztem nem ez lesz a gond.

    Majd még később visszanézek...

  • Homer

    tag

    Hy all!

    ''MEGOLDÓDOTT'' A PROBÉMÁM!

    Gondoltam leírom ide, mit mondtak a boltban mikor bevittem a winchestert - hátha segítek vele valakinek:
    ''A winchesternek valószínűleg fej-pozícionálási problémája van.'' A szervízben az egyik szerelő szerint: ''leálláskor a fej túl gyorsan állhatott ki a lemezek fölül, így előfordulhatott, hogy valami(k) közé beszorult.''
    Ami a lényeg:
    A wincsi többszöri újraindítás és valószínűleg a rázkódás miatt is egyszer csak elindult és azóta semmi gond sincs vele! Fontos adatok mentésére már nem merem használni, de végül is mobile rack-ben van, ideiglenes tároló. Az adatokat amik rajta voltak sikerült megmenteni.

    Ja, és amit a rack-ekről mondtak: ''winyógyilkos''
    Nem a hűtés miatt, hanem azért mert az érintkező pár a rack-en belül korrodál, oxidálódik, kontakthibát okozhat. Többek közt ez miatt is előjöhetett nálam ez a hiba!

    Ennyi!
    Bye all!

Aktív témák